„Kobiety Światłoczułe” to wystawa, która pomoże Ci odkryć siebie na nowo

Autor: Redakcja Fotopolis

18 Czerwiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

7 niezwykłych kobiet, 7 wyjątkowych spojrzeń i 7 sposobów odkrycia „trudno uchwytnego Ja“ - tak można opisać „Kobiety Światłoczułe”, najnowszą wystawę Mazowieckiego Instytutu Kultury. Wernisaż już dziś w Warszawie.

„Kobiety Światłoczułe” to wyjątkowa wystawa będąca podsumowaniem cyklicznych warsztatów prowadzonych Edytę Ganc, psychoterapeutkę psychologii procesu, trenerkę twórczości i fotodokumentalistkę, które były realizowane od października ubiegłego roku. W przestrzeniach Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie będzie można oglądać prace 7 niezwykłych kobiet: Joli Eliasz, Anny Frankowskiej, Maji Hutnik, Agaty Karas, Anety Mikulskiej, Katarzyny Siedzik i Alicji Socha.

Wrażenia, migawki, przebłyski

Spotkania miały charakter rozwojowy i były prowadzone z wykorzystaniem technik psychologii procesu. Podczas warsztatów uczestniczki przyglądały się źródłom własnej twórczości Korzystały z metod psychologii procesu do zbadania źródeł swoich wizji i pomysłów. Docierały do snów, marzeń i energii, które mogą stanowić źródło twórczości. Dotykały tych aspektów „ja“, z których na co dzień nie korzystają, a które mogą stać się inspiracją do kreowania nowych, wizualnych światów oraz znajdowania osobistych, autentycznych wątków fotograficznych. 

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

- Wchodzenie pod powierzchnię tego co widzimy, co ledwo dostrzegamy. Tego, co nam się wydaje i co przeczuwamy. Jak w fotografii uchwycić swoje autentyczne, trudno uchwytne „Ja“? Uchwycić i pokazać światu. Poprzez nastrój, kolor, detale obrazu, a może poprzez relację? Relację ze sobą w odbiciu lustrzanym, czy też z drugą osobą, która jest na zdjęciu - podkreślają organizatorzy.

Gdzie i kiedy?

Wernisaż wystawy „Kobiety Światłoczułe” odbędzie się 25 czerwca o godzinie 19:00 w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie (ul. Elektoralna 12). Ekspozycję będzie można oglądać do 18 lipca. Wstęp wolny. Po więcej informacji odsyłamy na www.facebook.com/KobietySwiatloczule.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Sebastião Salgado doceniony jedną z najważniejszych na świecie nagród artystycznych
Sebastião Salgado doceniony jedną z najważniejszych na świecie nagród artystycznych
Japońskie Stowarzyszenie Artystów przyznało słynnemu fotografowi nagrodę Praemium Imperiale. Za swoją twórczość 77-letni Sebastião Salgado otrzyma 15 milionów jenów, czyli ponad 500 000 zł.
8
Galeria Rynek 30 - nowa przestrzeń dla twórców związanych z Warszawą. Na start projekt o nieznanej historii Kampinosu
Galeria Rynek 30 - nowa przestrzeń dla twórców związanych z Warszawą. Na start projekt o nieznanej...
W Muzeum Warszawy powstaje nowe miejsce dla młodych artystek i artystów, podejmujących w twórczości tematy aktualne i istotne dla społeczności miasta. Pierwsza...
8
Spotkanie z Zuzą Krajewską i Jakubem Skrzywankiem
Spotkanie z Zuzą Krajewską i Jakubem Skrzywankiem
Wszyscy Jesteśmy Fotografami zaprasza na drugie spotkanie w ramach projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z... vol. 4”. Twórcy porozmawiają o swoim...
6
Powiązane artykuły