Zygmunt Trylański “Złote godziny”

Zygmunt Trylański “Złote godziny”
Galeria Skene zaprasza do Jeleniej Góry na wystawę fotografii Zygmunta Trylańskiego pod tytułem “Złote godziny”. Ekspozycja skupia malownicze krajobrazy z różnych zakątków Polski. Wernisaż już dzisiaj o godzinie 17:00.
Zygmunt Trylański fotografuje od ponad pięćdziesięciu lat. W latach 1976-1981 uczestniczył w 120 międzynarodowych Salonach Fotografii pod patronatem Międzynarodowaej Federacji Sztuki Fotograficznej, zdobywając liczne nagrody, wśród nich najważniejszą – Grand Prix „Wenus 77”. Od 1972 roku członek Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. W latach 1975 – 1980 działał w grupach twórczych „Sektor”, „A-74”, „Gama 74”. Obecnie jest członkiem wielu twórczych organizacji i stowarzyszeń m.in. „Nowy Młyn”, „Jeleniogórska Strefa Fotografii”, „ Fotoklub RP” i „Związek Polskich Fotografów Przyrody”. W 2015 Zygmunt Trylański otrzymał „Nagrodę Ducha Gór” - prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez władze Szklarskiej Poręby osobom o szczególnych osiągnięciach oraz wnoszących istotny wkład w promocję Szklarskiej Poręby.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
Jak możemy przeczytać w opisie wystawy, ekspozycja “Złote godziny” powstawała przez kilka lat, gdyż autor decydował się na naciśnięcie spustu migawki wyłącznie wtedy, gdy znalazł się w uprzednio zaplanowanym miejscu, w momencie odpowiadającego mu, najczęściej wczesno-porannego światła, tworzącego wyczekiwany nastrój. Z fotografii składających się na wystawę, pozbawionych choćby nuty przypadku, powstała wspaniała opowieść o majestatycznej przyrodzie ożywianej subtelnymi muśnięciami światła.

Wernisaż wystawy odbędzie się 7 maja 2015 roku o godzinie 17:00 w Galerii Skene przy al. Wojska Polskiego 38 w Jeleniej Górze. Prace będzie można oglądać do 10 czerwca 2015. Więcej informacji o wystawie znajdziemy na stronie sjsf.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6