"Moja Mitologia" Joanny Szproch w Melonie

Warszawska Galeria Melon zaprasza na wystawę "Moja Mitologia" Joanny Szproch. Wernisaż już w ten piątek, 2 grudnia.
Joanna Szproch tworzy efektowne zdjęcia skrzące się kolorem. Utrzymane w stylistyce kreatywnej fotografii komercyjnej prace cieszą oko, a ich autorka przekonuje, żeby nie doszukiwać się w nich drugiego dna.


Galeria Melon mieści się w Warszawie przy ulicy Inżynierskiej 3. Wernisaż wystawy "Moja Mitologia" odbędzie się 2 grudnia, początek wieczoru o godz. 19.00. Ekspozycję będzie można oglądać do końca miesiąca.

Poniżej zamieszczamy kilka słów autorki i o autorce.

Joanna Szproch (ur. 1979) - obrona dyplomu w grudniu 2004 na Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, w Pracowni Fotografii Użytkowej prof. Grzegorza Przyborka, aneks w Pracowni Technik Drzeworytniczych prof. Andrzeja Bartczaka.


Swoje rysunki nazywam bezwolnymi. Z fotografią jest trochę trudniej. Od zamysłu do wykonania, dzieli je droga przygotowania. Natomiast geneza jest podobna. Rodzą się w mojej głowie obrazy, które chcę utrwalić właśnie w ten sposób. To tylko próba przekazu tego, co we mnie tkwi. Próba stworzenia atmosfery, którą chcę się podzielić. Nie dopisuję do tego ideologii. Nie doszukuję się drugiego dna i odradzam to odbiorcom moich fotografii. Chciałabym, żeby po prostu się je oglądało i dzięki temu nawiązywało kontakt ze światem, który poprzez nie kreuje.

Wystawy:
2004 Wystawa w "Otwartej Galerii" w galerii Opus w Łodzi
2005 Udział w IV Międzynarodowym Festiwalu Fotografii w Łodzi
2005 Udział w Festiwalu Młodej Sztuki podczas WrocławNonStop we Wrocławiu
2005 Wygrana w konkursie Arctic Paper "Cool Solutions"
2005 II nagroda w konkursie "Fotoplastikon"

Joanna Szproch

Moje prace można także obejrzeć na:
portfolia.artserwis.pl/A484965
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
17 Lip 2019
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
1
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4