Rawa Joanna Kiersztajn w Galerii Pauza

Krakowska Galeria Pauza zaprasza na wystawę absolwentki Akademii Fotografii w Warszawie - Rawy Joanny Kiersztajn. Młoda artystka zaprezentuje dwa diametralnie różne cykle: "Katharsis" oraz "Globalna Wiocha".
...fotografia powinna dawać widzowi odmienne spojrzenie....
....obraz nie może być oczywisty, przewidywalny....
....widz musi mieć możliwość własnej interpretacji....


fot. Rawa Joanna Kiersztajn "Katharsis''

O poszczególnych cyklach prezentowanych w Galerii Pauza napisała autorka, Rawa Joanna Kiersztajn:

''Katharsis'' powstał przy współpracy kilku osób i miał na celu samooczyszczenie z negatywnych przeżyć i emocji. Inspiracją są historie kilku osób - ukazane w sposób uniwersalny i ponadczasowy. Są to różne rodzaje przeżyć zupełnie innych od siebie osób połączonych wspólną chęcią przemiany nagromadzonej negatywnej energii w proces twórczy. Proces, który może prowadzić do oczyszczenia wewnętrznej przestrzeni , do swoistej spowiedzi przed odbiorcą.

Starałam się pokazać Katharsis uniwersalnie, aby widz, bez względu na płeć czy wiek, mógł odnaleźć cząstkę swojej prywatnej historii, swojego ja, swoich emocji - według starożytnych "Katharsis to wstrząs uczuciowy - oczyszczenie duszy widza."


fot. Rawa Joanna Kiersztajn "Globalna Wiocha"

"Globalna Wiocha"

W naszym kraju w przestrzeni miejskiej z każdej strony atakują nas reklamy na bilbordach, ulotkach, w gazetkach reklamowych i na ekranach telewizyjnych. Hasła reklamowe zlewają się ze sobą wzajemnie się wykluczając, nakładając, tracąc tym samym sens bytu.


Więcej prac Kiersztajn znajduje się na stronie: www.rawaart.com/pl/index.php


Wystawa prac Rawy Joanny Kiersztajn prezentowana jest od 14 do 28 października 2006 roku w Galerii Pauza mieszczącej się przy ulicy Floriańskiej 18/3 w Krakowie.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0