Otworki na Ochocie

Od 21 maja 2005 roku w warszawskim Ośrodku Kultury Ochoty można oglądać obrazy stworzone przez uczestników Światowego Dnia Fotografii Otworkowej na Ochocie. Prezentacja "otworków" wzbogacona jest o fotoreportaż autorstwa Pawła Łucenko.
Od 21 maja 2005 roku w warszawskim Ośrodku Kultury Ochoty można oglądać obrazy stworzone przez uczestników Światowego Dnia Fotografii Otworkowej na Ochocie. Prezentacja "otworków" wzbogacona jest o fotoreportaż autorstwa Pawła Łucenko.

fot. Beata Lewandowska

Zajęcia z fotografii otworkowej odbyły się w połowie kwietnia w dzielnicowym Ośrodku Kultury Ochoty. W zajęciach wzięło udział szcześćdziesiąt osób, które zapoznały się z historią fotografii otworkowej jak i jej zasadami technicznymi. Na warsztatach każdy z uczestników zbudował własną kamerę obscura, by potem móc urzyć jej w plenerze.

fot. Małgorzata Lewandowska

Od 2001 roku na całym świecie obchodzi się Dzień Fotografii Otworkowej. Tysiące miłośników tej techniki fotografowania w ostatnią niedzielę kwietnia własnoręcznie wykonanym aparatem robi zdjęcia.
fot. Grzegorz Szcypin

Fotografie powstałe tego dnia można obejrzeć na stronie: http://www.pinholeday.org>

fot. Kasia Chojnacka

Prace ze Światowego Dnia Fotografii Otworkowej można oglądać do 10 czerwca 2005 roku w warszawskim Ośrodku Kultury Ochoty przy ulicy Grójeckiej 75.

Czytaj także:
II Światowy Dzień Fotografii Otworkowej czytaj...

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej poświęconej fotografii otworkowej: http://www.pinhole.art.pl/

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0