"Wyobraźnia ekranu" w Toruniu

W dniach 13-16 października 2005 roku w Toruniu odbędzie się druga edycja "Wyobraźni ekranu". W zeszłym roku tematem imprezy był związek internetu ze sztuką. Tym razem w centrum zainteresowania będzie relacja internet - społeczeństwo.
W dniach 13-16 października 2005 roku w Toruniu odbędzie się druga edycja "Wyobraźni ekranu". W zeszłym roku tematem imprezy był związek internetu ze sztuką. Tym razem w centrum zainteresowania będzie relacja internet - społeczeństwo.Otwarta trybuna, pole do wszelkich działań, pełna swoboda. Tak postrzegano internet przez długi czas. Jako nową przestrzeń publiczną, egalitarny hade park. Niestety szybko okazało się, że internet tak samo jak inne przestrzenie podlega kontroli i ulega presji mechanizmów chroniących rynek. A strefa internetowej wolności to tylko strefa, którą system wyznacza na ujście i kanalizowanie np. pewnych idei aktywistycznych. Czy między tą czarną wizją internetu a wizją idealistyczną leży prawda o relacjach społecznych i internecie? Jakie są strategie utrzymania wolności w internecie?

Zachwyt nowym medium poprzez ćwierćwiecze uzusu zastąpiony został nowym namysłem nad samym medium i jego społecznym kontekstem. Jedno jest pewne internet miał pozytywny wpływ na swobodniejszy, przyspieszony i bardziej produktywny przepływ idei. I znajduje to nadal swój wyraz w ruchach Open Source prowokujących do obrony kolektywnej współpracy. A w związku z tym do przeanalizowania systemu prawnego, który musi zostać zreinterpretowany wobec nowych warunków technologicznych. Czy nowe licencje wyczerpują możliwości modyfikacji prawa?

Internet jako medium porozumiewania się uwypuklił sieciową strukturę społeczną. Jakie są zasady zjawiska oddolnej samoorganizacji ludzi?
- Monika Weychert Waluszko


Poniżej prezentujemy program drugiej edycji Wyobraźni ekranu

środa 12.10.05

14:00 CWCW
Łukasz Gronowski zaprasza na casting do filmu artystycznego

czwartek 13.10.05

14:00 ul. Żeglarska 8
kolektyw ikoon art zaprasza:
Anna Łoskiewicz Słownik Internetowy
Paweł Bownik Game Over
Łukasz Gronowski zaprasza na casting do filmu artystycznego
14:15 ul. Żeglarska 8
Janek Sowa
Strefa autonomiczna pod specjalnym nadzorem
15:30 ul. Żeglarska 8
Iza Kowalczyk
17:00 ul. Żeglarska 8
Piotr Rypson
18:15 ul. Żeglarska 8
Jarosław Lipszyc
21:00 NRD
SEQUEL.... - koncert
Jacaszek (muzyka, klawisze, programowanie
W roli głównej: Miłka (wokal, teksty)

piątek 14.10.05

17:00 ul. Żeglarska 8
Roman Dziadkiewicz
Utopia współpracy, czyli o rozwinięciu projektu per2per w Westfalischer Kunstverein w Muenster
(02.09-30.10.2005)
prezentacja koncepcji i uczestników
21:00 NRD
EXAM oraz temp_folder - koncert

sobota 15.10.05

9:00 NRD
warsztaty holgo - lomograficzne, czyli praca bardzo prostymi aparatami w celu uzyskania niecodziennych efektów, dla młodzieży i dorosłych prowadzone przez Jacka Chmielewskiego, Marię Dembek oraz grupę lomografów lomuj.sie.pl z Łodzi.
19.00 NRD
otwarcie wystawy "Toy story", na którą składają się prace członków portalu fotograficznego altphotos.com wykonane plastikowymi i bakelitowymi aparatami formatu 6x6 typu Holga, Diana, Woca, Ami, Druh oraz w technice Polaroid. Udział w wystawie biorą: Robin McAulay (Dania), Eleonor le Gresley (Kanada), Alain Gauvin (Kanada), Trevor Brady (Kanada), Brent Bennett (Kanada), Jochen Hartmann (Niemcy), Reinhard Bachl (Niemcy), David Zilk (Niemcy), Rafał Szczepkowski (Polska), Konrad Król (Polska), Leszek Kowalski (Polska), Tomasz Paczkowski (Polska).
19:30 NRD
Fotografia i społeczności fotograficzne w internecie.
Wykład i prezentację internetowych blogów, portali fotograficznych i prywatnych galerii poprowadzi Jacek Chmielewski.
O zjawisku LOMOGRAFII, społeczności lomografów w Polsce i na świecie oraz o korzeniach lomografii opowiedzą zaproszeni goście: Maciej Zych, Justyna Burzynska, Mirella von Chrupek, Monika Marlicka, Maciej Lebiedowicz, czyli łódzka grupa lomografów lomuj.sie.pl
Prezentacja efektów porannych warsztatów.
21:00 NRD
Tetsuja Hori i Seiji Morimoto - koncert

niedziela 16.10.05

17:00 Żeglarska 8/ Galeria S
Anna Krenz Polska żona/ Niemiecki mąż
Łukasz Gronowski
19:00 NRD
Beata Sosnowska W cieniu szumiących wind
20:00 NRD/galeria dla..
Seiji Morimoto Szepty (instalacja dźwięk/obraz)
21:00 NRD
Gameboyzz Orchestra Project - koncert


Druga edycja imprezy Wyobraźni kranu odbędzie się w dniach 13-16 października 2005 roku w klubie NRD przy ulicy Browarnej 6 oraz w Pałacu Dąbrowskim, ul. Żelazna 8 ( Złota sala), Toruń.Komentarze
Polecane artykuły
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!