"Podwodna gra" Macieja Śmiarowskiego

Agencja Fotograficzna Przegląd Sportowy zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Macieja Śmiarowskiego. Na wystawie zostanie zaprezentowanych trzydzieści wielkoformatowych fotografii będących efektem dwóch lat pracy fotoreportera. 29 prac to barwne obrazy, tylko jedną autor wykonał w czarno-bieli - jest to zdjęcie Otyli Jędrzejczak z czarną opaską na przegubie dłoni.
W dniach, kiedy postanowił się zająć tematyką pływacką, zapisał się na basen, kupił płetwy i zestaw do nurkowania. Chciał wiedzieć, jak widzą swój wyścig sportowcy, by móc go jak najlepiej oddać na fotografii. - czytamy w informacji organizatorów

fot. Maciej Śmiarowski / Agencja Przegląd Sportowy

29 z tych zdjęć to niesamowita gra podwodnych kolorów, barw i form. Każdy kto myślał, że na dnie basenu jest szaro, nudno i nieciekawie, po obejrzeniu wystawy będzie musiał zmienić zdanie. Różnorodnością ten świat momentami nie ustępuje największej rafie koralowej. Wesoły czepek, kolorowe kostiumy i płetwy, jakie zakładają na treningi, bąbelki powietrza, które układają się w niepowtarzalne wzory. To jak zabawa kalejdoskopem - każdy obraz jest niepowtarzalny.

Ile czasu spędził Maciek poszukując pięknych kadrów na dnie basenu? Nie sposób policzyć. Ale dzięki temu oglądając zdjęcia mamy wrażenie, że jesteśmy razem z nim. Że słyszymy szum i plusk, bo nad głową przepłynął nam właśnie Paweł Korzeniowski. O, teraz do wody wskoczyła Katarzyna Baranowska. A obok z gracją nurkuje Otylia Jędrzejczak. To jest właśnie ta gra, Maciek pokazuje nam świat, którego nie znamy, drugie oblicze sportowego wyścigu. Tak właśnie nasi pływacy wykuwają wielką formę. To trudna i męcząca praca, ale momentami świetna zabawa.

W tym podwodnym świecie jest jak w życiu - nie brakuje radości, ale są i wielkie troski. Wszystko to widać z dna basenu.Maciej Śmarowski ma 30 lat. Ukończył Chemię - specjalizacja Fototechnika na Politechnice Wrocławskiej. Pracował w Wieczorze Wrocławia w dziale reportażu. Od 2004 roku pracuje w Przeglądzie Sportowym. Za reportaż o Palestynie otrzymał II nagrodę w konkursie organizowanym przez Gazetę Wyborczą i PAP.


Otwarcie wystawy fotografii Macieja Śmiarowskiego Podwodna gra nastąpi w czwartek, 15 marca 2007 roku o godzinie 18 w Centrum Olimpijskim (Ul.Wybrzeże Gdyńskie 4) w Warszawie. Fotografie będzie można oglądać do 14 kwietnia 2007. Zapraszamy.Agencja Fotograficzna Przegląd Sportowy oferuje codzienny serwis zdjęciowy z najważniejszych imprez sportowych. Marquard Communication & Media wydawca Przeglądu Sportowego, udostępnia ponad 80-letnie archiwalia fotograficzne. Przegląd Sportowy ukazuje się od 1921 roku. Na przestrzeni tych lat nasi fotoreporterzy uwiecznili historię sportu polskiego i zagranicznego. Agencja Fotograficzna wykonuje sesje i fotoreportaże na zamówienie. Nasi fotoreporterzy są obecni na największych imprezach sportowych, takich jak: Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, Grand Prix Formuły 1, Grand Prix na żużlu i innych. Obsługuje ligi polskie i światowe. W zbiorach znajdują się portrety najwybitniejszych sportowców świata. Zapraszamy do bazy zdjęciowej

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 100 - zdjęcia przykładowe
26 Cze 2019
W nasze ręce trafił król średnioformatowego systemu Fujifilm. Zobaczcie, jak wyglądają 102-megapikselowe zdjęcia z GFX 100!
3
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4