FOTOEXPO 2015 - czeskie targi fotograficzne

FOTOEXPO 2015 - czeskie targi fotograficzne
17 października 2015 roku w czeskiej Pradze startują targi FOTOEXPO, na których będzie można zapoznać się z najnowszym sprzętem na rynku. Odbędą się też liczne spotkania i warsztaty. Wydarzeniem towarzyszącym jest konkurs FOTOTALENT, na który zgłoszenia można przesyłać do końca sierpnia.
Targi FOTOEXPO odbywają się już od 3 lat i cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Podczas tegorocznej edycji wystawią się najbardziej znani producenci sprzętu i akcesoriów fotograficznych, którzy zaprezentują nowości ze swoich specjalności. Będzie to też okazja do wzięcia udziału w licznych warsztatach i spotkaniach z fotografami, na których uczestnicy będą mogli zapoznać się z najnowszymi technikami i poznają tajniki pracy zawodowców. Nie znamy jeszcze dokładnego planu festiwalu.

Wydarzeniem pobocznym jest konkurs FOTOTALENT. W tym roku prace można zgłaszać do trzech kategorii: ”Na ulicy”, ”Miłość” i ”Adrenalina”. Do każdej z kategorii można zgłosić po jednym zdjęciu. Prace można przesyłać do 31 sierpnia 2015 roku. Zwycięzców wybierze specjalne jury, a wyniki zostaną ogłoszone 17 października 2015 roku, podczas trwania targów.

Festiwal odbędzie się 17 lipca 2015 roku w Domu Narodowym w Vinohradach w Pradze. Więcej informacji odnośnie tegorocznej edycji targów oraz towarzyszącego im konkursu znajdziecie na stronie fotoexpo.cz.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1