Irena Walczak "Sny dla Tess"

Od piątku, 17 marca 2006 roku w łódzkiej galerii FF będzie można oglądać fotografie absolwentki łódzkiej PWSTiTv Ireny Walczak. Prezentowany cykl fotografii mody otrzymał pierwszą nagrodę w ubiegłorocznym Konkursie Pozytywu.
fot. Ireana Walczak "Sny dla Tess"

Świat poskładany ze skrawków pamięci, projekcje snów na jawie, postaci z japońskiego teatru kabuki czy pokaz mody haute couture? Wszystkie te skojarzenia mogą wiązać się z fotografiami prezentowanymi w Galerii FF. Autorką prac jest Irena Walczak, urodzona w 1977 roku, mieszkanka Pabianic. Ukończyła fotografię w łódzkiej "filmówce". Obecnie jest studentką pierwszego roku uzupełniających studiów magisterskich na tej uczelni. W swoich pracach w ciekawy sposób łączy fotografię z grafiką i przetworzeniami komputerowymi. Dzięki temu nowatorskiemu podejściu jej zdjęcia mody są oryginalne i dalekie od panujących w tej dziedzinie stereotypów.


Wernisaż wystawy Ireny Walczak zatytułowanej Sny dla Tess odbędzie się 17 marca 2006 roku o godzinie 18 w Galerii FF . Fotografie prezentowane będą do 14 kwietnia 2006 roku.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8