Otworki na Ochocie

Od 21 maja 2005 roku w warszawskim Ośrodku Kultury Ochoty można oglądać obrazy stworzone przez uczestników Światowego Dnia Fotografii Otworkowej na Ochocie. Prezentacja "otworków" wzbogacona jest o fotoreportaż autorstwa Pawła Łucenko.
Od 21 maja 2005 roku w warszawskim Ośrodku Kultury Ochoty można oglądać obrazy stworzone przez uczestników Światowego Dnia Fotografii Otworkowej na Ochocie. Prezentacja "otworków" wzbogacona jest o fotoreportaż autorstwa Pawła Łucenko.

fot. Beata Lewandowska

Zajęcia z fotografii otworkowej odbyły się w połowie kwietnia w dzielnicowym Ośrodku Kultury Ochoty. W zajęciach wzięło udział szcześćdziesiąt osób, które zapoznały się z historią fotografii otworkowej jak i jej zasadami technicznymi. Na warsztatach każdy z uczestników zbudował własną kamerę obscura, by potem móc urzyć jej w plenerze.

fot. Małgorzata Lewandowska

Od 2001 roku na całym świecie obchodzi się Dzień Fotografii Otworkowej. Tysiące miłośników tej techniki fotografowania w ostatnią niedzielę kwietnia własnoręcznie wykonanym aparatem robi zdjęcia.
fot. Grzegorz Szcypin

Fotografie powstałe tego dnia można obejrzeć na stronie: http://www.pinholeday.org>

fot. Kasia Chojnacka

Prace ze Światowego Dnia Fotografii Otworkowej można oglądać do 10 czerwca 2005 roku w warszawskim Ośrodku Kultury Ochoty przy ulicy Grójeckiej 75.

Czytaj także:
II Światowy Dzień Fotografii Otworkowej czytaj...

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej poświęconej fotografii otworkowej: http://www.pinhole.art.pl/

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0