Otworki na Ochocie

Od 21 maja 2005 roku w warszawskim Ośrodku Kultury Ochoty można oglądać obrazy stworzone przez uczestników Światowego Dnia Fotografii Otworkowej na Ochocie. Prezentacja "otworków" wzbogacona jest o fotoreportaż autorstwa Pawła Łucenko.
Od 21 maja 2005 roku w warszawskim Ośrodku Kultury Ochoty można oglądać obrazy stworzone przez uczestników Światowego Dnia Fotografii Otworkowej na Ochocie. Prezentacja "otworków" wzbogacona jest o fotoreportaż autorstwa Pawła Łucenko.

fot. Beata Lewandowska

Zajęcia z fotografii otworkowej odbyły się w połowie kwietnia w dzielnicowym Ośrodku Kultury Ochoty. W zajęciach wzięło udział szcześćdziesiąt osób, które zapoznały się z historią fotografii otworkowej jak i jej zasadami technicznymi. Na warsztatach każdy z uczestników zbudował własną kamerę obscura, by potem móc urzyć jej w plenerze.

fot. Małgorzata Lewandowska

Od 2001 roku na całym świecie obchodzi się Dzień Fotografii Otworkowej. Tysiące miłośników tej techniki fotografowania w ostatnią niedzielę kwietnia własnoręcznie wykonanym aparatem robi zdjęcia.
fot. Grzegorz Szcypin

Fotografie powstałe tego dnia można obejrzeć na stronie: http://www.pinholeday.org>

fot. Kasia Chojnacka

Prace ze Światowego Dnia Fotografii Otworkowej można oglądać do 10 czerwca 2005 roku w warszawskim Ośrodku Kultury Ochoty przy ulicy Grójeckiej 75.

Czytaj także:
II Światowy Dzień Fotografii Otworkowej czytaj...

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej poświęconej fotografii otworkowej: http://www.pinhole.art.pl/

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8