"There and gone" w Fabryce Trzciny

Galeria Klimy Bocheńskiej w Fabryce Trzciny zaprasza na otwarcie wystawy trójki kanadyjskich tworców: Waltera Maya, Laury Vickerson oraz Petera von Tiesenhausena. Wernisaż odbędzie się w środę 22 czerwca 2005 roku o godzinie 18.
Galeria Klimy Bocheńskiej w Fabryce Trzciny zaprasza na otwarcie wystawy trójki kanadyjskich twórców: Waltera Maya, Laury Vickerson oraz Petera von Tiesenhausena. Wernisaż odbędzie się w środę 22 czerwca 2005 roku o godzinie 18.

fot. z wystawy "There and gone"

Tytuł wystawy, tłumaczony na polski jako "Istnienie ulotne" oddaje wspólny rys twórczości tych trojga twórców: zatrwożenie, ale i zafascynowanie nietrwałością tego, co nas wzrusza, zachwyca i skłania do kontemplacji. Łączy ich również silne odniesienie do przyrody, choć realizowane odmiennie przez każde z nich. Na wystawie zobaczymy między innymi słynny "Welwet" Laury Vickerson - dwudziestometrową instalację z płatków róż, jej "Biały namiot" oraz przykłady "artystycznego recyklingu opakowań", 64 fotografie oraz prace wideo Waltera Maya z jego ostatniego cyklu "Ogniska", a także instalacje Petera Tiesenhausena wykonane po części wspólnie z Walterem Mayem z wykorzystaniem najprostszych narzędzi i sprzętów. Powstają z nich rzeźby piękne, zaskakujące, niekiedy odbierane jak żartobliwa pointa, innym razem jak filozoficzna metafora.

fot. z wystawy "There and gone"

Prezentowani artyści należą do dojrzałego pokolenia twórców mających na swoim koncie liczne wystawy zbiorowe jak i indywidualne. Ich prace znajdują się w najbardziej liczących publicznych i prywatnych kolekcjach kanadyjskiej sztuki współczesnej.

fot. z wystawy "There and gone"

Kuratorkami wystawy są Klementyna Bocheńska i Bożena Wiśniewska.

Wystawa There and gone Waltera Maya, Laury Vickerson i Petera von Tiesenhausena zostanie otwarta w środę 22 czerwca 2005 roku o godzinie 18 w warszawskiej Galerii Klimy Bocheńskiej (ul. Otwocka 14, Fabryka Trzciny). Ekspozycję można oglądać do 13 lipca 2005 roku.

Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7