Już niebawem ruszy III edycja fotoczwartkowych spotkań, które pomogą Ci zgłębić tajemnice fotografii klasycznej

Już niebawem ruszy III edycja fotoczwartkowych spotkań, które pomogą Ci zgłębić tajemnice fotografii klasycznej

Jakie są różnice między fotografią cyfrową a analogową? Jak dobrać negatywy i rodzaje emulsji? Co to jest hiperfokalna i fotografia w podczerwieni? Jak skanować i dbać o odbitki? Na te i inne pytania poznacie odpowiedź podczas III odsłony fotoczwartkowych spotkań.

Tajemnice fotografii klasycznej to hasło jakie będzie przyświecać III odsłonie fotoczwartkowych spotkań. Ich formuła ma charakter luźny i opiera się na dyskusji z uczestnikami po wprowadzeniu w temat przez Namysława Tomakę przy wsparciu Dominika Matuły. Spotkania dedykowane są pasjonatom fotografii, osobom rozpoczynającym przygodę z fotografią klasyczną, a także osobom chcącym zgłębić bardziej techniczną stronę fotografii. Pierwsze z III edycji fotoczwartkowych spotkań odbędzie się już 19 lipca w Atelier Fundacji Aparat Caffe (ul. Grunwaldzkiej 24, Rzeszów).

fot. Namysław Tomaka

Program spotkań:

  • 19.07.2018 - Różnice między fotografią cyfrową i tradycyjną - czyli fotografuję cyfrą i jak przejść na analog?
  • 26.07.2018 - Dobieranie negatywów i różnice między nimi - o filmach, rozpiętościach tonalnych i zaawansowanych technikach naświetlania
  • 02.08.2018 - Rodzaje emulsji i metody mierzenia światła – o emulsjach, cross process i mierzeniu światła
  • 09.08.2018 - Hiperfokalna i fotografia w podczerwieni  –  o głębi ostrości, ekspozycji w trudnych warunkach i trikach fotograficznych
  • 23.08.2018 - Skanowanie i podstawy archiwizacji - od czego zacząć?

Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny. Liczba miejsc jest jednak ograniczona. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie aparatcaffe.pl.

fot. Namysław Tomaka

Namysław Tomaka - mawia, że fotografia to jest nieskończona dziedzina, w której zawsze można się rozwijać. Fotografię cyfrową uznaje za chirurgicznie precyzyjną natomiast klasyczną za naturalnie ludzką. Jest zawodowym fotografem z jedenastoletnim doświadczeniem i z pasją do fotografii klasycznej. Umiejętności nabyte w dziedzinie fotografii cyfrowej wykorzystuje w twórczości klasycznej, łącząc najlepsze elementy obydwu dziedzin, dając nowoczesne spojrzenie na fotografię. Eksperymentuje ze stylami, technikami i aparatami. Najbardziej lubi fotografować ludzi, gdyż poddają mu oni nieskończenie wiele tematów do fotografowania. Jest autorem fotografii publikowanych w wielu polskich czasopismach.

Dominik Matuła - fotograf, który jest przykładem na to, że zepsucie pierwszego aparatu taty (Zorka4) może być początkiem wielkiej pasji fotograficznej. Jako nastolatek zainteresował się sposobem na zatrzymywanie trójwymiarowego otoczenia na dwuwymiarowym obrazie. Następnie z determinacją rozwijał swoje umiejętności fotograficzne, a przede wszystkim dostrzeganie światła - kluczowego w fotografii - w otaczającym nas świecie. Obecnie jest wszechstronnym fotografem, który swój styl przeplata różnymi gatunkami fotografii starając się osiągnąć nową jakość, bazując przy tym na kanonach sztuki.

Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1