Czadowe Domy Lidii Popiel

Czadowe Domy Lidii Popiel
Lidia Popiel jest autorką zdjęć do kampanii edukacyjnej “Czadowe Domy”, która ma uświadomić ludzi o niebezpieczeństwie płynącym z zatrucia tlenkiem węgla.
Kampania Czadowe Domy to inicjatywa firmy Honeywell, mająca na celu uświadomienie społeczeństwa jak niebezpieczny jest tlenek węgla. Do współpracy zaproszono Lidię Popiel, która podjęła się realizacji sesji zdjęciowej obrazującej problem zatrucia tlenkiem węgla.

Częścią kampanii jest sesja zdjęciowa autorstwa Lidii Popiel. Jej sugestywne zdjęcia pokazują, że problem zaczadzenia dotyczy nas wszystkich i może się zdarzyć nawet w nowoczesnych i modnych domach. Celem kampanii jest zachęcenie Polaków do ochrony swoich rodzin poprzez regularną kontrolę i konserwację urządzeń zasilanych paliwami, sprawdzanie kominów i kanałów wentylacyjnych oraz instalację detektorów tlenku węgla.
Zobacz wszystkie zdjęcia (11)
Najbardziej niepokojący jest fakt, że aż 22% Polaków, głównie kobiet, uważa, że jest w stanie rozpoznać wyciek tlenku węgla po zapachu. Takie przekonanie jest bardzo groźne, ponieważ tlenek węgla - CO - to bezbarwny, bezwonny gaz, który dodatkowo nie podrażnia dróg oddechowych. Właśnie dlatego często nazywany jest "cichym zabójcą".

Znajomość symptomów zatrucia tlenkiem węgla oraz prawidłowych zachowań w przypadku pierwszych objawów wśród Polaków jest stosunkowo wysoka. Warto jednak zwrócić uwagę, że poziom wiedzy jest zdecydowanie wyższy u osób po 41. roku życia niż u młodych. Z tego powodu komunikacja została skierowana przede wszystkim do młodszych Polaków, z których ponad 90% posiada urządzenia zasilane paliwem. Statystyki Straży Pożarnej pokazują, że problem jest poważny, a tlenek węgla stanowi trzecią przyczynę zatruć w Polsce, zaraz po alkoholu i lekach.

Więcej informacji na: czadowedomy.pl
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18