Karol Nienartowicz gościem specjalnym WroFoto

1
Redakcja Fotopolis
27 Listopad 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Już dziś odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu WroFoto. Tym razem gościem specjalnym będzie uznany fotogram krajobrazowy, Karol Nienartowicz, który przedstawi swoje spojrzenie na górską przyrodę i przestrzeń.

Cykl spotkań wokół fotografii WroFoto to projekt mający już swoją wrocławską tradycję. Ale to coś znacznie więcej niż wykład czy spotkanie autorskie. Gośćmi są znani fotografowie, którzy przedstawiają i omawiają swoje zdjęcia, odkrywając tajniki swojego warsztatu. Jednak bardziej niż o technice i obsłudze aparatu wolą mówić o pomysłach, inspiracjach i eksperymentach.

- Podczas spotkania kontynuujemy rozważania nad zagadnieniem „przestrzeni“. W tym semestrze zastanawiamy się czym jest ona dla fotografa, jak można się w niej odnaleźć. W listopadzie odpowiedzi na te i inne pytania pomoże nam odnaleźć gość specjalny, Karol Nienartowicz, fotograf który w swojej twórczości zajmuje się krajobrazem górskim - zaznaczają organizatorzy.

fot. Karol Nienartowicz, Szwecja

W trakcie spotkania poznamy spojrzenie Karola Nienartowicza na górską przyrodę i przestrzeń. Zaproszony gość, podczas swoich licznych wypraw, często unika utartych szlaków. Fotografie wykonuje najchętniej w miejscach dzikich i dziewiczych. Całość opowieści będzie okraszone świetnymi zdjęciami, autorstwa zaproszonego gościa. Podczas spotkania, będzie można również nabyć jego książkę „Górskie wyprawy fotograficzne”.

Gdzie i kiedy?

Spotkanie z Karolem Nienartowiczem odbędzie się dziś, 27 listopada o godzinie 18:00 w Barbarze przy ul. Świdnickiej 8B. Wstęp na wydarzenie jest darmowy dla wszystkich miłośników fotografii, zarówno tych obeznanych z tematyką, jak i młodych pasjonatów. Ze względu na duże zainteresowanie na spotkanie będzie mogło wejść pierwsze 150 osób. Natomiast całość wydarzenia będzie transmitowane na żywo na facebookowym kanale WroFoto.

fot. Karol Nienartowicz, Norwegia i Szwecja

Karol Nienartowicz - podróżuje i fotografuje w górach od 2003 roku. Odwiedził z aparatem prawie 35 krajów na czterech kontynentach. Fotografował między innymi w Górach Skandynawskich w Norwegii, Szwecji i Finlandii, Alpach we Francji, Szwajcarii, Włoszech, Słowenii, Niemczech, Karpatach Polski, Słowacji, Ukrainy i Rumunii, Górach Przeklętych w Albanii i Czarnogórze, w górach Macedonii, Bośni, a także w szkockich Grampianach. Największym sentymentem darzy jednak Karkonosze, w których się wychował i mieszkał przez 28 lat. Od 2013 roku jest licencjonowanym przewodnikiem sudeckim. Jeździ też autostopem i organizuje fotograficzne wyprawy górskie i wysokogórskie. Prowadzi spotkania autorskie oraz liczne warsztaty fotograficzne. Ma w dorobku kilka wystaw, publikacje we wszystkich liczących się mediach opiniotwórczych w Polsce, periodykach górskich i podróżniczych, wygrane i wyróżnienia w konkursach krajowych i zagranicznych.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Podwójny cashback na Sony A7 II i obiektyw FE 85 mm f/1.8 - prezent na zakończenie zimowych promocji
Podwójny cashback na Sony A7 II i obiektyw FE 85 mm f/1.8 - prezent na zakończenie zimowych promocji
Najbliższe dni będą doskonałą okazją do skompletowania pełnoklatkowego zestawu do fotografii portretowej. Na zakończenie zimowej akcji cashback dealerzy Sony oferują...
22
0
Czy ekstremalne przeżycia mogą uzdrawiać? Przekonaj się na wystawie Anny Gondek-Grodkiewicz
Czy ekstremalne przeżycia mogą uzdrawiać? Przekonaj się na wystawie Anny Gondek-Grodkiewicz
Zdjęcia Anny Gondek-Grodkiewicz są piękne i pokazują nam rzeczy nieznane, choć geograficznie bliskie. A jednak to nie...
87
0
Adobe CC z kalibratorami X-Rite za darmo tylko do końca stycznia
Adobe CC z kalibratorami X-Rite za darmo tylko do końca stycznia
Dobiega końca promocja, w ramach której przy zakupie określonych produktów X-Rite możecie otrzymać roczną subskrypcje Planu Fotograficznego Adobe Creative Cloud....
3
4