Dzień fotografii, gala konkursu „Mokotów - teraz!“ oraz cała masa spotkań, warsztatów i atrakcji

Dzień fotografii, gala konkursu „Mokotów - teraz!“ oraz cała masa spotkań, warsztatów i atrakcji

Najbliższa sobota będzie prawdziwym świętem fotografii. W Służewskim Domu Kultury odbędzie się „Dzień Fotografii“ w ramach którego możecie liczyć na spotkania i warsztaty z najznamienitszymi polskimi artystami. Poznamy także wyniki konkursu „Mokotów - teraz!“. A to jeszcze nie wszystko.

Służewski Dom Kultury zaprasza wszystkich na jedyne tego typu wydarzenie - Dzień Fotografii - czyli spotkania i warsztaty dla miłośników fotografii, zarówno dorosłych jak i najmłodszych. Gośćmi tego wydarzenia będą m.in.: Mikołaj Nowacki i Mariusz Janiszewski z National Geographic, Adam Tuchliński, kolektyw fotografów ulicznych Un-Posed. Zaś w programie organizatorzy przewidzieli także warsztaty fotograficzne dla dzieci i dorosłych, warsztaty MEDIKON Polska oraz Galę Konkursu Fotograficznego „Mokotów – teraz!”.

fot. Mariusz Janiszewski

- Służewski Dom Kultury to prawdziwe „miejsce fotografii“ otwarte dla amatorów i profesjonalistów. Prowadzimy warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczymy podstaw fotografowania, bawimy się nią, poznajemy jej historię i techniki, prowadzimy długie o niej rozmowy. Pracujemy także nad zaawansowanymi projektami artystycznymi, w tym nad edycją zdjęć czy przygotowaniem ich do publicznego. To także miejsce, w którym można skorzystać ze studia fotograficznego i ciemni. To miejsce dla każdego, kto lubi robić zdjęcia: od amatora do profesjonalisty, od przedszkola do seniora - zaznaczają organizatorzy.

fot. Mariusz Janiszewski

Warsztaty

 • 12.00 – 13.30 – Warsztat fotograficzny dla dzieci - Bartek Molga
  Zajęcia z fotografii dla dzieci 8+, na których podopieczni poznają tajniki fotografii, między innymi:
  - Co się stanie jak tu nacisnę? - podstawy działania aparatu.
  - Zrób mi zdjęcie - nauka robienia portretu.
  - Co widzi żaba, a co żyrafa - nauka obserwacji z różnych punktów.
  Wstęp wolny, wymagane zapisy: m.rybicka@sdk.waw.pl

 • 12.00 – 14.00 - UN-POSED – street games - warsztat fotografii ulicznej - Kasia Kubiak i Marta Rybicka
  Wstęp wolny, wymagane zapisy: unposedcollective@gmail.com

 • 13:00 - 15:00 - Drukowanie zdjęć jest proste! - szkolenie z druku zdjęć i zarządzania barwą - Szymon Aksienionek z firmy Medikon Polska
  Na szkoleniu dowiesz się jak dobrze drukować zdjęcia. Podczas warsztatów będzie możliwość wydrukowania zdjęć wykonanych na zajęciach z oświetlenia lub dowolnych innych (np. z wakacji, itp.). Uczestnicy proszeni są o zabranie na szkolenie swoich laptopów z oprogramowaniem Adobe oraz zdjęć do drukowania przygotowanych w formacie JPG lub TIFF. Na warsztatach omówione zostaną najważniejsze zagadnienia dotyczące drukarek, papieru i oprogramowania do drukowania fotografii:
  - Drukarki fotograficzne - atramentowe i termosublimacyjne - technologia druku, wady i zalety
  - Papiery fotograficzne Fomei Collection i Fomeijet - rodzaje i zastosowanie
  - Zarządzanie barwą i profile ICC - jak zadbać o dobre kolory
  - Drukowanie zdjęć z Adobe Photoshop i Lightroom - to naprawdę proste
  Wstęp wolny, wymagane zapisy: m.rybicka@sdk.waw.pl

 • 15:00-17:00 - Fotografia studyjna - od czego zacząć? - Łukasz Borowski z firmy Medikon Polska. Dowiesz się:
  - jakie są rodzaje lamp używane w studiach fotograficznych
  - jak „dogadać” aparat i lampy, aby synchronizować naświetlenie
  - jak zapoznać się z „końcówkami” do modelowania światła
  - jak modelować światło, aby wydobyć pożądany efekt
  - jakie są rodzaje światła
  - jakie są podstawowe klucze oświetleniowe
  - jak oświetlać plan bez przesadnej ilości sprzętu
  Wstęp wolny, wymagane zapisym.rybicka@sdk.waw.pl

fot. Mariusz Janiszewski

Spotkania

 • 14.00 - Spotkanie z fotografem, promocja książki "I Love You All The Time" - Adam Tuchliński, prowadzenie Joanna Kinowska
 • 16.00 - UN-POSED STREETMEET z Mariuszem Janiszewskim: Marta Rybicka, Kasia Kubiak, prowadzenie Joanna Kinowska
  Un-Posed StreetMeet to cykliczne spotkania z miłośnikami fotografii ulicznej. W trakcie spotkania omawiane są prace nadesłane do kolektywu. Dowiesz się jak lepiej fotografować ulicę. Wymienisz się poglądami na temat fotografii. Gościem specjalnym, który zaprezentuje swoje zdjęcia oraz omówi nadesłane fotografie, będzie Mariusz Janiszewski.
 • 18.00 - Gala Konkursu Fotograficznego „Mokotów – teraz!”
  Podczas Gali ogłoszone zostaną wyniki drugiej edycji konkursu fotograficznego „Mokotów – teraz!”. Odbędzie się również wernisaż zwycięskich prac w Galerii SDK (fotografie prezentowane na wystawie wydrukowane zostaną na papierze FOMEI Collection Velvet 265) oraz premiera książki fotograficznej Mokotów - teraz! 
 • 19.30 - spotkanie z fotografem National Geographic: Mikołajem Nowackim. Prowadzenie Joanna Kinowska
  "To jest dokładnie to, co chcę robić w życiu, czyli być fotografem National Geographic.". Mikołaj Nowacki powie o swojej drodze do magazynu National Geographic oraz o długoterminowym projekcie "Odra", a także pokaże jeszcze niepublikowane zdjęcia. 

fot. Mariusz Janiszewski

Partnerem technologicznym Dnia Fotografii w SDK jest Medikon Polska. Po więcej informacji odsyłamy na facebookową stronę wydarzenia.

zdjęcie główne: fot. Mikołaj Nowacki, Odra

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0