Michał Szalast gościem z cyklu „Porozmawiajmy o…“

Michał Szalast gościem z cyklu „Porozmawiajmy o…“

Gościem najbliższego spotkania z cyklu „Porozmawiajmy o…“ będzie Michał Szalast  - fotograf i filmowiec dokumentalista, laureat między innymi konkursu BZ WBK Press Photo.

Porozmawiajmy o... to popularny cykl poświęcony fotografii, który jest organizowany przez Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Kolejnym zaproszonym gościem będzie Michał Szalast - artysta, który jest dobrze znany polskiej scenie fotografii, zwłaszcza tej związanej ze Śląskiem. W swoim dorobku dorobku ma między innymi: realizację materiału z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, projekt „Albinosi nad jeziorem Wiktorii“, czy chociażby dokumentację rytuałów religijnych w Andaluzji.

- Z Michałem Szalastem porozmawiamy o fotografowaniu i filmowaniu oraz o tym jak został studentem i pedagogiem w Instytucie Twórczej Fotografii w Opawie - podkreślają organizatorzy spotkania.

Gdzie i kiedy?

Spotkanie z Michałem Szalastem odbędzie się 28 marca 2019 roku o godzinie 18:30 w Galerii Katowice (ul. Św. Jana 10). Moderatorem rozmowy będzie Arkadiusz Ławrywianiec. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Michał Szalast - urodzony i nierozerwalnie związany z Górnym Śląskiem. Studiował historię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pracował jako fotoreporter, filmowiec, publicysta, pedagog i kurator (na przykład stworzył wystawę Krzysztof Gołuch: W pracy, pokazaną na Miesiąc Fotografii w Bratysławie w 2018 r., był kuratorem wystawy Made in Opava). Zwycięzca konkursów fotografii prasowej (BZ WBK Press Photo, Silesian Press Photo). Członek Polskiego Związku Artystów Fotografików. Pedagog Institutu Tvurci Fotografie Slezke Univerzity v Opave. Więcej o autorze dowiesz się na: www.szalast.com.

źródło: www.zpaf.pl

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8