Wystawa Grzegorza Marka Sikory i warsztaty

0
Marta Sinior
15 Maj 2006
Artykuł na: 2-3 minuty
W najbliższy czwartek, 18 maja 2006 roku odbędą się praktyczne warsztaty z fotografikiem Grzegorzem Markiem Sikorą z zakresu fotografii eksperymentalnej. Natomiast następnego dnia w słubickiej Galerii Okno zostanie otwarta wystawa tego artysty zatytułowana "Estetyka i rzeczywistość".


Estetyka i rzeczywistość

Obrazy tego typu powstają poprzez kompozycyjne traktowanie możliwości technik fotograficznych oraz dążenie do świadomie tworzonego pojęcia form obrazowych. Decydująca przy tym jest intuicja wizualna. Formy wizualne czerpią energie z funkcjonowania obok siebie i równocześnie ostrości i nieostrości. Delikatne różnice między odcieniami szarości oraz właściwości kontrastu nadają obrazom charakter grafik. Rezultaty mają odrębną emanację; powstają frapujące obrazy, o których można powiedzieć, że przedstawiają widoczną iluzję duchowej inspiracji. Ta prosta forma tworzy nowe wymiary widzenia oraz odkrycie kolejno po sobie następujących systematycznych rozważań.

"Wielka, czy tez absolutna prawda staje się w naszej duszy widoczna poprzez to, co niewidoczne."Grzegorz Marek Sikora urodził się w Siemianowicach Śląskich. Ukończył studia o specjalności Fotografii i Designu w Instytucie Sztuk Plastycznych w Bochum, m.in. u Prof. Dr filozofii Qi Yang i Prof. Armina Müncha. Student Marii-Theresy Niessalla. Członek Związku Artystów Sztuk Plastycznych (Bundesverband Bildender Künstler) w Szlezwiku-Holsztynie. Prace prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce jak i w Niemczech. Na codzień pracuje w dziedzinie fotografii, rysunku i grafiki. Mieszka w Kilonii.


Warsztaty z Fotografii eksperymentalnej zaplanowano na 18 maja 2006 roku. Zajęcia z praktycznymi realizacjami w ciemni fotograficznej poprowadzi Grzegorz Marek Sikora. Rozpoczęcie o godzinie 18 w Galerii OKNO. Wstęp wolny.

Natomiast wernisaż wystawy Estetyka i rzeczywistość Grzegorza Marka Sikory odbędzie się nazajutrz, 19 maja 2006 roku o godzinie 18 w Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy 1 Maja 1.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Darmowe warsztaty reportażu ślubnego z Marcinem Krukiem
Darmowe warsztaty reportażu ślubnego z Marcinem Krukiem
Reportaż to coraz bardziej popularny trend w fotografii ślubnej. Jeżeli chcielibyście rozwijać się w tym kierunku, zarezerwujcie w swoim kalendarzu datę 20...
0
0
430 zł rabatu przy zakupie aparatów Fujifilm X-T3 i X-T30 wraz z obiektywem
430 zł rabatu przy zakupie aparatów Fujifilm X-T3 i X-T30 wraz z obiektywem
Fujifilm rusza z wakacyjną promocją na modele X-T3 i X-T30. Do 22 września, kupując aparat w zestawie z wybranymi szkłami możemy otrzymać 430 zł rabatu.
0
0
Odkryj wewnętrzny świat fotografii na wystawie „Obrazy metafor II”
Odkryj wewnętrzny świat fotografii na wystawie „Obrazy metafor II”
Już dziś (22 lipca) w Galeria Katowice wernisaż drugiej odsłony cyklu „Obrazy metafor“, którego autorami są Kamil Myszkowski i Krzysztof Szlapa. Projekt przedstawia...
0
0