„Kobiety Światłoczułe” to wystawa, która pomoże Ci odkryć siebie na nowo

0
Redakcja Fotopolis
18 Czerwiec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

7 niezwykłych kobiet, 7 wyjątkowych spojrzeń i 7 sposobów odkrycia „trudno uchwytnego Ja“ - tak można opisać „Kobiety Światłoczułe”, najnowszą wystawę Mazowieckiego Instytutu Kultury. Wernisaż już dziś w Warszawie.

„Kobiety Światłoczułe” to wyjątkowa wystawa będąca podsumowaniem cyklicznych warsztatów prowadzonych Edytę Ganc, psychoterapeutkę psychologii procesu, trenerkę twórczości i fotodokumentalistkę, które były realizowane od października ubiegłego roku. W przestrzeniach Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie będzie można oglądać prace 7 niezwykłych kobiet: Joli Eliasz, Anny Frankowskiej, Maji Hutnik, Agaty Karas, Anety Mikulskiej, Katarzyny Siedzik i Alicji Socha.

Wrażenia, migawki, przebłyski

Spotkania miały charakter rozwojowy i były prowadzone z wykorzystaniem technik psychologii procesu. Podczas warsztatów uczestniczki przyglądały się źródłom własnej twórczości Korzystały z metod psychologii procesu do zbadania źródeł swoich wizji i pomysłów. Docierały do snów, marzeń i energii, które mogą stanowić źródło twórczości. Dotykały tych aspektów „ja“, z których na co dzień nie korzystają, a które mogą stać się inspiracją do kreowania nowych, wizualnych światów oraz znajdowania osobistych, autentycznych wątków fotograficznych. 

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

- Wchodzenie pod powierzchnię tego co widzimy, co ledwo dostrzegamy. Tego, co nam się wydaje i co przeczuwamy. Jak w fotografii uchwycić swoje autentyczne, trudno uchwytne „Ja“? Uchwycić i pokazać światu. Poprzez nastrój, kolor, detale obrazu, a może poprzez relację? Relację ze sobą w odbiciu lustrzanym, czy też z drugą osobą, która jest na zdjęciu - podkreślają organizatorzy.

Gdzie i kiedy?

Wernisaż wystawy „Kobiety Światłoczułe” odbędzie się 25 czerwca o godzinie 19:00 w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie (ul. Elektoralna 12). Ekspozycję będzie można oglądać do 18 lipca. Wstęp wolny. Po więcej informacji odsyłamy na www.facebook.com/KobietySwiatloczule.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Już jutro startuje wystawa pokonkursowa Leica 6x7 Award 2019
Już jutro startuje wystawa pokonkursowa Leica 6x7 Award 2019
„Czy Orzeł wylądował?” - tak brzmiał motyw przewodni konkursu zorganizowanego przez Leica 6x7 Gallery i łódzką filmówkę na uczczenie 50-lecia „rzekomego” lądowania na...
0
0
Chcesz się uczyć fotografii? Przyjdź na spotkanie informacyjne do Studium Fotografii ZPAF
Chcesz się uczyć fotografii? Przyjdź na spotkanie informacyjne do Studium Fotografii ZPAF
Zastanawiasz się czy szkoła fotograficzna to właściwy wybór? Spotkania informacyjne w Studium Fotografii ZPAF rozwieje twoje wątpliwości i pozwoli ci dowiedzieć się wszystkiego na temat programu...
19
0
Darmowe warsztaty reportażu ślubnego w Rzeszowie i Katowicach
Darmowe warsztaty reportażu ślubnego w Rzeszowie i Katowicach
Fujifilm kontynuuje cykl warsztatów reportażu ślubnego ze specjalistą w tej dziedzinie Marcinem Krukiem i ogłasza dwa nowe spotkania. Pierwsze odbędzie się 7 października w Katowicach, a drugie...
6
0
Powiązane artykuły