Zygmunt Trylański “Złote godziny”

Zygmunt Trylański “Złote godziny”
Galeria Skene zaprasza do Jeleniej Góry na wystawę fotografii Zygmunta Trylańskiego pod tytułem “Złote godziny”. Ekspozycja skupia malownicze krajobrazy z różnych zakątków Polski. Wernisaż już dzisiaj o godzinie 17:00.
Zygmunt Trylański fotografuje od ponad pięćdziesięciu lat. W latach 1976-1981 uczestniczył w 120 międzynarodowych Salonach Fotografii pod patronatem Międzynarodowaej Federacji Sztuki Fotograficznej, zdobywając liczne nagrody, wśród nich najważniejszą – Grand Prix „Wenus 77”. Od 1972 roku członek Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. W latach 1975 – 1980 działał w grupach twórczych „Sektor”, „A-74”, „Gama 74”. Obecnie jest członkiem wielu twórczych organizacji i stowarzyszeń m.in. „Nowy Młyn”, „Jeleniogórska Strefa Fotografii”, „ Fotoklub RP” i „Związek Polskich Fotografów Przyrody”. W 2015 Zygmunt Trylański otrzymał „Nagrodę Ducha Gór” - prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez władze Szklarskiej Poręby osobom o szczególnych osiągnięciach oraz wnoszących istotny wkład w promocję Szklarskiej Poręby.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
Jak możemy przeczytać w opisie wystawy, ekspozycja “Złote godziny” powstawała przez kilka lat, gdyż autor decydował się na naciśnięcie spustu migawki wyłącznie wtedy, gdy znalazł się w uprzednio zaplanowanym miejscu, w momencie odpowiadającego mu, najczęściej wczesno-porannego światła, tworzącego wyczekiwany nastrój. Z fotografii składających się na wystawę, pozbawionych choćby nuty przypadku, powstała wspaniała opowieść o majestatycznej przyrodzie ożywianej subtelnymi muśnięciami światła.

Wernisaż wystawy odbędzie się 7 maja 2015 roku o godzinie 17:00 w Galerii Skene przy al. Wojska Polskiego 38 w Jeleniej Górze. Prace będzie można oglądać do 10 czerwca 2015. Więcej informacji o wystawie znajdziemy na stronie sjsf.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!