"There and gone" w Fabryce Trzciny

Galeria Klimy Bocheńskiej w Fabryce Trzciny zaprasza na otwarcie wystawy trójki kanadyjskich tworców: Waltera Maya, Laury Vickerson oraz Petera von Tiesenhausena. Wernisaż odbędzie się w środę 22 czerwca 2005 roku o godzinie 18.
Galeria Klimy Bocheńskiej w Fabryce Trzciny zaprasza na otwarcie wystawy trójki kanadyjskich twórców: Waltera Maya, Laury Vickerson oraz Petera von Tiesenhausena. Wernisaż odbędzie się w środę 22 czerwca 2005 roku o godzinie 18.

fot. z wystawy "There and gone"

Tytuł wystawy, tłumaczony na polski jako "Istnienie ulotne" oddaje wspólny rys twórczości tych trojga twórców: zatrwożenie, ale i zafascynowanie nietrwałością tego, co nas wzrusza, zachwyca i skłania do kontemplacji. Łączy ich również silne odniesienie do przyrody, choć realizowane odmiennie przez każde z nich. Na wystawie zobaczymy między innymi słynny "Welwet" Laury Vickerson - dwudziestometrową instalację z płatków róż, jej "Biały namiot" oraz przykłady "artystycznego recyklingu opakowań", 64 fotografie oraz prace wideo Waltera Maya z jego ostatniego cyklu "Ogniska", a także instalacje Petera Tiesenhausena wykonane po części wspólnie z Walterem Mayem z wykorzystaniem najprostszych narzędzi i sprzętów. Powstają z nich rzeźby piękne, zaskakujące, niekiedy odbierane jak żartobliwa pointa, innym razem jak filozoficzna metafora.

fot. z wystawy "There and gone"

Prezentowani artyści należą do dojrzałego pokolenia twórców mających na swoim koncie liczne wystawy zbiorowe jak i indywidualne. Ich prace znajdują się w najbardziej liczących publicznych i prywatnych kolekcjach kanadyjskiej sztuki współczesnej.

fot. z wystawy "There and gone"

Kuratorkami wystawy są Klementyna Bocheńska i Bożena Wiśniewska.

Wystawa There and gone Waltera Maya, Laury Vickerson i Petera von Tiesenhausena zostanie otwarta w środę 22 czerwca 2005 roku o godzinie 18 w warszawskiej Galerii Klimy Bocheńskiej (ul. Otwocka 14, Fabryka Trzciny). Ekspozycję można oglądać do 13 lipca 2005 roku.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0