Otworki na Ochocie

Od 21 maja 2005 roku w warszawskim Ośrodku Kultury Ochoty można oglądać obrazy stworzone przez uczestników Światowego Dnia Fotografii Otworkowej na Ochocie. Prezentacja "otworków" wzbogacona jest o fotoreportaż autorstwa Pawła Łucenko.
Od 21 maja 2005 roku w warszawskim Ośrodku Kultury Ochoty można oglądać obrazy stworzone przez uczestników Światowego Dnia Fotografii Otworkowej na Ochocie. Prezentacja "otworków" wzbogacona jest o fotoreportaż autorstwa Pawła Łucenko.

fot. Beata Lewandowska

Zajęcia z fotografii otworkowej odbyły się w połowie kwietnia w dzielnicowym Ośrodku Kultury Ochoty. W zajęciach wzięło udział szcześćdziesiąt osób, które zapoznały się z historią fotografii otworkowej jak i jej zasadami technicznymi. Na warsztatach każdy z uczestników zbudował własną kamerę obscura, by potem móc urzyć jej w plenerze.

fot. Małgorzata Lewandowska

Od 2001 roku na całym świecie obchodzi się Dzień Fotografii Otworkowej. Tysiące miłośników tej techniki fotografowania w ostatnią niedzielę kwietnia własnoręcznie wykonanym aparatem robi zdjęcia.
fot. Grzegorz Szcypin

Fotografie powstałe tego dnia można obejrzeć na stronie: http://www.pinholeday.org>

fot. Kasia Chojnacka

Prace ze Światowego Dnia Fotografii Otworkowej można oglądać do 10 czerwca 2005 roku w warszawskim Ośrodku Kultury Ochoty przy ulicy Grójeckiej 75.

Czytaj także:
II Światowy Dzień Fotografii Otworkowej czytaj...

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej poświęconej fotografii otworkowej: http://www.pinhole.art.pl/

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0