"Moja Mitologia" Joanny Szproch w Melonie

Warszawska Galeria Melon zaprasza na wystawę "Moja Mitologia" Joanny Szproch. Wernisaż już w ten piątek, 2 grudnia.
Joanna Szproch tworzy efektowne zdjęcia skrzące się kolorem. Utrzymane w stylistyce kreatywnej fotografii komercyjnej prace cieszą oko, a ich autorka przekonuje, żeby nie doszukiwać się w nich drugiego dna.


Galeria Melon mieści się w Warszawie przy ulicy Inżynierskiej 3. Wernisaż wystawy "Moja Mitologia" odbędzie się 2 grudnia, początek wieczoru o godz. 19.00. Ekspozycję będzie można oglądać do końca miesiąca.

Poniżej zamieszczamy kilka słów autorki i o autorce.

Joanna Szproch (ur. 1979) - obrona dyplomu w grudniu 2004 na Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, w Pracowni Fotografii Użytkowej prof. Grzegorza Przyborka, aneks w Pracowni Technik Drzeworytniczych prof. Andrzeja Bartczaka.


Swoje rysunki nazywam bezwolnymi. Z fotografią jest trochę trudniej. Od zamysłu do wykonania, dzieli je droga przygotowania. Natomiast geneza jest podobna. Rodzą się w mojej głowie obrazy, które chcę utrwalić właśnie w ten sposób. To tylko próba przekazu tego, co we mnie tkwi. Próba stworzenia atmosfery, którą chcę się podzielić. Nie dopisuję do tego ideologii. Nie doszukuję się drugiego dna i odradzam to odbiorcom moich fotografii. Chciałabym, żeby po prostu się je oglądało i dzięki temu nawiązywało kontakt ze światem, który poprzez nie kreuje.

Wystawy:
2004 Wystawa w "Otwartej Galerii" w galerii Opus w Łodzi
2005 Udział w IV Międzynarodowym Festiwalu Fotografii w Łodzi
2005 Udział w Festiwalu Młodej Sztuki podczas WrocławNonStop we Wrocławiu
2005 Wygrana w konkursie Arctic Paper "Cool Solutions"
2005 II nagroda w konkursie "Fotoplastikon"

Joanna Szproch

Moje prace można także obejrzeć na:
portfolia.artserwis.pl/A484965
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8