Rawa Joanna Kiersztajn w Galerii Pauza

Krakowska Galeria Pauza zaprasza na wystawę absolwentki Akademii Fotografii w Warszawie - Rawy Joanny Kiersztajn. Młoda artystka zaprezentuje dwa diametralnie różne cykle: "Katharsis" oraz "Globalna Wiocha".
...fotografia powinna dawać widzowi odmienne spojrzenie....
....obraz nie może być oczywisty, przewidywalny....
....widz musi mieć możliwość własnej interpretacji....


fot. Rawa Joanna Kiersztajn "Katharsis''

O poszczególnych cyklach prezentowanych w Galerii Pauza napisała autorka, Rawa Joanna Kiersztajn:

''Katharsis'' powstał przy współpracy kilku osób i miał na celu samooczyszczenie z negatywnych przeżyć i emocji. Inspiracją są historie kilku osób - ukazane w sposób uniwersalny i ponadczasowy. Są to różne rodzaje przeżyć zupełnie innych od siebie osób połączonych wspólną chęcią przemiany nagromadzonej negatywnej energii w proces twórczy. Proces, który może prowadzić do oczyszczenia wewnętrznej przestrzeni , do swoistej spowiedzi przed odbiorcą.

Starałam się pokazać Katharsis uniwersalnie, aby widz, bez względu na płeć czy wiek, mógł odnaleźć cząstkę swojej prywatnej historii, swojego ja, swoich emocji - według starożytnych "Katharsis to wstrząs uczuciowy - oczyszczenie duszy widza."


fot. Rawa Joanna Kiersztajn "Globalna Wiocha"

"Globalna Wiocha"

W naszym kraju w przestrzeni miejskiej z każdej strony atakują nas reklamy na bilbordach, ulotkach, w gazetkach reklamowych i na ekranach telewizyjnych. Hasła reklamowe zlewają się ze sobą wzajemnie się wykluczając, nakładając, tracąc tym samym sens bytu.


Więcej prac Kiersztajn znajduje się na stronie: www.rawaart.com/pl/index.php


Wystawa prac Rawy Joanny Kiersztajn prezentowana jest od 14 do 28 października 2006 roku w Galerii Pauza mieszczącej się przy ulicy Floriańskiej 18/3 w Krakowie.

Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7