Deutsche Börse Photography Prize 2015 - znamy nominowanych

0
Marcin Grabowiecki
4 Grudzień 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Znamy już nazwiska nominowanych do jednej z najbardziej prestiżowych nagród w świecie fotografii - Deutsche Börse Photography Prize. Na zwycięzcę czeka 30 000 funtów.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)


The Deutsche Börse Photography Prize to prestiżowa nagroda wręczana fotografowi, który w znaczący sposób przyczynił się do rozwoju medium w mijającym roku. Nagroda została powołana do życia w 1996 roku przez londyńską The Photographers’ Gallery. Czterema finalistami Deutsche Börse Photography Prize 2015 zostali:

Nikolai Bakharev (ur. 1946, Rosja), za wystawę w trakcie 55. Biennale w Wenecji (1 czerwca - 24 listopada 2013)

Zanele Muholi (ur. 1972, RPA), za publikację “Faces and Phases 2006-2014” (Steidl and the Walther Collection, 2014)

Viviane Sassen (ur. 1972, Holandia), za wystawę “Umbra” prezentowaną w Nederlands Fotomuseum w Rotterdamie (8 marca - 1 czerwca 2014)

Mikhael Subotzky (ur. 1981, RPA) & Patrick Waterhouse (1981, Wielka Brytania), za publikację “Ponte City” (Steidl, 2014)

Wystawę prac nominowaych artystów będziecie mogli zobaczyć we wspomnianej wyżej londyńskiej The Photographers’ Gallery na wiosnę. Zwycięzcę poznamy 28 maja 2015.

W jury nominującym znaleźli się w tym roku: Chris Boot (Aperture Foundation), Rineke Dijkstra (artystka), Peter Gorschlüter (MMK Museum für Moderne Kunst) i Anne Marie Beckmann (kuratorka). Wcześniej każdy członek specjalnie powołanej, ponad stu osobowej Akademii wyłonił po jednym kandydacie do nagrody.

Szczegóły na: deutsche-boerse.com

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Już 18 listopada kolejne spotkanie z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Tym razem poprowadzi je gość zza granicy Kateryna Radchenko, która poruszy temat wizualnej...
1
0
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Jeśli szukacie dobrych zoomów w przystępnej cenie, nowa promocja na obiektywy Tamron to coś dla was. W ramach zimowego cashbacku, otrzymamy zwrot 450 zł z kwoty...
8
0
“Krawędź poznania”, czyli dwie Ameryki w obiektywie Magdy Biernat
“Krawędź poznania”, czyli dwie Ameryki w obiektywie Magdy Biernat
Poznańska Centrala zaprasza na wystawę polskiej fotografki rezydującej w Nowym Jorku i Paryżu. Krawędź Poznania to próba zdefiniowania ponadnarodowej tożsamości dwóch...
19
2
Powiązane artykuły