Fotopiknik Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego - zobacz, co przygotowali organizatorzy

0
Redakcja Fotopolis
8 Lipiec 2019
Artykuł na: 6-9 minut

Pasjonujące rozmowy o fotografii, ujawnienie kolejnego artysty, który został honorowym członkiem Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz dwie wystawy plenerowe i pokaz slideshow najlepszych prac fotografów stowarzyszenia - to wszystko czeka na uczestników Fotopikniku. Start w najbliższą sobotę, 13 lipca o 19:00 w Tychach.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na Fotopiknik, który po raz pierwszy odbędzie się w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury w Tychach. Wydarzenie ma na celu nie tylko zebranie grupy pasjonatów, którzy będą rozmawiać o fotografii, lecz także organizatorzy zamierzają odpowiedzieć na na wiele pytań, w tym dotyczące członkostwa w TTF.

Wieczór z fotografią w tle

- Coraz częściej odpowiedzi na różne pytania (nie tylko fotograficzne) szukamy on-line, korzystając z rad zamieszczanych na forach i portalach społecznościowych. My zapraszamy do rozmowy na żywo, twarzą w twarz z innymi wielbicielami i praktykami malowania światłem. Tworzymy możliwość wymiany doświadczeń i opinii, dotyczących różnych aspektów fotografowania. Pewnie nie zabraknie chętnych do rozmowy o nowych modelach obiektywów, obejrzanych wystawach czy problemach z prawem autorskim i o chronicznym braku czasu na robienie zdjęć - mówią o swoim wydarzeniu członkowie Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, stowarzyszenia działającego w Tychach od 2013 roku.

Fotopiknik w ogrodzie - fot. Magdalena Emka Borucka

Jednak luźne rozmowy o fotografii będą zaledwie początkiem tego, co czekać będzie na uczestników pikniku. Dowiemy się między innymi, w jaki sposób można zostać członkiem stowarzyszenia, jakie wymogi należy spełnić, jak w praktyce funkcjonuje stowarzyszenie oraz co oferuje swoim członkom: wewnętrzne konkursy, warsztaty czy realizowany właśnie długoterminowy projekt fotograficzny. Poza tym tylko podczas trwania pikniku można będzie zobaczyć dwie wystawy plenerowe: „the best of” oraz zdjęcia pokazujące krótką historię TTF-u, w tym także te ze spotkań i plenerów.

- Dowiemy się kto właśnie został drugim po Tomaszu Jodłowskim honorowym członkiem stowarzyszenia - a co więcej, będziemy mogli obejrzeć także fotografie jego autorstwa podczas wieczornego plenerowego pokazu. Slideshow, tym razem pod chmurką rozpocznie się po zachodzie słońca, w zależności od warunków pogodowych, przy domowym cieście i dobrej muzyce na żywo - dodają organizatorzy pikniku.

Fotopiknik w ogrodzie - fot. Marta Nowakowicz-Jankowiak

Gdzie i kiedy?

Wieczorny piknik organizowany przez Tyskie Towarzystwo Fotograficzne odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 lipca o godzinie 19:00 w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury w Tychach (przy ul. Bohaterów Warszawy 26). Jednak w razie niesprzyjającej pogody wydarzenie odbędzie się w Sali Kameralnej MCK. Wstęp jest wolny.

zdjęcie główne: Fotopiknik w ogrodzie - fot. Grzegorz Siuda

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Warszawa historyczna i fotograficzna - warsztaty ze Zbigniewem Furmanem
Warszawa historyczna i fotograficzna - warsztaty ze Zbigniewem Furmanem
W niedzielę 27 października rusza kolejna edycja warsztatów „Portrety miasta, czyli fotografuj, nie pstrykaj", pozwalających spojrzeć na historię stolicy z perspektywy obiektywu.
1
0
Dowiedz się jak prowadzić i finansować projekty długoterminowe - warsztaty z Robem Hornstrą w IFF
Dowiedz się jak prowadzić i finansować projekty długoterminowe - warsztaty z Robem Hornstrą w IFF
Warszawski Instytut Fotografii Fort zaprasza na poświęcone projektom długoterminowym, weekendowe warsztaty “DIY Storytelling”, które poprowadzi holenderski...
1
0
Jesienne rabaty na aparaty i obiektywy Nikon - można oszczędzić do 1720 zł
Jesienne rabaty na aparaty i obiektywy Nikon - można oszczędzić do 1720 zł
Nikon ruszył z jesienno-zimowymi promocjami, którymi objętych jest kilkadziesiąt korpusów i obiektywów ze wszystkich systemów producenta. To doskonała okazja na zakup...
1
0