Druga wystawa w Galerii Lipińskiego

W maju br. w stolicy powstało nowe miejsce wystawiennicze - Galeria Lipińskiego. Wystawą inagurującą była ekspozycja zorganizowana przez Dom Spotkań z Historią "Warszawa wokół kamienicy Lipińskiego" oraz prezentacja prac absolwentów i wykładowców Europejskiej Akademii Fotografii. Obecnie w nowej galerii można oglądać drugą wystawę zatytułowaną "Południowy stan".
Galeria Lipińskiego, powstała z inicjatywy szwedzkiej firmy deweloperskiej Reinhold, mieści się w samym centrum Warszawy w kamienicy u zbiegu Alei Jerozolimskich i Emilii Plater. Budynek z historią sięgającą XIX wieku przez wiele lat należała do Józefa Lipińskiego.


Drugą wystawą prezentowaną w Galerii Lipińskiego jest ekspozycja zbiorowa wykładowców i studentów Europejskiej Akademii Fotografii. Na wystawie zobaczyć można fotografie Krzysztofa Miękusa, Damiena Brailly, Dawida Furkota i Janusza Rateckiego.


Wystawa Południowy stan
od 22 czerwca 2007 roku

Galeria Lipińskiego
Aleje Jerozolimskie 63, Warszawa
codziennie w godz. 11-19

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8