Wystawa Grzegorza Marka Sikory i warsztaty

W najbliższy czwartek, 18 maja 2006 roku odbędą się praktyczne warsztaty z fotografikiem Grzegorzem Markiem Sikorą z zakresu fotografii eksperymentalnej. Natomiast następnego dnia w słubickiej Galerii Okno zostanie otwarta wystawa tego artysty zatytułowana "Estetyka i rzeczywistość".


Estetyka i rzeczywistość

Obrazy tego typu powstają poprzez kompozycyjne traktowanie możliwości technik fotograficznych oraz dążenie do świadomie tworzonego pojęcia form obrazowych. Decydująca przy tym jest intuicja wizualna. Formy wizualne czerpią energie z funkcjonowania obok siebie i równocześnie ostrości i nieostrości. Delikatne różnice między odcieniami szarości oraz właściwości kontrastu nadają obrazom charakter grafik. Rezultaty mają odrębną emanację; powstają frapujące obrazy, o których można powiedzieć, że przedstawiają widoczną iluzję duchowej inspiracji. Ta prosta forma tworzy nowe wymiary widzenia oraz odkrycie kolejno po sobie następujących systematycznych rozważań.

"Wielka, czy tez absolutna prawda staje się w naszej duszy widoczna poprzez to, co niewidoczne."Grzegorz Marek Sikora urodził się w Siemianowicach Śląskich. Ukończył studia o specjalności Fotografii i Designu w Instytucie Sztuk Plastycznych w Bochum, m.in. u Prof. Dr filozofii Qi Yang i Prof. Armina Müncha. Student Marii-Theresy Niessalla. Członek Związku Artystów Sztuk Plastycznych (Bundesverband Bildender Künstler) w Szlezwiku-Holsztynie. Prace prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce jak i w Niemczech. Na codzień pracuje w dziedzinie fotografii, rysunku i grafiki. Mieszka w Kilonii.


Warsztaty z Fotografii eksperymentalnej zaplanowano na 18 maja 2006 roku. Zajęcia z praktycznymi realizacjami w ciemni fotograficznej poprowadzi Grzegorz Marek Sikora. Rozpoczęcie o godzinie 18 w Galerii OKNO. Wstęp wolny.

Natomiast wernisaż wystawy Estetyka i rzeczywistość Grzegorza Marka Sikory odbędzie się nazajutrz, 19 maja 2006 roku o godzinie 18 w Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy 1 Maja 1.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0