"There and gone" w Fabryce Trzciny

Galeria Klimy Bocheńskiej w Fabryce Trzciny zaprasza na otwarcie wystawy trójki kanadyjskich tworców: Waltera Maya, Laury Vickerson oraz Petera von Tiesenhausena. Wernisaż odbędzie się w środę 22 czerwca 2005 roku o godzinie 18.
Galeria Klimy Bocheńskiej w Fabryce Trzciny zaprasza na otwarcie wystawy trójki kanadyjskich twórców: Waltera Maya, Laury Vickerson oraz Petera von Tiesenhausena. Wernisaż odbędzie się w środę 22 czerwca 2005 roku o godzinie 18.

fot. z wystawy "There and gone"

Tytuł wystawy, tłumaczony na polski jako "Istnienie ulotne" oddaje wspólny rys twórczości tych trojga twórców: zatrwożenie, ale i zafascynowanie nietrwałością tego, co nas wzrusza, zachwyca i skłania do kontemplacji. Łączy ich również silne odniesienie do przyrody, choć realizowane odmiennie przez każde z nich. Na wystawie zobaczymy między innymi słynny "Welwet" Laury Vickerson - dwudziestometrową instalację z płatków róż, jej "Biały namiot" oraz przykłady "artystycznego recyklingu opakowań", 64 fotografie oraz prace wideo Waltera Maya z jego ostatniego cyklu "Ogniska", a także instalacje Petera Tiesenhausena wykonane po części wspólnie z Walterem Mayem z wykorzystaniem najprostszych narzędzi i sprzętów. Powstają z nich rzeźby piękne, zaskakujące, niekiedy odbierane jak żartobliwa pointa, innym razem jak filozoficzna metafora.

fot. z wystawy "There and gone"

Prezentowani artyści należą do dojrzałego pokolenia twórców mających na swoim koncie liczne wystawy zbiorowe jak i indywidualne. Ich prace znajdują się w najbardziej liczących publicznych i prywatnych kolekcjach kanadyjskiej sztuki współczesnej.

fot. z wystawy "There and gone"

Kuratorkami wystawy są Klementyna Bocheńska i Bożena Wiśniewska.

Wystawa There and gone Waltera Maya, Laury Vickerson i Petera von Tiesenhausena zostanie otwarta w środę 22 czerwca 2005 roku o godzinie 18 w warszawskiej Galerii Klimy Bocheńskiej (ul. Otwocka 14, Fabryka Trzciny). Ekspozycję można oglądać do 13 lipca 2005 roku.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0