"Moja Mitologia" Joanny Szproch w Melonie

Warszawska Galeria Melon zaprasza na wystawę "Moja Mitologia" Joanny Szproch. Wernisaż już w ten piątek, 2 grudnia.
Joanna Szproch tworzy efektowne zdjęcia skrzące się kolorem. Utrzymane w stylistyce kreatywnej fotografii komercyjnej prace cieszą oko, a ich autorka przekonuje, żeby nie doszukiwać się w nich drugiego dna.


Galeria Melon mieści się w Warszawie przy ulicy Inżynierskiej 3. Wernisaż wystawy "Moja Mitologia" odbędzie się 2 grudnia, początek wieczoru o godz. 19.00. Ekspozycję będzie można oglądać do końca miesiąca.

Poniżej zamieszczamy kilka słów autorki i o autorce.

Joanna Szproch (ur. 1979) - obrona dyplomu w grudniu 2004 na Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, w Pracowni Fotografii Użytkowej prof. Grzegorza Przyborka, aneks w Pracowni Technik Drzeworytniczych prof. Andrzeja Bartczaka.


Swoje rysunki nazywam bezwolnymi. Z fotografią jest trochę trudniej. Od zamysłu do wykonania, dzieli je droga przygotowania. Natomiast geneza jest podobna. Rodzą się w mojej głowie obrazy, które chcę utrwalić właśnie w ten sposób. To tylko próba przekazu tego, co we mnie tkwi. Próba stworzenia atmosfery, którą chcę się podzielić. Nie dopisuję do tego ideologii. Nie doszukuję się drugiego dna i odradzam to odbiorcom moich fotografii. Chciałabym, żeby po prostu się je oglądało i dzięki temu nawiązywało kontakt ze światem, który poprzez nie kreuje.

Wystawy:
2004 Wystawa w "Otwartej Galerii" w galerii Opus w Łodzi
2005 Udział w IV Międzynarodowym Festiwalu Fotografii w Łodzi
2005 Udział w Festiwalu Młodej Sztuki podczas WrocławNonStop we Wrocławiu
2005 Wygrana w konkursie Arctic Paper "Cool Solutions"
2005 II nagroda w konkursie "Fotoplastikon"

Joanna Szproch

Moje prace można także obejrzeć na:
portfolia.artserwis.pl/A484965
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7