Czadowe Domy Lidii Popiel

Czadowe Domy Lidii Popiel
Lidia Popiel jest autorką zdjęć do kampanii edukacyjnej “Czadowe Domy”, która ma uświadomić ludzi o niebezpieczeństwie płynącym z zatrucia tlenkiem węgla.
Kampania Czadowe Domy to inicjatywa firmy Honeywell, mająca na celu uświadomienie społeczeństwa jak niebezpieczny jest tlenek węgla. Do współpracy zaproszono Lidię Popiel, która podjęła się realizacji sesji zdjęciowej obrazującej problem zatrucia tlenkiem węgla.

Częścią kampanii jest sesja zdjęciowa autorstwa Lidii Popiel. Jej sugestywne zdjęcia pokazują, że problem zaczadzenia dotyczy nas wszystkich i może się zdarzyć nawet w nowoczesnych i modnych domach. Celem kampanii jest zachęcenie Polaków do ochrony swoich rodzin poprzez regularną kontrolę i konserwację urządzeń zasilanych paliwami, sprawdzanie kominów i kanałów wentylacyjnych oraz instalację detektorów tlenku węgla.
Zobacz wszystkie zdjęcia (11)
Najbardziej niepokojący jest fakt, że aż 22% Polaków, głównie kobiet, uważa, że jest w stanie rozpoznać wyciek tlenku węgla po zapachu. Takie przekonanie jest bardzo groźne, ponieważ tlenek węgla - CO - to bezbarwny, bezwonny gaz, który dodatkowo nie podrażnia dróg oddechowych. Właśnie dlatego często nazywany jest "cichym zabójcą".

Znajomość symptomów zatrucia tlenkiem węgla oraz prawidłowych zachowań w przypadku pierwszych objawów wśród Polaków jest stosunkowo wysoka. Warto jednak zwrócić uwagę, że poziom wiedzy jest zdecydowanie wyższy u osób po 41. roku życia niż u młodych. Z tego powodu komunikacja została skierowana przede wszystkim do młodszych Polaków, z których ponad 90% posiada urządzenia zasilane paliwem. Statystyki Straży Pożarnej pokazują, że problem jest poważny, a tlenek węgla stanowi trzecią przyczynę zatruć w Polsce, zaraz po alkoholu i lekach.

Więcej informacji na: czadowedomy.pl
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!