Autorskie warsztaty z Anitą Andrzejewską

Autorskie warsztaty z Anitą Andrzejewską
12 grudnia w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Projektowej odbędą się autorskie warsztaty "Światło i ekspresja w obrazie", które poprowadzi fotografka, graficzka i podróżniczka - Anita Andrzejewska.
fot. Anita Andrzejewska

Autorskie warsztaty z Anitą Andrzejewską przygotowane są z myślą o wszystkich, którzy chcą zgłębić tajniki fotografii artystycznej oraz techniki srebrowej. Podczas zajęć uczestnicy przedstawią swoje dotychczasowe prace i interesujące ich zagadnienia, aby później pod okiem prowadzącej stworzyć spójny zestaw fotografii, który będzie ich własną, autorską wypowiedzią. W ciągu trwania warsztatu uczestnicy będą mogli poznać możliwości tradycyjnej fotografii srebrowej, jako środka ekspresji. Zajęcia mają przede wszystkim charakter praktycznej, indywidualnej pracy, z naciskiem na proces ciemniowy. Nie zabraknie też czasu na wykłady, prezentacje i wzajemne dzielenie się doświadczeniami.

Zagadnienia, którym poświęcone będą zajęcia teoretyczne i praktyczne: Praca nad kompozycją, forma i treść jako spójna całość, światło jako kluczowy aspekt obrazu fotograficznego oraz interpretacja negatywu w procesie pozytywowym - tonalność odbitki i jej ekspresja.

Anita Andrzejewska jest absolwentką grafiki na krakowskiej ASP, ilustratorką książek dla dzieci, graficzną, fotografką i podróżniczką. Od lat angażuje się w projekty artystyczno-społeczne łączące Europę i Azję. Prowadziła m.in. warsztaty plastyczne dla dzieci w indyjskim Ahmedabadzie, kilkakrotnie odwiedziła też Iran, gdzie współtworzyła projekty fotograficzno-literackie w Teheranie, Isfahanie, Szirazie i antycznym mieście Jazd. Zdobywczyni licznych nagród krajowych i zagranicznych, m.in. w konkursie na projekt fotograficzny dla amerykańskiego Santa Fe Center for Visual Arts oraz w zorganizowanym we Francji konkursie ilustracji dziecięcej Figures Futur. Jej fotografie wystawiane były w Japonii, USA, Iranie, Turcji, Niemczech, Czechach, Francji, Grecji, Hiszpanii, na Węgrzech i Słowacji.

Warsztaty rozpoczną się 12 grudnia br. w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Projektowej (ul. Łazienkowska 14).

Więcej informacji na temat programu warsztatów na stronie: wsfoto.art.pl
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1