Bezdomna we Wrocławiu 26 czerwca - 3 lipca

26 czerwca Galeria Bezdomna zawita do Wrocławia. Uczestnicy wystawy zaczną rozwieszać swoje prace w sobotę o godzinie 10. Miejscem wystawy będą pomieszczenia w Browarze Mieszczańskim, budynku z 1894 roku.
26 czerwca Galeria Bezdomna zawita do Wrocławia. Uczestnicy wystawy zaczną rozwieszać swoje prace w sobotę o godzinie 10. Osiem godzin później odbędzie się wernisaż ekspozycji.
Wystawa będzie czynna przez cały tydzień w godzinach 11 - 19, zaś w sobotę 3 lipca do godziny 16.00, kiedy to uczestnicy spotkają się, żeby zdemontować ekspozycję.

Miejscem wystawy będą pomieszczenia w dawnym Bürgerlisches Brauhaus Breslau A.G czyli Browarze Mieszczańskim. Browar położony jest przy ul. Hubskiej 44, w dzielnicy Huby, w pobliżu Dworca Głównego PKP (niecały kilometr).

Browar Mieszczański


Jak piszą organizatorzy: Wysiadając na dworcu należy kierować się do wyjścia w kierunku ulic Suchej lub Dyrekcyjnej (czyli w przeciwnym do Piłsudskiego i centrum). Wychodząc z dworca trzeba skręcić w lewo w ul. Suchą, która dalej zakręca i za skrzyżowaniem z Pułaskiego przechodzi w Hubską. Do browaru można spod dworca dojechać także autobusem nr 125 jadącym w kierunku Brochów (jeden przystanek), z centrum miasta w okolice browaru dojeżdżają tramwaje 8, 15, 22 (kierunek Tarnogaj, należy wysiąść na przystanku Prudnicka).
Mapkę Wrocławia z zaznaczonym miejscem wystawy można ściągnąć klikając tutaj (.jpg, 100kb)

Browar Mieszczański


Jakub Winiarski opisuje miejsce wystawy: [browar] został wybudowany w 1894 przez Roberta Heina. Do końca wojny pozostawał w rękach niemieckich właścicieli, cieszył się dużym uznaniem w mieście i regionie. Przez ówczesnych mieszkańców popularnie określany był mianem "BBB" (Burgerliches Brauhaus Breslau).

Obecnie jest to zespół budynków pofabrycznych, tworzących zwartą, autonomiczną całość. Obiekt zdaje się być swoistą enklawą, "miastem w mieście". Browar dysponuje przeszło 8 000 powierzchni użytkowej. Są to bardzo zróżnicowane przestrzenie, zwłaszcza pod względem swojej kubatury jak i charakteru. Możemy spotkać tu pomieszczenia ciemne, zimne niczym lochy z filmu grozy, a za chwilę wejść w przestrzeń "przyjazną" i ciepłą, wypełnioną drewnianymi stropami i podłogą, z dużym nasyceniem światła dziennego. Taka "huśtawka" klimatów to urok i potencjał tego miejsca. Brak przeciętnych miejsc, każde pomieszczenie może być inspirujące.

Browar stoi na parceli o powierzchni ok. 1,2 ha, posiada kilka dziedzińców, które z powodzeniem można adaptować do działań plenerowych. Wyjątkowa atmosfera panuje o zmroku: sodowe, ciepłe światło fantastycznie wydobywa atrakcyjność XIX wiecznej architektury. Niektórzy już poznali się na potencjale tego miejsca, odkryli jego aurę. Stąd też z dnia na dzień przybywają nowi najemcy, są to ludzie z kręgu zainteresowań i działań twórczych: aktorzy, architekci, muzycy, graficy, fotograficy itp. ]

W nocy z soboty 26 czerwca na niedzielę we Wrocławiu będą się odbywać obchody nocy świętojańskiej, przewidywanych jest wiele imprez artystycznych trwających przez całą noc, które mają się zakończyć wspólnym śniadaniem Wrocławian w niedzielny ranek na rynku.

Więcej informacji o Wrocławiu można znaleźć na stronie internetowej {LNK|http://www.wrocław.pl;www.wroclaw.pl
(zwięzły przewodnik, informacje praktyczne, bardzo dobry plan miasta, informacje o komunikacji wraz z wyszukiwarką połączeń. )

Jakub Winiarski poleca także stronę WROCŁAW NA FOTOGRAFII (wspaniałe archiwum zdjęć miasta, zarówno tych starszych jak i współczesnych)

Kolejne wystawy Galerii Bezdomnej:
  • 12 lipca - Świnoujście (z warsztatami)
  • 7 sierpnia - Poznań, Stary Browar
  • 28 sierpnia - Świecie (z warsztatami)
  • 2 października - Melbourne


Organizatorzy wystawy znaleźli kilka tańszych miejsc noclegowych we Wrocławiu, które podajemy na kolejnej stronie
Komentarze
Polecane artykuły
Sony A9 i FE 400 mm f/2.8 GM OSS - jak radzą sobie w wymagającej fotografii sportowej?
21 Sty 2019
Topowy korpus systemu E pretenduje do miana najlepszego reporterskiego aparatu na rynku. Wraz z niezbędnym w fotografii sportowej obiektywem 400 mm f/2.8 tworzy obecnie najlżejszy tego typu pełnoklatkowy zestaw na rynku. Zobaczcie, jak poradził sobie w wymagających warunkach.
2
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1