Rawa Joanna Kiersztajn w Galerii Pauza

Krakowska Galeria Pauza zaprasza na wystawę absolwentki Akademii Fotografii w Warszawie - Rawy Joanny Kiersztajn. Młoda artystka zaprezentuje dwa diametralnie różne cykle: "Katharsis" oraz "Globalna Wiocha".
...fotografia powinna dawać widzowi odmienne spojrzenie....
....obraz nie może być oczywisty, przewidywalny....
....widz musi mieć możliwość własnej interpretacji....


fot. Rawa Joanna Kiersztajn "Katharsis''

O poszczególnych cyklach prezentowanych w Galerii Pauza napisała autorka, Rawa Joanna Kiersztajn:

''Katharsis'' powstał przy współpracy kilku osób i miał na celu samooczyszczenie z negatywnych przeżyć i emocji. Inspiracją są historie kilku osób - ukazane w sposób uniwersalny i ponadczasowy. Są to różne rodzaje przeżyć zupełnie innych od siebie osób połączonych wspólną chęcią przemiany nagromadzonej negatywnej energii w proces twórczy. Proces, który może prowadzić do oczyszczenia wewnętrznej przestrzeni , do swoistej spowiedzi przed odbiorcą.

Starałam się pokazać Katharsis uniwersalnie, aby widz, bez względu na płeć czy wiek, mógł odnaleźć cząstkę swojej prywatnej historii, swojego ja, swoich emocji - według starożytnych "Katharsis to wstrząs uczuciowy - oczyszczenie duszy widza."


fot. Rawa Joanna Kiersztajn "Globalna Wiocha"

"Globalna Wiocha"

W naszym kraju w przestrzeni miejskiej z każdej strony atakują nas reklamy na bilbordach, ulotkach, w gazetkach reklamowych i na ekranach telewizyjnych. Hasła reklamowe zlewają się ze sobą wzajemnie się wykluczając, nakładając, tracąc tym samym sens bytu.


Więcej prac Kiersztajn znajduje się na stronie: www.rawaart.com/pl/index.php


Wystawa prac Rawy Joanny Kiersztajn prezentowana jest od 14 do 28 października 2006 roku w Galerii Pauza mieszczącej się przy ulicy Floriańskiej 18/3 w Krakowie.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0