"There and gone" w Fabryce Trzciny

Galeria Klimy Bocheńskiej w Fabryce Trzciny zaprasza na otwarcie wystawy trójki kanadyjskich tworców: Waltera Maya, Laury Vickerson oraz Petera von Tiesenhausena. Wernisaż odbędzie się w środę 22 czerwca 2005 roku o godzinie 18.
Galeria Klimy Bocheńskiej w Fabryce Trzciny zaprasza na otwarcie wystawy trójki kanadyjskich twórców: Waltera Maya, Laury Vickerson oraz Petera von Tiesenhausena. Wernisaż odbędzie się w środę 22 czerwca 2005 roku o godzinie 18.

fot. z wystawy "There and gone"

Tytuł wystawy, tłumaczony na polski jako "Istnienie ulotne" oddaje wspólny rys twórczości tych trojga twórców: zatrwożenie, ale i zafascynowanie nietrwałością tego, co nas wzrusza, zachwyca i skłania do kontemplacji. Łączy ich również silne odniesienie do przyrody, choć realizowane odmiennie przez każde z nich. Na wystawie zobaczymy między innymi słynny "Welwet" Laury Vickerson - dwudziestometrową instalację z płatków róż, jej "Biały namiot" oraz przykłady "artystycznego recyklingu opakowań", 64 fotografie oraz prace wideo Waltera Maya z jego ostatniego cyklu "Ogniska", a także instalacje Petera Tiesenhausena wykonane po części wspólnie z Walterem Mayem z wykorzystaniem najprostszych narzędzi i sprzętów. Powstają z nich rzeźby piękne, zaskakujące, niekiedy odbierane jak żartobliwa pointa, innym razem jak filozoficzna metafora.

fot. z wystawy "There and gone"

Prezentowani artyści należą do dojrzałego pokolenia twórców mających na swoim koncie liczne wystawy zbiorowe jak i indywidualne. Ich prace znajdują się w najbardziej liczących publicznych i prywatnych kolekcjach kanadyjskiej sztuki współczesnej.

fot. z wystawy "There and gone"

Kuratorkami wystawy są Klementyna Bocheńska i Bożena Wiśniewska.

Wystawa There and gone Waltera Maya, Laury Vickerson i Petera von Tiesenhausena zostanie otwarta w środę 22 czerwca 2005 roku o godzinie 18 w warszawskiej Galerii Klimy Bocheńskiej (ul. Otwocka 14, Fabryka Trzciny). Ekspozycję można oglądać do 13 lipca 2005 roku.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8