„Siedem Dróg“ Wojciecha Sternaka to opowieść o poszukiwaniu

„Siedem Dróg“ Wojciecha Sternaka to opowieść o poszukiwaniu

Odnalezienie niecodziennych dróg i poszukiwanie fotograficznych szlaków, to główny mianownik wystawy „Siedem Dróg“ autorstwa Wojciecha Sternaka, którą można już oglądać w katowickiej Galerii Miasta Ogrodów.

Prezentowane na wystawie cykle fotografii Wojciecha Sternaka powstały podczas podróży. Projekt „Siedem dróg” nie koncentrują się na obrazach masowej turystyki ani na samopotwierdzaniu istnienia przez fotografa.

Zdjęcia opowiadają o niecodziennych szlakach i próbie doboru możliwie adekwatnego wariantu fotograficznego medium - tego czegoś pomiędzy podróżnikiem a odbiorcą. Próbują rozszerzyć wachlarz dostępnych ścieżek, ale i wizualnych sposobów o nich opowiadania. Parafrazując Marshalla McLuhana - fotografia staje się samym szlakiem, a widz - podróżnikiem na jednej z tych siedmiu dróg.

fot. Wojciech Sternak, Gottland

fot. Wojciech Sternak, Lappland

Gdzie i kiedy?

Wystawa „Siedem Dróg“ jest już otwarta dla zwiedzających. Prace Wojciecha Sternaka można oglądać w katowickiej Galerii Miasta Ogrodów (plac Sejmu Śląskiego 2). Finisaż ekspozycji zaplanowano na 27 stycznia 2019 roku.

Wojciech Sternak - fotograf i kulturoznawca. Doktorat w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie sztuki piękne pod opieką prof. Wojciecha Prażmowskiego. Adiunkt na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. Dyrektor Studium Fotografii ZPAF w Warszawie.

zdjęcie główne: fot. Wojciech Sternak, Gottland

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8