Rawa Joanna Kiersztajn w Galerii Pauza

0
Marta Sinior
18 Październik 2006
Artykuł na: 2-3 minuty
Krakowska Galeria Pauza zaprasza na wystawę absolwentki Akademii Fotografii w Warszawie - Rawy Joanny Kiersztajn. Młoda artystka zaprezentuje dwa diametralnie różne cykle: "Katharsis" oraz "Globalna Wiocha".
...fotografia powinna dawać widzowi odmienne spojrzenie....
....obraz nie może być oczywisty, przewidywalny....
....widz musi mieć możliwość własnej interpretacji....


fot. Rawa Joanna Kiersztajn "Katharsis''

O poszczególnych cyklach prezentowanych w Galerii Pauza napisała autorka, Rawa Joanna Kiersztajn:

''Katharsis'' powstał przy współpracy kilku osób i miał na celu samooczyszczenie z negatywnych przeżyć i emocji. Inspiracją są historie kilku osób - ukazane w sposób uniwersalny i ponadczasowy. Są to różne rodzaje przeżyć zupełnie innych od siebie osób połączonych wspólną chęcią przemiany nagromadzonej negatywnej energii w proces twórczy. Proces, który może prowadzić do oczyszczenia wewnętrznej przestrzeni , do swoistej spowiedzi przed odbiorcą.

Starałam się pokazać Katharsis uniwersalnie, aby widz, bez względu na płeć czy wiek, mógł odnaleźć cząstkę swojej prywatnej historii, swojego ja, swoich emocji - według starożytnych "Katharsis to wstrząs uczuciowy - oczyszczenie duszy widza."


fot. Rawa Joanna Kiersztajn "Globalna Wiocha"

"Globalna Wiocha"

W naszym kraju w przestrzeni miejskiej z każdej strony atakują nas reklamy na bilbordach, ulotkach, w gazetkach reklamowych i na ekranach telewizyjnych. Hasła reklamowe zlewają się ze sobą wzajemnie się wykluczając, nakładając, tracąc tym samym sens bytu.


Więcej prac Kiersztajn znajduje się na stronie: www.rawaart.com/pl/index.php


Wystawa prac Rawy Joanny Kiersztajn prezentowana jest od 14 do 28 października 2006 roku w Galerii Pauza mieszczącej się przy ulicy Floriańskiej 18/3 w Krakowie.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
“Inne problemy, potrzeby, marzenia”. Codzienność Iranu na zdjęciach Patryka Bułhaka
“Inne problemy, potrzeby, marzenia”. Codzienność Iranu na zdjęciach Patryka Bułhaka
Wraz z początkiem sierpnia w Leica 6x7 Gallery Warszawa startuje wystawa fotografa i podróżnika, laureata konkursu DEBUTS 2016, Patryka Bułhaka. “Zamknięte” to...
0
0
Darmowe warsztaty reportażu ślubnego z Marcinem Krukiem
Darmowe warsztaty reportażu ślubnego z Marcinem Krukiem
Reportaż to coraz bardziej popularny trend w fotografii ślubnej. Jeżeli chcielibyście rozwijać się w tym kierunku, zarezerwujcie w swoim kalendarzu datę 20...
0
0
430 zł rabatu przy zakupie aparatów Fujifilm X-T3 i X-T30 wraz z obiektywem
430 zł rabatu przy zakupie aparatów Fujifilm X-T3 i X-T30 wraz z obiektywem
Fujifilm rusza z wakacyjną promocją na modele X-T3 i X-T30. Do 22 września, kupując aparat w zestawie z wybranymi szkłami możemy otrzymać 430 zł rabatu.
0
0