Zygmunt Trylański “Złote godziny”

Zygmunt Trylański “Złote godziny”
Galeria Skene zaprasza do Jeleniej Góry na wystawę fotografii Zygmunta Trylańskiego pod tytułem “Złote godziny”. Ekspozycja skupia malownicze krajobrazy z różnych zakątków Polski. Wernisaż już dzisiaj o godzinie 17:00.
Zygmunt Trylański fotografuje od ponad pięćdziesięciu lat. W latach 1976-1981 uczestniczył w 120 międzynarodowych Salonach Fotografii pod patronatem Międzynarodowaej Federacji Sztuki Fotograficznej, zdobywając liczne nagrody, wśród nich najważniejszą – Grand Prix „Wenus 77”. Od 1972 roku członek Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. W latach 1975 – 1980 działał w grupach twórczych „Sektor”, „A-74”, „Gama 74”. Obecnie jest członkiem wielu twórczych organizacji i stowarzyszeń m.in. „Nowy Młyn”, „Jeleniogórska Strefa Fotografii”, „ Fotoklub RP” i „Związek Polskich Fotografów Przyrody”. W 2015 Zygmunt Trylański otrzymał „Nagrodę Ducha Gór” - prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez władze Szklarskiej Poręby osobom o szczególnych osiągnięciach oraz wnoszących istotny wkład w promocję Szklarskiej Poręby.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
Jak możemy przeczytać w opisie wystawy, ekspozycja “Złote godziny” powstawała przez kilka lat, gdyż autor decydował się na naciśnięcie spustu migawki wyłącznie wtedy, gdy znalazł się w uprzednio zaplanowanym miejscu, w momencie odpowiadającego mu, najczęściej wczesno-porannego światła, tworzącego wyczekiwany nastrój. Z fotografii składających się na wystawę, pozbawionych choćby nuty przypadku, powstała wspaniała opowieść o majestatycznej przyrodzie ożywianej subtelnymi muśnięciami światła.

Wernisaż wystawy odbędzie się 7 maja 2015 roku o godzinie 17:00 w Galerii Skene przy al. Wojska Polskiego 38 w Jeleniej Górze. Prace będzie można oglądać do 10 czerwca 2015. Więcej informacji o wystawie znajdziemy na stronie sjsf.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1