"Zakopane. Miasto" na zdjęciach Magdaleny Ciszewskiej - Rząsy

W Miejskiej Galerii Sztuki Zakopane można zobaczyć fotografie Magdaleny Ciszewskiej - Rząsy z cyklu "Zakopane. Miasto". Autorka wystawy jest absolwentką warszawskiej ASP wydziału Rzeźby, gdzie obroniła dyplom pod kierunkiem profesora Grzegorza Kowalskiego.
fot. Magdalena Ciszewska -Rząsa z cyklu "Zakopane. Miasto"

Zakopane - Położenie 49°18' N, 19°57' E, obszar 84,9 km2, u stóp Tatr, w Kotlinie Zakopiańskiej, na wysokości 833-1126 m n.p.m. Jest najwyżej położonym miastem Polski. Od północy graniczy z pasmem Gubałówki, od południa nad miastem góruje Giewont. Według danych z II kwartału 2005 roku miasto miało 27 647 mieszkańców. Gęstość zaludnienia wynosi 329,1 os/m2. Liczbę turystów odwiedzających całe Tatry ocenia się na około 2-3 mln rocznie. W 1933 roku Zakopane uzyskało prawa miejskie. (dane wg Wikipedia, Wolna encyklopedia).

fot. Magdalena Ciszewska -Rząsa z cyklu "Zakopane. Miasto"

Najpierw był dworzec, Kuźnice i Kasprowy. Potem café Piano, a jeszcze potem Marcin Rząsa.
- Z Nowotarskiej skręcisz w Kasprusie, jedziesz w górę Strążyską. Ostatnia ulica w prawo przed bramą TPN ?Bogdańskiego. 300-400m. To tu. Galeria Rząsy - Twój Dom.
Las, ogród, tajemnica Galerii, tysiące zakamarków, setki gości.
Schodzę na dół.
Żona Rząsy. Życzliwe spojrzenia.
Bank, poczta, sklep, szpital do rodzenia dzieci, targ, kościół, urząd - Twoje miasto-Zakopane.
Twarze. Rozpoznaję twarze.
Małe domy, małe sprawy, duże góry, wielkie sprawy.
Cisza.
Rower, statyw, "hassel". Idę na spotkanie z moim miastem.
Chodzę, szukam, patrzę.
Labirynt ulic, narodziny domów, wolność gąszczy.
Oswajam, gonię, uciekam.
Stop - klatka - moja przestrzeń.
- Magda Ciszewska- Rząsa

fot. Magdalena Ciszewska -Rząsa z cyklu "Zakopane. Miasto"

Magdalena Ciszewska -Rząsa urodziła się w 1972 roku w Warszawie. Absolwentka warszawskiej ASP wydziału Rzeźby, dyplom w pracowni profesora Grzegorza Kowalskiego. Fotografuje od dziewiątego roku życia. Pierwszy aparat dostała od rodziców z okazji Pierwszej Komunii świętej.
Prawie od urodzenia związana z Zakopanem pasją narciarską. W 1999 roku zamieszkała w tym mieście.
Pracuje w Galerii Antoniego Rząsy. Organizuje wystawy, spotkania, warsztaty artystyczne. Związana z koalicją Latarnik, współorganizator Festiwalu Fotografii Czarno-Białej w Zakopanem. Pasjonuje ją osobowość i twórczość Antoniego Rząsy. Jest współautorką albumów : Antoni Rząsa. Prace oraz Adres.


Cykl Zakopane. Miasto autorstwa Magdaleny Ciszewskiej - Rząsy prezentowany jest w Miejskiej Galerii Sztuki Zakopane (sala B) mieszczącej się przy Krupówkach 41 w Zakopanem. Wystawa czynna do 10 września 2006 roku.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0