Odkryj prawdziwe piękno Pienin na weekendowych fotowarsztatach

0

Autor: Promocja

17 Lipiec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Tokina i fotowarsztaty.com zapraszają na warsztaty krajobrazowo-pasterskie w Pieninach. Podczas trzydniowych zajęć zobaczysz najbardziej spektakularne plenery w rejonie tego pasma górskiego i poznasz lokalny folklor tamtejszych społeczności.

Weekendowe fotowarsztaty rozpoczną się w piątek kolacją oraz wykładem, na którym poruszone zostaną najważniejsze zagadnienia teoretyczne. Sobota to przejazd do Jaworek, skąd przez Wąwóz Homole uczestnicy wybiorą się ku sercu Małych Pienin - niezwykle malowniczej grupy górskiej, słynącej z dalekich widoków, wypasu owiec oraz fantazyjnych form skalnych. Powrót do Krościenka na obiad, a po nim wyjście na zachód słońca w najbardziej magiczne miejsce Pienin, na Sokolicę.

Niedziela rozpocznie się od wizyty przy wypasie owiec, gdzie będzie można przyjrzeć się pracy baców. Będzie też można zakupić prawdziwe oscypki, wprost z pachnącego dymem szałasu! Następnie przejazd do Sromowiec, skąd rozpocznie się spływ Dunajcem, jedną z największych atrakcji turystycznych Europy. Jednocześnie to najlepszy sposób na zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego. Płynąc na flisackiej tratwie będziecie podziwiać zapierające dech w piersiach widoki i słuchać barwnych opowieści o Pieninach.

Program warsztatów

 • Piątek
  20:00: Kolacja
  21:00: Wykład teoretyczny z ćwiczeniami, pokaz slajdów
  22:00: Degustacja

 • Sobota
  8:00: Śniadanie
  9:00: Plener w Małych Pieninach (Wąwóz Homole z przyległościami)
  17:00: Obiadokolacja
  18:00: Wyjście na zachód słońca (godzina zależna od pory roku)

 • Niedziela
  5:00: Plener przy wypasie owiec, wschód słońca (godzina zależna od pory roku)
  9:00: Śniadanie
  10:00: Spływ Dunajcem (wariant dłuższy, do Krościenka)
  14:00: Obiad

Gdzie i kiedy?

Warsztaty odbędą się w dniach 31 sierpnia - 2 września 2018 roku. Koszt udziału w warsztatach wynosi 630 zł i obejmuje: uczestnictwo, dwa noclegi z wyżywieniem oraz spływ Dunajcem. Na czas trwania zajęć uczestnicy będą mogli wypożyczyć i przetestować dowolne obiektywy z portfolio marki Tokina. Rezerwacje oraz wszelkie pytania można zgłaszać pod adresem info@fotowarsztaty.comWięcej informacji o warsztatach znajdziecie na fotowarsztaty.com.

wykorzystane zdjęcia: materiał promocyjny

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Wykorzystaj w pełni potencjał swojego aparatu. Startują dni otwarte dla uczestników Klubu Sony
Wykorzystaj w pełni potencjał swojego aparatu. Startują dni otwarte dla uczestników Klubu Sony
Sony Centre rozpoczyna Dni Otwarte dla Uczestników Klubu Sony, którzy chcieliby lepiej poznać możliwości swojego aparatu.
3
0
Konkurs im. Krzysztofa Millera 2020 - nabór zgłoszeń jeszcze tylko do środy
Konkurs im. Krzysztofa Millera 2020 - nabór zgłoszeń jeszcze tylko do środy
Gazeta Wyborcza rozpoczyna 3. edycję Konkursu im. Krzysztofa Millera, nagradzającego najlepsze zdjęcia reportażowe ostatniego roku. Zgłoszenia można nadsyłać do 21...
41
1
Rusza wystawa Helmuta Newtona w Toruniu. To ponad 200 zdjęć mistrza
Rusza wystawa Helmuta Newtona w Toruniu. To ponad 200 zdjęć mistrza
Podczas 28. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE w Toruniu zorganizowana zostanie wystawa zdjęć "Helmut Newton: Lubię silne kobiety". Oprócz wystawy będą też spotkania i...
849
0