FOTOEXPO 2015 - czeskie targi fotograficzne

FOTOEXPO 2015 - czeskie targi fotograficzne
17 października 2015 roku w czeskiej Pradze startują targi FOTOEXPO, na których będzie można zapoznać się z najnowszym sprzętem na rynku. Odbędą się też liczne spotkania i warsztaty. Wydarzeniem towarzyszącym jest konkurs FOTOTALENT, na który zgłoszenia można przesyłać do końca sierpnia.
Targi FOTOEXPO odbywają się już od 3 lat i cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Podczas tegorocznej edycji wystawią się najbardziej znani producenci sprzętu i akcesoriów fotograficznych, którzy zaprezentują nowości ze swoich specjalności. Będzie to też okazja do wzięcia udziału w licznych warsztatach i spotkaniach z fotografami, na których uczestnicy będą mogli zapoznać się z najnowszymi technikami i poznają tajniki pracy zawodowców. Nie znamy jeszcze dokładnego planu festiwalu.

Wydarzeniem pobocznym jest konkurs FOTOTALENT. W tym roku prace można zgłaszać do trzech kategorii: ”Na ulicy”, ”Miłość” i ”Adrenalina”. Do każdej z kategorii można zgłosić po jednym zdjęciu. Prace można przesyłać do 31 sierpnia 2015 roku. Zwycięzców wybierze specjalne jury, a wyniki zostaną ogłoszone 17 października 2015 roku, podczas trwania targów.

Festiwal odbędzie się 17 lipca 2015 roku w Domu Narodowym w Vinohradach w Pradze. Więcej informacji odnośnie tegorocznej edycji targów oraz towarzyszącego im konkursu znajdziecie na stronie fotoexpo.cz.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13