Czadowe Domy Lidii Popiel

Czadowe Domy Lidii Popiel
Lidia Popiel jest autorką zdjęć do kampanii edukacyjnej “Czadowe Domy”, która ma uświadomić ludzi o niebezpieczeństwie płynącym z zatrucia tlenkiem węgla.
Kampania Czadowe Domy to inicjatywa firmy Honeywell, mająca na celu uświadomienie społeczeństwa jak niebezpieczny jest tlenek węgla. Do współpracy zaproszono Lidię Popiel, która podjęła się realizacji sesji zdjęciowej obrazującej problem zatrucia tlenkiem węgla.

Częścią kampanii jest sesja zdjęciowa autorstwa Lidii Popiel. Jej sugestywne zdjęcia pokazują, że problem zaczadzenia dotyczy nas wszystkich i może się zdarzyć nawet w nowoczesnych i modnych domach. Celem kampanii jest zachęcenie Polaków do ochrony swoich rodzin poprzez regularną kontrolę i konserwację urządzeń zasilanych paliwami, sprawdzanie kominów i kanałów wentylacyjnych oraz instalację detektorów tlenku węgla.
Zobacz wszystkie zdjęcia (11)
Najbardziej niepokojący jest fakt, że aż 22% Polaków, głównie kobiet, uważa, że jest w stanie rozpoznać wyciek tlenku węgla po zapachu. Takie przekonanie jest bardzo groźne, ponieważ tlenek węgla - CO - to bezbarwny, bezwonny gaz, który dodatkowo nie podrażnia dróg oddechowych. Właśnie dlatego często nazywany jest "cichym zabójcą".

Znajomość symptomów zatrucia tlenkiem węgla oraz prawidłowych zachowań w przypadku pierwszych objawów wśród Polaków jest stosunkowo wysoka. Warto jednak zwrócić uwagę, że poziom wiedzy jest zdecydowanie wyższy u osób po 41. roku życia niż u młodych. Z tego powodu komunikacja została skierowana przede wszystkim do młodszych Polaków, z których ponad 90% posiada urządzenia zasilane paliwem. Statystyki Straży Pożarnej pokazują, że problem jest poważny, a tlenek węgla stanowi trzecią przyczynę zatruć w Polsce, zaraz po alkoholu i lekach.

Więcej informacji na: czadowedomy.pl
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0