Już niebawem ruszy III edycja fotoczwartkowych spotkań, które pomogą Ci zgłębić tajemnice fotografii klasycznej

Już niebawem ruszy III edycja fotoczwartkowych spotkań, które pomogą Ci zgłębić tajemnice fotografii klasycznej

Jakie są różnice między fotografią cyfrową a analogową? Jak dobrać negatywy i rodzaje emulsji? Co to jest hiperfokalna i fotografia w podczerwieni? Jak skanować i dbać o odbitki? Na te i inne pytania poznacie odpowiedź podczas III odsłony fotoczwartkowych spotkań.

Tajemnice fotografii klasycznej to hasło jakie będzie przyświecać III odsłonie fotoczwartkowych spotkań. Ich formuła ma charakter luźny i opiera się na dyskusji z uczestnikami po wprowadzeniu w temat przez Namysława Tomakę przy wsparciu Dominika Matuły. Spotkania dedykowane są pasjonatom fotografii, osobom rozpoczynającym przygodę z fotografią klasyczną, a także osobom chcącym zgłębić bardziej techniczną stronę fotografii. Pierwsze z III edycji fotoczwartkowych spotkań odbędzie się już 19 lipca w Atelier Fundacji Aparat Caffe (ul. Grunwaldzkiej 24, Rzeszów).

fot. Namysław Tomaka

Program spotkań:

  • 19.07.2018 - Różnice między fotografią cyfrową i tradycyjną - czyli fotografuję cyfrą i jak przejść na analog?
  • 26.07.2018 - Dobieranie negatywów i różnice między nimi - o filmach, rozpiętościach tonalnych i zaawansowanych technikach naświetlania
  • 02.08.2018 - Rodzaje emulsji i metody mierzenia światła – o emulsjach, cross process i mierzeniu światła
  • 09.08.2018 - Hiperfokalna i fotografia w podczerwieni  –  o głębi ostrości, ekspozycji w trudnych warunkach i trikach fotograficznych
  • 23.08.2018 - Skanowanie i podstawy archiwizacji - od czego zacząć?

Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny. Liczba miejsc jest jednak ograniczona. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie aparatcaffe.pl.

fot. Namysław Tomaka

Namysław Tomaka - mawia, że fotografia to jest nieskończona dziedzina, w której zawsze można się rozwijać. Fotografię cyfrową uznaje za chirurgicznie precyzyjną natomiast klasyczną za naturalnie ludzką. Jest zawodowym fotografem z jedenastoletnim doświadczeniem i z pasją do fotografii klasycznej. Umiejętności nabyte w dziedzinie fotografii cyfrowej wykorzystuje w twórczości klasycznej, łącząc najlepsze elementy obydwu dziedzin, dając nowoczesne spojrzenie na fotografię. Eksperymentuje ze stylami, technikami i aparatami. Najbardziej lubi fotografować ludzi, gdyż poddają mu oni nieskończenie wiele tematów do fotografowania. Jest autorem fotografii publikowanych w wielu polskich czasopismach.

Dominik Matuła - fotograf, który jest przykładem na to, że zepsucie pierwszego aparatu taty (Zorka4) może być początkiem wielkiej pasji fotograficznej. Jako nastolatek zainteresował się sposobem na zatrzymywanie trójwymiarowego otoczenia na dwuwymiarowym obrazie. Następnie z determinacją rozwijał swoje umiejętności fotograficzne, a przede wszystkim dostrzeganie światła - kluczowego w fotografii - w otaczającym nas świecie. Obecnie jest wszechstronnym fotografem, który swój styl przeplata różnymi gatunkami fotografii starając się osiągnąć nową jakość, bazując przy tym na kanonach sztuki.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1