Czadowe Domy Lidii Popiel

Czadowe Domy Lidii Popiel
Lidia Popiel jest autorką zdjęć do kampanii edukacyjnej “Czadowe Domy”, która ma uświadomić ludzi o niebezpieczeństwie płynącym z zatrucia tlenkiem węgla.
Kampania Czadowe Domy to inicjatywa firmy Honeywell, mająca na celu uświadomienie społeczeństwa jak niebezpieczny jest tlenek węgla. Do współpracy zaproszono Lidię Popiel, która podjęła się realizacji sesji zdjęciowej obrazującej problem zatrucia tlenkiem węgla.

Częścią kampanii jest sesja zdjęciowa autorstwa Lidii Popiel. Jej sugestywne zdjęcia pokazują, że problem zaczadzenia dotyczy nas wszystkich i może się zdarzyć nawet w nowoczesnych i modnych domach. Celem kampanii jest zachęcenie Polaków do ochrony swoich rodzin poprzez regularną kontrolę i konserwację urządzeń zasilanych paliwami, sprawdzanie kominów i kanałów wentylacyjnych oraz instalację detektorów tlenku węgla.
Zobacz wszystkie zdjęcia (11)
Najbardziej niepokojący jest fakt, że aż 22% Polaków, głównie kobiet, uważa, że jest w stanie rozpoznać wyciek tlenku węgla po zapachu. Takie przekonanie jest bardzo groźne, ponieważ tlenek węgla - CO - to bezbarwny, bezwonny gaz, który dodatkowo nie podrażnia dróg oddechowych. Właśnie dlatego często nazywany jest "cichym zabójcą".

Znajomość symptomów zatrucia tlenkiem węgla oraz prawidłowych zachowań w przypadku pierwszych objawów wśród Polaków jest stosunkowo wysoka. Warto jednak zwrócić uwagę, że poziom wiedzy jest zdecydowanie wyższy u osób po 41. roku życia niż u młodych. Z tego powodu komunikacja została skierowana przede wszystkim do młodszych Polaków, z których ponad 90% posiada urządzenia zasilane paliwem. Statystyki Straży Pożarnej pokazują, że problem jest poważny, a tlenek węgla stanowi trzecią przyczynę zatruć w Polsce, zaraz po alkoholu i lekach.

Więcej informacji na: czadowedomy.pl
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
3
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
4