Wystawa Grzegorza Marka Sikory i warsztaty

W najbliższy czwartek, 18 maja 2006 roku odbędą się praktyczne warsztaty z fotografikiem Grzegorzem Markiem Sikorą z zakresu fotografii eksperymentalnej. Natomiast następnego dnia w słubickiej Galerii Okno zostanie otwarta wystawa tego artysty zatytułowana "Estetyka i rzeczywistość".


Estetyka i rzeczywistość

Obrazy tego typu powstają poprzez kompozycyjne traktowanie możliwości technik fotograficznych oraz dążenie do świadomie tworzonego pojęcia form obrazowych. Decydująca przy tym jest intuicja wizualna. Formy wizualne czerpią energie z funkcjonowania obok siebie i równocześnie ostrości i nieostrości. Delikatne różnice między odcieniami szarości oraz właściwości kontrastu nadają obrazom charakter grafik. Rezultaty mają odrębną emanację; powstają frapujące obrazy, o których można powiedzieć, że przedstawiają widoczną iluzję duchowej inspiracji. Ta prosta forma tworzy nowe wymiary widzenia oraz odkrycie kolejno po sobie następujących systematycznych rozważań.

"Wielka, czy tez absolutna prawda staje się w naszej duszy widoczna poprzez to, co niewidoczne."Grzegorz Marek Sikora urodził się w Siemianowicach Śląskich. Ukończył studia o specjalności Fotografii i Designu w Instytucie Sztuk Plastycznych w Bochum, m.in. u Prof. Dr filozofii Qi Yang i Prof. Armina Müncha. Student Marii-Theresy Niessalla. Członek Związku Artystów Sztuk Plastycznych (Bundesverband Bildender Künstler) w Szlezwiku-Holsztynie. Prace prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce jak i w Niemczech. Na codzień pracuje w dziedzinie fotografii, rysunku i grafiki. Mieszka w Kilonii.


Warsztaty z Fotografii eksperymentalnej zaplanowano na 18 maja 2006 roku. Zajęcia z praktycznymi realizacjami w ciemni fotograficznej poprowadzi Grzegorz Marek Sikora. Rozpoczęcie o godzinie 18 w Galerii OKNO. Wstęp wolny.

Natomiast wernisaż wystawy Estetyka i rzeczywistość Grzegorza Marka Sikory odbędzie się nazajutrz, 19 maja 2006 roku o godzinie 18 w Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy 1 Maja 1.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0