Rawa Joanna Kiersztajn w Galerii Pauza

Krakowska Galeria Pauza zaprasza na wystawę absolwentki Akademii Fotografii w Warszawie - Rawy Joanny Kiersztajn. Młoda artystka zaprezentuje dwa diametralnie różne cykle: "Katharsis" oraz "Globalna Wiocha".
...fotografia powinna dawać widzowi odmienne spojrzenie....
....obraz nie może być oczywisty, przewidywalny....
....widz musi mieć możliwość własnej interpretacji....


fot. Rawa Joanna Kiersztajn "Katharsis''

O poszczególnych cyklach prezentowanych w Galerii Pauza napisała autorka, Rawa Joanna Kiersztajn:

''Katharsis'' powstał przy współpracy kilku osób i miał na celu samooczyszczenie z negatywnych przeżyć i emocji. Inspiracją są historie kilku osób - ukazane w sposób uniwersalny i ponadczasowy. Są to różne rodzaje przeżyć zupełnie innych od siebie osób połączonych wspólną chęcią przemiany nagromadzonej negatywnej energii w proces twórczy. Proces, który może prowadzić do oczyszczenia wewnętrznej przestrzeni , do swoistej spowiedzi przed odbiorcą.

Starałam się pokazać Katharsis uniwersalnie, aby widz, bez względu na płeć czy wiek, mógł odnaleźć cząstkę swojej prywatnej historii, swojego ja, swoich emocji - według starożytnych "Katharsis to wstrząs uczuciowy - oczyszczenie duszy widza."


fot. Rawa Joanna Kiersztajn "Globalna Wiocha"

"Globalna Wiocha"

W naszym kraju w przestrzeni miejskiej z każdej strony atakują nas reklamy na bilbordach, ulotkach, w gazetkach reklamowych i na ekranach telewizyjnych. Hasła reklamowe zlewają się ze sobą wzajemnie się wykluczając, nakładając, tracąc tym samym sens bytu.


Więcej prac Kiersztajn znajduje się na stronie: www.rawaart.com/pl/index.php


Wystawa prac Rawy Joanny Kiersztajn prezentowana jest od 14 do 28 października 2006 roku w Galerii Pauza mieszczącej się przy ulicy Floriańskiej 18/3 w Krakowie.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8