Już niebawem ruszy III edycja fotoczwartkowych spotkań, które pomogą Ci zgłębić tajemnice fotografii klasycznej

Już niebawem ruszy III edycja fotoczwartkowych spotkań, które pomogą Ci zgłębić tajemnice fotografii klasycznej

Jakie są różnice między fotografią cyfrową a analogową? Jak dobrać negatywy i rodzaje emulsji? Co to jest hiperfokalna i fotografia w podczerwieni? Jak skanować i dbać o odbitki? Na te i inne pytania poznacie odpowiedź podczas III odsłony fotoczwartkowych spotkań.

Tajemnice fotografii klasycznej to hasło jakie będzie przyświecać III odsłonie fotoczwartkowych spotkań. Ich formuła ma charakter luźny i opiera się na dyskusji z uczestnikami po wprowadzeniu w temat przez Namysława Tomakę przy wsparciu Dominika Matuły. Spotkania dedykowane są pasjonatom fotografii, osobom rozpoczynającym przygodę z fotografią klasyczną, a także osobom chcącym zgłębić bardziej techniczną stronę fotografii. Pierwsze z III edycji fotoczwartkowych spotkań odbędzie się już 19 lipca w Atelier Fundacji Aparat Caffe (ul. Grunwaldzkiej 24, Rzeszów).

fot. Namysław Tomaka

Program spotkań:

  • 19.07.2018 - Różnice między fotografią cyfrową i tradycyjną - czyli fotografuję cyfrą i jak przejść na analog?
  • 26.07.2018 - Dobieranie negatywów i różnice między nimi - o filmach, rozpiętościach tonalnych i zaawansowanych technikach naświetlania
  • 02.08.2018 - Rodzaje emulsji i metody mierzenia światła – o emulsjach, cross process i mierzeniu światła
  • 09.08.2018 - Hiperfokalna i fotografia w podczerwieni  –  o głębi ostrości, ekspozycji w trudnych warunkach i trikach fotograficznych
  • 23.08.2018 - Skanowanie i podstawy archiwizacji - od czego zacząć?

Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny. Liczba miejsc jest jednak ograniczona. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie aparatcaffe.pl.

fot. Namysław Tomaka

Namysław Tomaka - mawia, że fotografia to jest nieskończona dziedzina, w której zawsze można się rozwijać. Fotografię cyfrową uznaje za chirurgicznie precyzyjną natomiast klasyczną za naturalnie ludzką. Jest zawodowym fotografem z jedenastoletnim doświadczeniem i z pasją do fotografii klasycznej. Umiejętności nabyte w dziedzinie fotografii cyfrowej wykorzystuje w twórczości klasycznej, łącząc najlepsze elementy obydwu dziedzin, dając nowoczesne spojrzenie na fotografię. Eksperymentuje ze stylami, technikami i aparatami. Najbardziej lubi fotografować ludzi, gdyż poddają mu oni nieskończenie wiele tematów do fotografowania. Jest autorem fotografii publikowanych w wielu polskich czasopismach.

Dominik Matuła - fotograf, który jest przykładem na to, że zepsucie pierwszego aparatu taty (Zorka4) może być początkiem wielkiej pasji fotograficznej. Jako nastolatek zainteresował się sposobem na zatrzymywanie trójwymiarowego otoczenia na dwuwymiarowym obrazie. Następnie z determinacją rozwijał swoje umiejętności fotograficzne, a przede wszystkim dostrzeganie światła - kluczowego w fotografii - w otaczającym nas świecie. Obecnie jest wszechstronnym fotografem, który swój styl przeplata różnymi gatunkami fotografii starając się osiągnąć nową jakość, bazując przy tym na kanonach sztuki.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0