"There and gone" w Fabryce Trzciny

Galeria Klimy Bocheńskiej w Fabryce Trzciny zaprasza na otwarcie wystawy trójki kanadyjskich tworców: Waltera Maya, Laury Vickerson oraz Petera von Tiesenhausena. Wernisaż odbędzie się w środę 22 czerwca 2005 roku o godzinie 18.
Galeria Klimy Bocheńskiej w Fabryce Trzciny zaprasza na otwarcie wystawy trójki kanadyjskich twórców: Waltera Maya, Laury Vickerson oraz Petera von Tiesenhausena. Wernisaż odbędzie się w środę 22 czerwca 2005 roku o godzinie 18.

fot. z wystawy "There and gone"

Tytuł wystawy, tłumaczony na polski jako "Istnienie ulotne" oddaje wspólny rys twórczości tych trojga twórców: zatrwożenie, ale i zafascynowanie nietrwałością tego, co nas wzrusza, zachwyca i skłania do kontemplacji. Łączy ich również silne odniesienie do przyrody, choć realizowane odmiennie przez każde z nich. Na wystawie zobaczymy między innymi słynny "Welwet" Laury Vickerson - dwudziestometrową instalację z płatków róż, jej "Biały namiot" oraz przykłady "artystycznego recyklingu opakowań", 64 fotografie oraz prace wideo Waltera Maya z jego ostatniego cyklu "Ogniska", a także instalacje Petera Tiesenhausena wykonane po części wspólnie z Walterem Mayem z wykorzystaniem najprostszych narzędzi i sprzętów. Powstają z nich rzeźby piękne, zaskakujące, niekiedy odbierane jak żartobliwa pointa, innym razem jak filozoficzna metafora.

fot. z wystawy "There and gone"

Prezentowani artyści należą do dojrzałego pokolenia twórców mających na swoim koncie liczne wystawy zbiorowe jak i indywidualne. Ich prace znajdują się w najbardziej liczących publicznych i prywatnych kolekcjach kanadyjskiej sztuki współczesnej.

fot. z wystawy "There and gone"

Kuratorkami wystawy są Klementyna Bocheńska i Bożena Wiśniewska.

Wystawa There and gone Waltera Maya, Laury Vickerson i Petera von Tiesenhausena zostanie otwarta w środę 22 czerwca 2005 roku o godzinie 18 w warszawskiej Galerii Klimy Bocheńskiej (ul. Otwocka 14, Fabryka Trzciny). Ekspozycję można oglądać do 13 lipca 2005 roku.

Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
17 Lip 2019
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
1
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4