Nowe sposoby opowiadania historii w fotoreportażu - spotkanie z agencją RATS

Nowe sposoby opowiadania historii w fotoreportażu - spotkanie z agencją RATS

Czym jest współczesny reportaż i storytelling? A czym jest rzecznictwo (Advocacy) i dlaczego jest obecne w pracy dziennikarza? Jak łączyć różne media w swojej pracy? Na te i inne pytania poznamy odpowiedź podczas nadchodzącego spotkania z członkami agencji RATS.

Służewski Dom Kultury zaprasza na wyjątkowe spotkanie, które będzie świetną okazją do zapoznania się ze specyfiką pracy współczesnych reportażystów. Zaproszonymi gośćmi będą Karolina Jonderko, Filip Skrońc, Agata Grzybowska, Karol Grygoruk i Grzegorz Wełnicki, czyli dziennikarze i fotoreporterzy wchodzący w skład agencji RATS.

Jest to grupa dokumentalistów i dokumentalistek posługujących się współczesnymi formami dziennikarskimi. W swoich działaniach skupiają się na globalnych problemach z uwzględnieniem zmian zachodzących w języku kultury wizualnej. Jako niezależni twórcy przez lata pracowali z wieloma organizacjami w różnych regionach świata.

- Chcemy podzielić się naszym doświadczeniem, jak i opowiedzieć o tym jak skutecznie działać na rzecz rozwoju dokumentalnych praktyk i aktywizmu. Będziemy rozmawiać o nowych sposobach opowiadania i pogłębiania historii w fotoreportażu, o długoterminowych projektach dokumentalnych. O tym co daje powracanie do swojego tematu i bohaterów przez lata? Będzie także o nowym sposobie działania i w pewnym sensie o nowym dziennikarstwie - zaznaczają członkowie agencji RATS.

Gdzie i kiedy?

Spotkanie, podczas którego poznamy także projekty, nad którymi obecnie pracują członkowie RATS, odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 maja o godzinie 17:00 w sali widowiskowej Służewskiego Domu Kultury (ul. Jana Sebastiana Bacha 15). Wstęp jest wolny. Dyskusję z dokumentalistami poprowadzi Joanna Kinowska. Spotkanie odbywa się w ramach Dnia wielokulturowego.

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
0
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12