Branża
Zmowa cenowa sprzedawców dronów? UOKiK rozpoczął postępowanie wyjaśniające
7 niezwykłych kobiet, 7 wyjątkowych spojrzeń i 7 sposobów odkrycia „trudno uchwytnego Ja“ - tak można opisać „Kobiety Światłoczułe”, najnowszą wystawę Mazowieckiego Instytutu Kultury. Wernisaż już dziś w Warszawie.
„Kobiety Światłoczułe” to wyjątkowa wystawa będąca podsumowaniem cyklicznych warsztatów prowadzonych Edytę Ganc, psychoterapeutkę psychologii procesu, trenerkę twórczości i fotodokumentalistkę, które były realizowane od października ubiegłego roku. W przestrzeniach Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie będzie można oglądać prace 7 niezwykłych kobiet: Joli Eliasz, Anny Frankowskiej, Maji Hutnik, Agaty Karas, Anety Mikulskiej, Katarzyny Siedzik i Alicji Socha.
Spotkania miały charakter rozwojowy i były prowadzone z wykorzystaniem technik psychologii procesu. Podczas warsztatów uczestniczki przyglądały się źródłom własnej twórczości Korzystały z metod psychologii procesu do zbadania źródeł swoich wizji i pomysłów. Docierały do snów, marzeń i energii, które mogą stanowić źródło twórczości. Dotykały tych aspektów „ja“, z których na co dzień nie korzystają, a które mogą stać się inspiracją do kreowania nowych, wizualnych światów oraz znajdowania osobistych, autentycznych wątków fotograficznych.
- Wchodzenie pod powierzchnię tego co widzimy, co ledwo dostrzegamy. Tego, co nam się wydaje i co przeczuwamy. Jak w fotografii uchwycić swoje autentyczne, trudno uchwytne „Ja“? Uchwycić i pokazać światu. Poprzez nastrój, kolor, detale obrazu, a może poprzez relację? Relację ze sobą w odbiciu lustrzanym, czy też z drugą osobą, która jest na zdjęciu - podkreślają organizatorzy.
Wernisaż wystawy „Kobiety Światłoczułe” odbędzie się 25 czerwca o godzinie 19:00 w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie (ul. Elektoralna 12). Ekspozycję będzie można oglądać do 18 lipca. Wstęp wolny. Po więcej informacji odsyłamy na www.facebook.com/KobietySwiatloczule.