"Moja Mitologia" Joanny Szproch w Melonie

Warszawska Galeria Melon zaprasza na wystawę "Moja Mitologia" Joanny Szproch. Wernisaż już w ten piątek, 2 grudnia.
Joanna Szproch tworzy efektowne zdjęcia skrzące się kolorem. Utrzymane w stylistyce kreatywnej fotografii komercyjnej prace cieszą oko, a ich autorka przekonuje, żeby nie doszukiwać się w nich drugiego dna.


Galeria Melon mieści się w Warszawie przy ulicy Inżynierskiej 3. Wernisaż wystawy "Moja Mitologia" odbędzie się 2 grudnia, początek wieczoru o godz. 19.00. Ekspozycję będzie można oglądać do końca miesiąca.

Poniżej zamieszczamy kilka słów autorki i o autorce.

Joanna Szproch (ur. 1979) - obrona dyplomu w grudniu 2004 na Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, w Pracowni Fotografii Użytkowej prof. Grzegorza Przyborka, aneks w Pracowni Technik Drzeworytniczych prof. Andrzeja Bartczaka.


Swoje rysunki nazywam bezwolnymi. Z fotografią jest trochę trudniej. Od zamysłu do wykonania, dzieli je droga przygotowania. Natomiast geneza jest podobna. Rodzą się w mojej głowie obrazy, które chcę utrwalić właśnie w ten sposób. To tylko próba przekazu tego, co we mnie tkwi. Próba stworzenia atmosfery, którą chcę się podzielić. Nie dopisuję do tego ideologii. Nie doszukuję się drugiego dna i odradzam to odbiorcom moich fotografii. Chciałabym, żeby po prostu się je oglądało i dzięki temu nawiązywało kontakt ze światem, który poprzez nie kreuje.

Wystawy:
2004 Wystawa w "Otwartej Galerii" w galerii Opus w Łodzi
2005 Udział w IV Międzynarodowym Festiwalu Fotografii w Łodzi
2005 Udział w Festiwalu Młodej Sztuki podczas WrocławNonStop we Wrocławiu
2005 Wygrana w konkursie Arctic Paper "Cool Solutions"
2005 II nagroda w konkursie "Fotoplastikon"

Joanna Szproch

Moje prace można także obejrzeć na:
portfolia.artserwis.pl/A484965
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0