"Moja Mitologia" Joanny Szproch w Melonie

Warszawska Galeria Melon zaprasza na wystawę "Moja Mitologia" Joanny Szproch. Wernisaż już w ten piątek, 2 grudnia.
Joanna Szproch tworzy efektowne zdjęcia skrzące się kolorem. Utrzymane w stylistyce kreatywnej fotografii komercyjnej prace cieszą oko, a ich autorka przekonuje, żeby nie doszukiwać się w nich drugiego dna.


Galeria Melon mieści się w Warszawie przy ulicy Inżynierskiej 3. Wernisaż wystawy "Moja Mitologia" odbędzie się 2 grudnia, początek wieczoru o godz. 19.00. Ekspozycję będzie można oglądać do końca miesiąca.

Poniżej zamieszczamy kilka słów autorki i o autorce.

Joanna Szproch (ur. 1979) - obrona dyplomu w grudniu 2004 na Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, w Pracowni Fotografii Użytkowej prof. Grzegorza Przyborka, aneks w Pracowni Technik Drzeworytniczych prof. Andrzeja Bartczaka.


Swoje rysunki nazywam bezwolnymi. Z fotografią jest trochę trudniej. Od zamysłu do wykonania, dzieli je droga przygotowania. Natomiast geneza jest podobna. Rodzą się w mojej głowie obrazy, które chcę utrwalić właśnie w ten sposób. To tylko próba przekazu tego, co we mnie tkwi. Próba stworzenia atmosfery, którą chcę się podzielić. Nie dopisuję do tego ideologii. Nie doszukuję się drugiego dna i odradzam to odbiorcom moich fotografii. Chciałabym, żeby po prostu się je oglądało i dzięki temu nawiązywało kontakt ze światem, który poprzez nie kreuje.

Wystawy:
2004 Wystawa w "Otwartej Galerii" w galerii Opus w Łodzi
2005 Udział w IV Międzynarodowym Festiwalu Fotografii w Łodzi
2005 Udział w Festiwalu Młodej Sztuki podczas WrocławNonStop we Wrocławiu
2005 Wygrana w konkursie Arctic Paper "Cool Solutions"
2005 II nagroda w konkursie "Fotoplastikon"

Joanna Szproch

Moje prace można także obejrzeć na:
portfolia.artserwis.pl/A484965
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0
Panasonic Lumix LX100 II - zdjęcia przykładowe
10 Wrz 2018
Podczas dzisiejszej wizyty w siedzibie firmy, mieliśmy okazję bliżej zaznajomić się w drugą generacją uniwersalnego kompaktu opartego o matrycę 4/3. Zobaczcie, jak Panasonic Lumix LX100 II radzi sobie w praktyce.
0