"Podwodna gra" Macieja Śmiarowskiego

Agencja Fotograficzna Przegląd Sportowy zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Macieja Śmiarowskiego. Na wystawie zostanie zaprezentowanych trzydzieści wielkoformatowych fotografii będących efektem dwóch lat pracy fotoreportera. 29 prac to barwne obrazy, tylko jedną autor wykonał w czarno-bieli - jest to zdjęcie Otyli Jędrzejczak z czarną opaską na przegubie dłoni.
W dniach, kiedy postanowił się zająć tematyką pływacką, zapisał się na basen, kupił płetwy i zestaw do nurkowania. Chciał wiedzieć, jak widzą swój wyścig sportowcy, by móc go jak najlepiej oddać na fotografii. - czytamy w informacji organizatorów

fot. Maciej Śmiarowski / Agencja Przegląd Sportowy

29 z tych zdjęć to niesamowita gra podwodnych kolorów, barw i form. Każdy kto myślał, że na dnie basenu jest szaro, nudno i nieciekawie, po obejrzeniu wystawy będzie musiał zmienić zdanie. Różnorodnością ten świat momentami nie ustępuje największej rafie koralowej. Wesoły czepek, kolorowe kostiumy i płetwy, jakie zakładają na treningi, bąbelki powietrza, które układają się w niepowtarzalne wzory. To jak zabawa kalejdoskopem - każdy obraz jest niepowtarzalny.

Ile czasu spędził Maciek poszukując pięknych kadrów na dnie basenu? Nie sposób policzyć. Ale dzięki temu oglądając zdjęcia mamy wrażenie, że jesteśmy razem z nim. Że słyszymy szum i plusk, bo nad głową przepłynął nam właśnie Paweł Korzeniowski. O, teraz do wody wskoczyła Katarzyna Baranowska. A obok z gracją nurkuje Otylia Jędrzejczak. To jest właśnie ta gra, Maciek pokazuje nam świat, którego nie znamy, drugie oblicze sportowego wyścigu. Tak właśnie nasi pływacy wykuwają wielką formę. To trudna i męcząca praca, ale momentami świetna zabawa.

W tym podwodnym świecie jest jak w życiu - nie brakuje radości, ale są i wielkie troski. Wszystko to widać z dna basenu.Maciej Śmarowski ma 30 lat. Ukończył Chemię - specjalizacja Fototechnika na Politechnice Wrocławskiej. Pracował w Wieczorze Wrocławia w dziale reportażu. Od 2004 roku pracuje w Przeglądzie Sportowym. Za reportaż o Palestynie otrzymał II nagrodę w konkursie organizowanym przez Gazetę Wyborczą i PAP.


Otwarcie wystawy fotografii Macieja Śmiarowskiego Podwodna gra nastąpi w czwartek, 15 marca 2007 roku o godzinie 18 w Centrum Olimpijskim (Ul.Wybrzeże Gdyńskie 4) w Warszawie. Fotografie będzie można oglądać do 14 kwietnia 2007. Zapraszamy.Agencja Fotograficzna Przegląd Sportowy oferuje codzienny serwis zdjęciowy z najważniejszych imprez sportowych. Marquard Communication & Media wydawca Przeglądu Sportowego, udostępnia ponad 80-letnie archiwalia fotograficzne. Przegląd Sportowy ukazuje się od 1921 roku. Na przestrzeni tych lat nasi fotoreporterzy uwiecznili historię sportu polskiego i zagranicznego. Agencja Fotograficzna wykonuje sesje i fotoreportaże na zamówienie. Nasi fotoreporterzy są obecni na największych imprezach sportowych, takich jak: Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, Grand Prix Formuły 1, Grand Prix na żużlu i innych. Obsługuje ligi polskie i światowe. W zbiorach znajdują się portrety najwybitniejszych sportowców świata. Zapraszamy do bazy zdjęciowej

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0