Michał Szalast gościem z cyklu „Porozmawiajmy o…“

Michał Szalast gościem z cyklu „Porozmawiajmy o…“

Gościem najbliższego spotkania z cyklu „Porozmawiajmy o…“ będzie Michał Szalast  - fotograf i filmowiec dokumentalista, laureat między innymi konkursu BZ WBK Press Photo.

Porozmawiajmy o... to popularny cykl poświęcony fotografii, który jest organizowany przez Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Kolejnym zaproszonym gościem będzie Michał Szalast - artysta, który jest dobrze znany polskiej scenie fotografii, zwłaszcza tej związanej ze Śląskiem. W swoim dorobku dorobku ma między innymi: realizację materiału z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, projekt „Albinosi nad jeziorem Wiktorii“, czy chociażby dokumentację rytuałów religijnych w Andaluzji.

- Z Michałem Szalastem porozmawiamy o fotografowaniu i filmowaniu oraz o tym jak został studentem i pedagogiem w Instytucie Twórczej Fotografii w Opawie - podkreślają organizatorzy spotkania.

Gdzie i kiedy?

Spotkanie z Michałem Szalastem odbędzie się 28 marca 2019 roku o godzinie 18:30 w Galerii Katowice (ul. Św. Jana 10). Moderatorem rozmowy będzie Arkadiusz Ławrywianiec. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Michał Szalast - urodzony i nierozerwalnie związany z Górnym Śląskiem. Studiował historię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pracował jako fotoreporter, filmowiec, publicysta, pedagog i kurator (na przykład stworzył wystawę Krzysztof Gołuch: W pracy, pokazaną na Miesiąc Fotografii w Bratysławie w 2018 r., był kuratorem wystawy Made in Opava). Zwycięzca konkursów fotografii prasowej (BZ WBK Press Photo, Silesian Press Photo). Członek Polskiego Związku Artystów Fotografików. Pedagog Institutu Tvurci Fotografie Slezke Univerzity v Opave. Więcej o autorze dowiesz się na: www.szalast.com.

źródło: www.zpaf.pl

Komentarze
Polecane artykuły
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
2