„Kobiety Światłoczułe” to wystawa, która pomoże Ci odkryć siebie na nowo

0
Redakcja Fotopolis
18 Czerwiec 2019
Artykuł na: 6-9 minut

7 niezwykłych kobiet, 7 wyjątkowych spojrzeń i 7 sposobów odkrycia „trudno uchwytnego Ja“ - tak można opisać „Kobiety Światłoczułe”, najnowszą wystawę Mazowieckiego Instytutu Kultury. Wernisaż już dziś w Warszawie.

„Kobiety Światłoczułe” to wyjątkowa wystawa będąca podsumowaniem cyklicznych warsztatów prowadzonych Edytę Ganc, psychoterapeutkę psychologii procesu, trenerkę twórczości i fotodokumentalistkę, które były realizowane od października ubiegłego roku. W przestrzeniach Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie będzie można oglądać prace 7 niezwykłych kobiet: Joli Eliasz, Anny Frankowskiej, Maji Hutnik, Agaty Karas, Anety Mikulskiej, Katarzyny Siedzik i Alicji Socha.

Wrażenia, migawki, przebłyski

Spotkania miały charakter rozwojowy i były prowadzone z wykorzystaniem technik psychologii procesu. Podczas warsztatów uczestniczki przyglądały się źródłom własnej twórczości Korzystały z metod psychologii procesu do zbadania źródeł swoich wizji i pomysłów. Docierały do snów, marzeń i energii, które mogą stanowić źródło twórczości. Dotykały tych aspektów „ja“, z których na co dzień nie korzystają, a które mogą stać się inspiracją do kreowania nowych, wizualnych światów oraz znajdowania osobistych, autentycznych wątków fotograficznych. 

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

- Wchodzenie pod powierzchnię tego co widzimy, co ledwo dostrzegamy. Tego, co nam się wydaje i co przeczuwamy. Jak w fotografii uchwycić swoje autentyczne, trudno uchwytne „Ja“? Uchwycić i pokazać światu. Poprzez nastrój, kolor, detale obrazu, a może poprzez relację? Relację ze sobą w odbiciu lustrzanym, czy też z drugą osobą, która jest na zdjęciu - podkreślają organizatorzy.

Gdzie i kiedy?

Wernisaż wystawy „Kobiety Światłoczułe” odbędzie się 25 czerwca o godzinie 19:00 w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie (ul. Elektoralna 12). Ekspozycję będzie można oglądać do 18 lipca. Wstęp wolny. Po więcej informacji odsyłamy na www.facebook.com/KobietySwiatloczule.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Pejzaż postindustrialny, czyli życie w cieniu hałd
Pejzaż postindustrialny, czyli życie w cieniu hałd
Galeria Miejska BWA zaprasza na zbiorową wystawę polskich fotografów, którzy wzięli na warsztat tematy terenów poprzemysłowych i relacji człowieka do miejsca. Zdjęcia...
38
0
Historia pewnego projektu, czyli spotkanie z Karolem Tomaszewskim w ramach Fomei LIVE!
Historia pewnego projektu, czyli spotkanie z Karolem Tomaszewskim w ramach Fomei LIVE!
Już 27 maja będziecie mogli posłuchać o kulisach powstawania „neonowych” zdjęć fotografa, producenta oraz dyrektora kreatywnego warszawskiego studia Vidoq.
126
0
Wydarzenia towarzyszące tegorocznemu Miesiącowi Fotografii w Krakowie
Wydarzenia towarzyszące tegorocznemu Miesiącowi Fotografii w Krakowie
Dziś o 20:00 na fanpage’u MFK oficjalnie startuje tegoroczna odsłona festiwalu. Oto przegląd najbliższych wydarzeń, w których będziecie mogli uczestniczyć bez...
3
0
Powiązane artykuły