„Siedem Dróg“ Wojciecha Sternaka to opowieść o poszukiwaniu

0
Redakcja Fotopolis
14 Styczeń 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Odnalezienie niecodziennych dróg i poszukiwanie fotograficznych szlaków, to główny mianownik wystawy „Siedem Dróg“ autorstwa Wojciecha Sternaka, którą można już oglądać w katowickiej Galerii Miasta Ogrodów.

Prezentowane na wystawie cykle fotografii Wojciecha Sternaka powstały podczas podróży. Projekt „Siedem dróg” nie koncentrują się na obrazach masowej turystyki ani na samopotwierdzaniu istnienia przez fotografa.

Zdjęcia opowiadają o niecodziennych szlakach i próbie doboru możliwie adekwatnego wariantu fotograficznego medium - tego czegoś pomiędzy podróżnikiem a odbiorcą. Próbują rozszerzyć wachlarz dostępnych ścieżek, ale i wizualnych sposobów o nich opowiadania. Parafrazując Marshalla McLuhana - fotografia staje się samym szlakiem, a widz - podróżnikiem na jednej z tych siedmiu dróg.

fot. Wojciech Sternak, Gottland

fot. Wojciech Sternak, Lappland

Gdzie i kiedy?

Wystawa „Siedem Dróg“ jest już otwarta dla zwiedzających. Prace Wojciecha Sternaka można oglądać w katowickiej Galerii Miasta Ogrodów (plac Sejmu Śląskiego 2). Finisaż ekspozycji zaplanowano na 27 stycznia 2019 roku.

Wojciech Sternak - fotograf i kulturoznawca. Doktorat w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie sztuki piękne pod opieką prof. Wojciecha Prażmowskiego. Adiunkt na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. Dyrektor Studium Fotografii ZPAF w Warszawie.

zdjęcie główne: fot. Wojciech Sternak, Gottland

Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Alexandr Glyadyelov - fotograf trudnych spraw…
Alexandr Glyadyelov - fotograf trudnych spraw…
Już w najbliższy poniedziałek (22 lipca) w Starej Galerii ZPAF wernisaż projektu „LOS” Alexandra Glyadyelova, cenionego reportażysty i dokumentalisty. „ U autora tej...
0
0
Jeszcze tylko dziś aparat Fujifilm X-T30 kupisz 1200 zł taniej
Jeszcze tylko dziś aparat Fujifilm X-T30 kupisz 1200 zł taniej
Zastanawiasz się nad kupnem X-T30? Nie ma na co czekać. Dziś dobiega końca wyjątkowa promocja Fujifilm, dzięki której aparat możesz kupić z rabatem wynoszącym aż 1200...
0
0
Białoruska fotografia wernakularna w FAF
Białoruska fotografia wernakularna w FAF
Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza na gościnną wystawę “Wieczór panieński” kolektywu VEHA, badającą tradycje i pamięć zbiorową białoruskiego...
0
0