Wystawa Grzegorza Marka Sikory i warsztaty

W najbliższy czwartek, 18 maja 2006 roku odbędą się praktyczne warsztaty z fotografikiem Grzegorzem Markiem Sikorą z zakresu fotografii eksperymentalnej. Natomiast następnego dnia w słubickiej Galerii Okno zostanie otwarta wystawa tego artysty zatytułowana "Estetyka i rzeczywistość".


Estetyka i rzeczywistość

Obrazy tego typu powstają poprzez kompozycyjne traktowanie możliwości technik fotograficznych oraz dążenie do świadomie tworzonego pojęcia form obrazowych. Decydująca przy tym jest intuicja wizualna. Formy wizualne czerpią energie z funkcjonowania obok siebie i równocześnie ostrości i nieostrości. Delikatne różnice między odcieniami szarości oraz właściwości kontrastu nadają obrazom charakter grafik. Rezultaty mają odrębną emanację; powstają frapujące obrazy, o których można powiedzieć, że przedstawiają widoczną iluzję duchowej inspiracji. Ta prosta forma tworzy nowe wymiary widzenia oraz odkrycie kolejno po sobie następujących systematycznych rozważań.

"Wielka, czy tez absolutna prawda staje się w naszej duszy widoczna poprzez to, co niewidoczne."Grzegorz Marek Sikora urodził się w Siemianowicach Śląskich. Ukończył studia o specjalności Fotografii i Designu w Instytucie Sztuk Plastycznych w Bochum, m.in. u Prof. Dr filozofii Qi Yang i Prof. Armina Müncha. Student Marii-Theresy Niessalla. Członek Związku Artystów Sztuk Plastycznych (Bundesverband Bildender Künstler) w Szlezwiku-Holsztynie. Prace prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce jak i w Niemczech. Na codzień pracuje w dziedzinie fotografii, rysunku i grafiki. Mieszka w Kilonii.


Warsztaty z Fotografii eksperymentalnej zaplanowano na 18 maja 2006 roku. Zajęcia z praktycznymi realizacjami w ciemni fotograficznej poprowadzi Grzegorz Marek Sikora. Rozpoczęcie o godzinie 18 w Galerii OKNO. Wstęp wolny.

Natomiast wernisaż wystawy Estetyka i rzeczywistość Grzegorza Marka Sikory odbędzie się nazajutrz, 19 maja 2006 roku o godzinie 18 w Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy 1 Maja 1.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8