Nowe sposoby opowiadania historii w fotoreportażu - spotkanie z agencją RATS

0
Redakcja Fotopolis
14 Maj 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Czym jest współczesny reportaż i storytelling? A czym jest rzecznictwo (Advocacy) i dlaczego jest obecne w pracy dziennikarza? Jak łączyć różne media w swojej pracy? Na te i inne pytania poznamy odpowiedź podczas nadchodzącego spotkania z członkami agencji RATS.

Służewski Dom Kultury zaprasza na wyjątkowe spotkanie, które będzie świetną okazją do zapoznania się ze specyfiką pracy współczesnych reportażystów. Zaproszonymi gośćmi będą Karolina Jonderko, Filip Skrońc, Agata Grzybowska, Karol Grygoruk i Grzegorz Wełnicki, czyli dziennikarze i fotoreporterzy wchodzący w skład agencji RATS.

Jest to grupa dokumentalistów i dokumentalistek posługujących się współczesnymi formami dziennikarskimi. W swoich działaniach skupiają się na globalnych problemach z uwzględnieniem zmian zachodzących w języku kultury wizualnej. Jako niezależni twórcy przez lata pracowali z wieloma organizacjami w różnych regionach świata.

- Chcemy podzielić się naszym doświadczeniem, jak i opowiedzieć o tym jak skutecznie działać na rzecz rozwoju dokumentalnych praktyk i aktywizmu. Będziemy rozmawiać o nowych sposobach opowiadania i pogłębiania historii w fotoreportażu, o długoterminowych projektach dokumentalnych. O tym co daje powracanie do swojego tematu i bohaterów przez lata? Będzie także o nowym sposobie działania i w pewnym sensie o nowym dziennikarstwie - zaznaczają członkowie agencji RATS.

Gdzie i kiedy?

Spotkanie, podczas którego poznamy także projekty, nad którymi obecnie pracują członkowie RATS, odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 maja o godzinie 17:00 w sali widowiskowej Służewskiego Domu Kultury (ul. Jana Sebastiana Bacha 15). Wstęp jest wolny. Dyskusję z dokumentalistami poprowadzi Joanna Kinowska. Spotkanie odbywa się w ramach Dnia wielokulturowego.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Bezpłatne warsztaty technik archaicznych w ramach 2. Dni Fotografii Alternatywnej
Bezpłatne warsztaty technik archaicznych w ramach 2. Dni Fotografii Alternatywnej
Okręg Warszawski ZPAF zaprasza na cykl pięciu nieodpłatnych warsztatów “Wokół Portretu” organizowanych w ramach drugiej edycji Dni Fotografii Alternatywnej.
30
0
Twój fotoreportaż w National Geographic - weź udział w konkursie z okazji XX-lecia polskiej edycji magazynu
Twój fotoreportaż w National Geographic - weź udział w konkursie z okazji XX-lecia polskiej edycji...
Weź udział w wyjątkowym konkursie zorganizowanym z okazji XX-lecia National Geographic Polska. Najlepszy fotoreportaż zostanie opublikowany w październikowym wydaniu...
8
0
Spójrz na rzeczywistość z innej perspektywy. TIFF Festival 2019 rusza już 4 września
Spójrz na rzeczywistość z innej perspektywy. TIFF Festival 2019 rusza już 4 września
9. edycja wrocławskiego TIFF Festival zachęca do spojrzenia na nasze otoczenie przez pryzmat innych światów. Zobaczcie, czego się spodziewać.
15
2