„Siedem Dróg“ Wojciecha Sternaka to opowieść o poszukiwaniu

„Siedem Dróg“ Wojciecha Sternaka to opowieść o poszukiwaniu

Odnalezienie niecodziennych dróg i poszukiwanie fotograficznych szlaków, to główny mianownik wystawy „Siedem Dróg“ autorstwa Wojciecha Sternaka, którą można już oglądać w katowickiej Galerii Miasta Ogrodów.

Prezentowane na wystawie cykle fotografii Wojciecha Sternaka powstały podczas podróży. Projekt „Siedem dróg” nie koncentrują się na obrazach masowej turystyki ani na samopotwierdzaniu istnienia przez fotografa.

Zdjęcia opowiadają o niecodziennych szlakach i próbie doboru możliwie adekwatnego wariantu fotograficznego medium - tego czegoś pomiędzy podróżnikiem a odbiorcą. Próbują rozszerzyć wachlarz dostępnych ścieżek, ale i wizualnych sposobów o nich opowiadania. Parafrazując Marshalla McLuhana - fotografia staje się samym szlakiem, a widz - podróżnikiem na jednej z tych siedmiu dróg.

fot. Wojciech Sternak, Gottland

fot. Wojciech Sternak, Lappland

Gdzie i kiedy?

Wystawa „Siedem Dróg“ jest już otwarta dla zwiedzających. Prace Wojciecha Sternaka można oglądać w katowickiej Galerii Miasta Ogrodów (plac Sejmu Śląskiego 2). Finisaż ekspozycji zaplanowano na 27 stycznia 2019 roku.

Wojciech Sternak - fotograf i kulturoznawca. Doktorat w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie sztuki piękne pod opieką prof. Wojciecha Prażmowskiego. Adiunkt na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. Dyrektor Studium Fotografii ZPAF w Warszawie.

zdjęcie główne: fot. Wojciech Sternak, Gottland

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
3
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0