"Podwodna gra" Macieja Śmiarowskiego

Agencja Fotograficzna Przegląd Sportowy zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Macieja Śmiarowskiego. Na wystawie zostanie zaprezentowanych trzydzieści wielkoformatowych fotografii będących efektem dwóch lat pracy fotoreportera. 29 prac to barwne obrazy, tylko jedną autor wykonał w czarno-bieli - jest to zdjęcie Otyli Jędrzejczak z czarną opaską na przegubie dłoni.
W dniach, kiedy postanowił się zająć tematyką pływacką, zapisał się na basen, kupił płetwy i zestaw do nurkowania. Chciał wiedzieć, jak widzą swój wyścig sportowcy, by móc go jak najlepiej oddać na fotografii. - czytamy w informacji organizatorów

fot. Maciej Śmiarowski / Agencja Przegląd Sportowy

29 z tych zdjęć to niesamowita gra podwodnych kolorów, barw i form. Każdy kto myślał, że na dnie basenu jest szaro, nudno i nieciekawie, po obejrzeniu wystawy będzie musiał zmienić zdanie. Różnorodnością ten świat momentami nie ustępuje największej rafie koralowej. Wesoły czepek, kolorowe kostiumy i płetwy, jakie zakładają na treningi, bąbelki powietrza, które układają się w niepowtarzalne wzory. To jak zabawa kalejdoskopem - każdy obraz jest niepowtarzalny.

Ile czasu spędził Maciek poszukując pięknych kadrów na dnie basenu? Nie sposób policzyć. Ale dzięki temu oglądając zdjęcia mamy wrażenie, że jesteśmy razem z nim. Że słyszymy szum i plusk, bo nad głową przepłynął nam właśnie Paweł Korzeniowski. O, teraz do wody wskoczyła Katarzyna Baranowska. A obok z gracją nurkuje Otylia Jędrzejczak. To jest właśnie ta gra, Maciek pokazuje nam świat, którego nie znamy, drugie oblicze sportowego wyścigu. Tak właśnie nasi pływacy wykuwają wielką formę. To trudna i męcząca praca, ale momentami świetna zabawa.

W tym podwodnym świecie jest jak w życiu - nie brakuje radości, ale są i wielkie troski. Wszystko to widać z dna basenu.Maciej Śmarowski ma 30 lat. Ukończył Chemię - specjalizacja Fototechnika na Politechnice Wrocławskiej. Pracował w Wieczorze Wrocławia w dziale reportażu. Od 2004 roku pracuje w Przeglądzie Sportowym. Za reportaż o Palestynie otrzymał II nagrodę w konkursie organizowanym przez Gazetę Wyborczą i PAP.


Otwarcie wystawy fotografii Macieja Śmiarowskiego Podwodna gra nastąpi w czwartek, 15 marca 2007 roku o godzinie 18 w Centrum Olimpijskim (Ul.Wybrzeże Gdyńskie 4) w Warszawie. Fotografie będzie można oglądać do 14 kwietnia 2007. Zapraszamy.Agencja Fotograficzna Przegląd Sportowy oferuje codzienny serwis zdjęciowy z najważniejszych imprez sportowych. Marquard Communication & Media wydawca Przeglądu Sportowego, udostępnia ponad 80-letnie archiwalia fotograficzne. Przegląd Sportowy ukazuje się od 1921 roku. Na przestrzeni tych lat nasi fotoreporterzy uwiecznili historię sportu polskiego i zagranicznego. Agencja Fotograficzna wykonuje sesje i fotoreportaże na zamówienie. Nasi fotoreporterzy są obecni na największych imprezach sportowych, takich jak: Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, Grand Prix Formuły 1, Grand Prix na żużlu i innych. Obsługuje ligi polskie i światowe. W zbiorach znajdują się portrety najwybitniejszych sportowców świata. Zapraszamy do bazy zdjęciowej

Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7