Bezdomna we Wrocławiu 26 czerwca - 3 lipca

26 czerwca Galeria Bezdomna zawita do Wrocławia. Uczestnicy wystawy zaczną rozwieszać swoje prace w sobotę o godzinie 10. Miejscem wystawy będą pomieszczenia w Browarze Mieszczańskim, budynku z 1894 roku.
26 czerwca Galeria Bezdomna zawita do Wrocławia. Uczestnicy wystawy zaczną rozwieszać swoje prace w sobotę o godzinie 10. Osiem godzin później odbędzie się wernisaż ekspozycji.
Wystawa będzie czynna przez cały tydzień w godzinach 11 - 19, zaś w sobotę 3 lipca do godziny 16.00, kiedy to uczestnicy spotkają się, żeby zdemontować ekspozycję.

Miejscem wystawy będą pomieszczenia w dawnym Bürgerlisches Brauhaus Breslau A.G czyli Browarze Mieszczańskim. Browar położony jest przy ul. Hubskiej 44, w dzielnicy Huby, w pobliżu Dworca Głównego PKP (niecały kilometr).

Browar Mieszczański


Jak piszą organizatorzy: Wysiadając na dworcu należy kierować się do wyjścia w kierunku ulic Suchej lub Dyrekcyjnej (czyli w przeciwnym do Piłsudskiego i centrum). Wychodząc z dworca trzeba skręcić w lewo w ul. Suchą, która dalej zakręca i za skrzyżowaniem z Pułaskiego przechodzi w Hubską. Do browaru można spod dworca dojechać także autobusem nr 125 jadącym w kierunku Brochów (jeden przystanek), z centrum miasta w okolice browaru dojeżdżają tramwaje 8, 15, 22 (kierunek Tarnogaj, należy wysiąść na przystanku Prudnicka).
Mapkę Wrocławia z zaznaczonym miejscem wystawy można ściągnąć klikając tutaj (.jpg, 100kb)

Browar Mieszczański


Jakub Winiarski opisuje miejsce wystawy: [browar] został wybudowany w 1894 przez Roberta Heina. Do końca wojny pozostawał w rękach niemieckich właścicieli, cieszył się dużym uznaniem w mieście i regionie. Przez ówczesnych mieszkańców popularnie określany był mianem "BBB" (Burgerliches Brauhaus Breslau).

Obecnie jest to zespół budynków pofabrycznych, tworzących zwartą, autonomiczną całość. Obiekt zdaje się być swoistą enklawą, "miastem w mieście". Browar dysponuje przeszło 8 000 powierzchni użytkowej. Są to bardzo zróżnicowane przestrzenie, zwłaszcza pod względem swojej kubatury jak i charakteru. Możemy spotkać tu pomieszczenia ciemne, zimne niczym lochy z filmu grozy, a za chwilę wejść w przestrzeń "przyjazną" i ciepłą, wypełnioną drewnianymi stropami i podłogą, z dużym nasyceniem światła dziennego. Taka "huśtawka" klimatów to urok i potencjał tego miejsca. Brak przeciętnych miejsc, każde pomieszczenie może być inspirujące.

Browar stoi na parceli o powierzchni ok. 1,2 ha, posiada kilka dziedzińców, które z powodzeniem można adaptować do działań plenerowych. Wyjątkowa atmosfera panuje o zmroku: sodowe, ciepłe światło fantastycznie wydobywa atrakcyjność XIX wiecznej architektury. Niektórzy już poznali się na potencjale tego miejsca, odkryli jego aurę. Stąd też z dnia na dzień przybywają nowi najemcy, są to ludzie z kręgu zainteresowań i działań twórczych: aktorzy, architekci, muzycy, graficy, fotograficy itp. ]

W nocy z soboty 26 czerwca na niedzielę we Wrocławiu będą się odbywać obchody nocy świętojańskiej, przewidywanych jest wiele imprez artystycznych trwających przez całą noc, które mają się zakończyć wspólnym śniadaniem Wrocławian w niedzielny ranek na rynku.

Więcej informacji o Wrocławiu można znaleźć na stronie internetowej {LNK|http://www.wrocław.pl;www.wroclaw.pl
(zwięzły przewodnik, informacje praktyczne, bardzo dobry plan miasta, informacje o komunikacji wraz z wyszukiwarką połączeń. )

Jakub Winiarski poleca także stronę WROCŁAW NA FOTOGRAFII (wspaniałe archiwum zdjęć miasta, zarówno tych starszych jak i współczesnych)

Kolejne wystawy Galerii Bezdomnej:
  • 12 lipca - Świnoujście (z warsztatami)
  • 7 sierpnia - Poznań, Stary Browar
  • 28 sierpnia - Świecie (z warsztatami)
  • 2 października - Melbourne


Organizatorzy wystawy znaleźli kilka tańszych miejsc noclegowych we Wrocławiu, które podajemy na kolejnej stronie
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4