Jak powinna wyglądać edukacja w fotografii? Odpowiedź poznasz na dzisiejszym spotkaniu z cyklu „Porozmawiajmy o…“

Jak powinna wyglądać edukacja w fotografii? Odpowiedź poznasz na dzisiejszym spotkaniu z cyklu „Porozmawiajmy o…“

Już dziś kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o…“. Tym razem będziemy mieli okazję posłuchać opowieści Beaty Mendrek, Artura Solowskiego, Antoniego Kreisa i Wotolda Cichockiego. Start o 18:30 w Galerii Katowice.

Porozmawiajmy o... to stosunkowo nowy cykl poświęcony różnym zagadnieniom fotografii, który zyskuje coraz większą popularność wśród miłośników tego medium. Organizowane przez Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski spotkania poruszają istotne kwestie i dają możliwość porozmawiania z zaproszonymi gośćmi i ekspertami w swoich dziedzinach.

Dzisiejsze spotkanie (28 maja), które odbędzie się o godzinie 18:30 w Galerii Katowice (ul. Św. Jana 10) będzie inne niż pozostałe wydarzenia tego cyklu. Z tematem przewodnim, którym tym razem jest edukacja w fotografii, zmierzy się nie jeden a aż czwórka prelegentów: Beata Mendrek, Artur Solowski, Antonii Kreis i Witold Cichocki. Każdy z bohaterów na swój sposób opowie czym dla niego jest fotograficzna edukacja i jak powinna wyglądać w praktyce. Wstęp na spotkanie, które poprowadzi Arkadiusz Ławrywianiec, jest oczywiście bezpłatny.

fot. unsplash.com

Beata Mendrek - urodzona w 1980 r. Absolwentka Policealnego Studium Fotograficznego oraz Wydziału RTV Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od 2008 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików - od roku 2011 członek Zarządu ZPAF okręgu śląskiego. Od roku 2009 wykładowca w Szkołach Fotografii w Katowicach i w Tychach, w zakresie Kompozycji Obrazu Fotograficznego, Estetyki fotografii oraz Technik Fotograficznych i Podstaw fotografii. Organizatorka i wykładowca kursów i warsztatów fotograficznych. W latach 2003 – 2006 założycielka i uczestniczka działań Grupy Fotograficznej NATECHWILE. Aktualnie, od 2014 – kuratorka NATECHWILE PROJEKT – program promocji „młodej fotografii” – wystawy i prezentacje młodych twórców.Od roku 2002 organizatorka i współorganizatorka wielu wystaw i projektów artystycznych, m.in. współpraca z Galerią Szyb Wilson, Galerią Czakram, Galerią Katowice ZPAF w Katowicach. W 2004 r. współorganizatorka Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych EWNS w Katowicach. Prace w zbiorach Muzeum Śląskiego w Katowicach, Śląskiej Kolekcji Fotografii Artystycznej w Katowicach, Muzeum Miejskiego w Sosnowcu oraz w kolekcjach prywatnych.

Artur Solowski - urodzony w 1976 roku w Cieszynie. Ukończył Policealne Studium Fotograficzne w Katowicach oraz Wyższe Studium Fotografii w Jeleniej Górze. Absolwent studiów na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku malarstwo specjalność fotografia. Nauczyciel fotografii. Współpracował z Centrum Profilaktyki, Edukacji i Terapii „KONTAKT” w Cieszynie gdzie prowadził pracownię fotografii oraz Galerię Działań Twórczych Kontakt.

Antoni Kreis - urodzony w 1956 roku w Chorzowie. Artysta fotografik, członek rzeczywisty Związku Polskich Artystów Fotografików, od 2005 r. nieprzerwanie pełni funkcję wice prezesa Zarządu Okręgu Śląskiego ZPAF. Przewodniczący Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej opiniującej kandydatów na członków ZPAF. Instruktor filmu i fotografii MKiS kat. I. W Szkole Fotograficznej FOTOEDUKACJA od 2006 r. Fotografuje od zawsze, ale tylko to co go zainteresuje. Nie lubi fotografii nudnej i schematycznej. W 1980 r. etatowy fotoreporter Zarządu Regionu Śląsko Dąbrowskiego NSZZ Solidarność w Katowicach czego efektem były kłopoty osobiste, niechęć do polityków oraz szacunek dla fotografów podejmujących trudne tematy. Wielokrotnie w życiu zdradzany przez fotografię bez skrupułów zdradzał ją z poezją, muzyką, malarstwem i filmem.

Witold Cichocki - urodzony w 1966 roku, mieszka w Gliwicach. W 1989 roku ukończył Policealne Studium Fotografii w Katowicach Piotrowicach, jest absolwentem Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze oraz Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. W 1994 roku otrzymał Nagrodę Artystyczną Wojewody Katowickiego dla młodych twórców w dziedzinie fotografii, a w 1995 roku Nagrodę Promocji Młodych Prezydenta Miasta Gliwice. Od 1990 roku prowadzi zajęcia z fotografii w szkołach technicznych, interesuje się fotografią dokumentalną, oraz fotografią architektury i krajobrazu.

zdjęcie główne: unsplash.com

Komentarze
Polecane artykuły
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
2