Wystawa Grzegorza Marka Sikory i warsztaty

W najbliższy czwartek, 18 maja 2006 roku odbędą się praktyczne warsztaty z fotografikiem Grzegorzem Markiem Sikorą z zakresu fotografii eksperymentalnej. Natomiast następnego dnia w słubickiej Galerii Okno zostanie otwarta wystawa tego artysty zatytułowana "Estetyka i rzeczywistość".


Estetyka i rzeczywistość

Obrazy tego typu powstają poprzez kompozycyjne traktowanie możliwości technik fotograficznych oraz dążenie do świadomie tworzonego pojęcia form obrazowych. Decydująca przy tym jest intuicja wizualna. Formy wizualne czerpią energie z funkcjonowania obok siebie i równocześnie ostrości i nieostrości. Delikatne różnice między odcieniami szarości oraz właściwości kontrastu nadają obrazom charakter grafik. Rezultaty mają odrębną emanację; powstają frapujące obrazy, o których można powiedzieć, że przedstawiają widoczną iluzję duchowej inspiracji. Ta prosta forma tworzy nowe wymiary widzenia oraz odkrycie kolejno po sobie następujących systematycznych rozważań.

"Wielka, czy tez absolutna prawda staje się w naszej duszy widoczna poprzez to, co niewidoczne."Grzegorz Marek Sikora urodził się w Siemianowicach Śląskich. Ukończył studia o specjalności Fotografii i Designu w Instytucie Sztuk Plastycznych w Bochum, m.in. u Prof. Dr filozofii Qi Yang i Prof. Armina Müncha. Student Marii-Theresy Niessalla. Członek Związku Artystów Sztuk Plastycznych (Bundesverband Bildender Künstler) w Szlezwiku-Holsztynie. Prace prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce jak i w Niemczech. Na codzień pracuje w dziedzinie fotografii, rysunku i grafiki. Mieszka w Kilonii.


Warsztaty z Fotografii eksperymentalnej zaplanowano na 18 maja 2006 roku. Zajęcia z praktycznymi realizacjami w ciemni fotograficznej poprowadzi Grzegorz Marek Sikora. Rozpoczęcie o godzinie 18 w Galerii OKNO. Wstęp wolny.

Natomiast wernisaż wystawy Estetyka i rzeczywistość Grzegorza Marka Sikory odbędzie się nazajutrz, 19 maja 2006 roku o godzinie 18 w Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy 1 Maja 1.

Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7