Fotopiknik Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego - zobacz, co przygotowali organizatorzy

0
Redakcja Fotopolis
8 Lipiec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Pasjonujące rozmowy o fotografii, ujawnienie kolejnego artysty, który został honorowym członkiem Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz dwie wystawy plenerowe i pokaz slideshow najlepszych prac fotografów stowarzyszenia - to wszystko czeka na uczestników Fotopikniku. Start w najbliższą sobotę, 13 lipca o 19:00 w Tychach.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na Fotopiknik, który po raz pierwszy odbędzie się w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury w Tychach. Wydarzenie ma na celu nie tylko zebranie grupy pasjonatów, którzy będą rozmawiać o fotografii, lecz także organizatorzy zamierzają odpowiedzieć na na wiele pytań, w tym dotyczące członkostwa w TTF.

Wieczór z fotografią w tle

- Coraz częściej odpowiedzi na różne pytania (nie tylko fotograficzne) szukamy on-line, korzystając z rad zamieszczanych na forach i portalach społecznościowych. My zapraszamy do rozmowy na żywo, twarzą w twarz z innymi wielbicielami i praktykami malowania światłem. Tworzymy możliwość wymiany doświadczeń i opinii, dotyczących różnych aspektów fotografowania. Pewnie nie zabraknie chętnych do rozmowy o nowych modelach obiektywów, obejrzanych wystawach czy problemach z prawem autorskim i o chronicznym braku czasu na robienie zdjęć - mówią o swoim wydarzeniu członkowie Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, stowarzyszenia działającego w Tychach od 2013 roku.

Fotopiknik w ogrodzie - fot. Magdalena Emka Borucka

Jednak luźne rozmowy o fotografii będą zaledwie początkiem tego, co czekać będzie na uczestników pikniku. Dowiemy się między innymi, w jaki sposób można zostać członkiem stowarzyszenia, jakie wymogi należy spełnić, jak w praktyce funkcjonuje stowarzyszenie oraz co oferuje swoim członkom: wewnętrzne konkursy, warsztaty czy realizowany właśnie długoterminowy projekt fotograficzny. Poza tym tylko podczas trwania pikniku można będzie zobaczyć dwie wystawy plenerowe: „the best of” oraz zdjęcia pokazujące krótką historię TTF-u, w tym także te ze spotkań i plenerów.

- Dowiemy się kto właśnie został drugim po Tomaszu Jodłowskim honorowym członkiem stowarzyszenia - a co więcej, będziemy mogli obejrzeć także fotografie jego autorstwa podczas wieczornego plenerowego pokazu. Slideshow, tym razem pod chmurką rozpocznie się po zachodzie słońca, w zależności od warunków pogodowych, przy domowym cieście i dobrej muzyce na żywo - dodają organizatorzy pikniku.

Fotopiknik w ogrodzie - fot. Marta Nowakowicz-Jankowiak

Gdzie i kiedy?

Wieczorny piknik organizowany przez Tyskie Towarzystwo Fotograficzne odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 lipca o godzinie 19:00 w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury w Tychach (przy ul. Bohaterów Warszawy 26). Jednak w razie niesprzyjającej pogody wydarzenie odbędzie się w Sali Kameralnej MCK. Wstęp jest wolny.

zdjęcie główne: Fotopiknik w ogrodzie - fot. Grzegorz Siuda

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Alexandr Glyadyelov - fotograf trudnych spraw…
Alexandr Glyadyelov - fotograf trudnych spraw…
Już w najbliższy poniedziałek (22 lipca) w Starej Galerii ZPAF wernisaż projektu „LOS” Alexandra Glyadyelova, cenionego reportażysty i dokumentalisty. „ U autora tej...
0
0
Jeszcze tylko dziś aparat Fujifilm X-T30 kupisz 1200 zł taniej
Jeszcze tylko dziś aparat Fujifilm X-T30 kupisz 1200 zł taniej
Zastanawiasz się nad kupnem X-T30? Nie ma na co czekać. Dziś dobiega końca wyjątkowa promocja Fujifilm, dzięki której aparat możesz kupić z rabatem wynoszącym aż 1200...
0
0
Białoruska fotografia wernakularna w FAF
Białoruska fotografia wernakularna w FAF
Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza na gościnną wystawę “Wieczór panieński” kolektywu VEHA, badającą tradycje i pamięć zbiorową białoruskiego...
0
0