FOTOEXPO 2015 - czeskie targi fotograficzne

FOTOEXPO 2015 - czeskie targi fotograficzne
17 października 2015 roku w czeskiej Pradze startują targi FOTOEXPO, na których będzie można zapoznać się z najnowszym sprzętem na rynku. Odbędą się też liczne spotkania i warsztaty. Wydarzeniem towarzyszącym jest konkurs FOTOTALENT, na który zgłoszenia można przesyłać do końca sierpnia.
Targi FOTOEXPO odbywają się już od 3 lat i cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Podczas tegorocznej edycji wystawią się najbardziej znani producenci sprzętu i akcesoriów fotograficznych, którzy zaprezentują nowości ze swoich specjalności. Będzie to też okazja do wzięcia udziału w licznych warsztatach i spotkaniach z fotografami, na których uczestnicy będą mogli zapoznać się z najnowszymi technikami i poznają tajniki pracy zawodowców. Nie znamy jeszcze dokładnego planu festiwalu.

Wydarzeniem pobocznym jest konkurs FOTOTALENT. W tym roku prace można zgłaszać do trzech kategorii: ”Na ulicy”, ”Miłość” i ”Adrenalina”. Do każdej z kategorii można zgłosić po jednym zdjęciu. Prace można przesyłać do 31 sierpnia 2015 roku. Zwycięzców wybierze specjalne jury, a wyniki zostaną ogłoszone 17 października 2015 roku, podczas trwania targów.

Festiwal odbędzie się 17 lipca 2015 roku w Domu Narodowym w Vinohradach w Pradze. Więcej informacji odnośnie tegorocznej edycji targów oraz towarzyszącego im konkursu znajdziecie na stronie fotoexpo.cz.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18