Fabryka Ferrari w WIRED - sterylna i pełna kolorów

Fabryka Ferrari w WIRED - sterylna i pełna kolorów
Magazyn WIRED pokazał zdjęcia z fabryki Ferrari. W tym wręcz sterylnym i pełnym kolorów środowisku powstają supersamochody. Autorem zdjęć jest Luca Locatelli, który pokazał "zakład produkcyjny" jak scenografię filmu SF.
Internetowe wydanie magazynu WIRED opublikowało zdjęcia fotografa Luci Locatelliego, który sfotografował fabrykę firmy Ferrari położoną w miejscowości Maranello we Włoszech. Magazyn dał nam tym samym rzadką okazję podejrzenia sposobu, w jaki produkowane są jedne z najsłynniejszych samochodów na świecie. Autor zdjęć ukazał miejsce, gdzie powstają supersamochody jak scenografię do filmu SF. Fabryka jest pełna kolorów i prawie sterylna - wszystko jest czyste, błyszczące i uporządkowane. Zazwyczaj inaczej wyobrażamy sobie hale produkcyjne.
Zobacz wszystkie zdjęcia (8)
WIRED pisze, że chociaż Ferrari wyprodukowało w zeszłym roku zaledwie 7 000 samochodów, nie oznacza to, że firma pogrążyła się w kryzysie. Ferrari nigdy nie będzie takim potentatem jak Toyota czy General Motors. Po prostu na stworzenie jednego ekskluzywnego auta potrzeba dużo czas.

Zdjęcia Locatelliego pokazują w jaki sposób te kultowe maszyny są produkowane. Mimo daleko posuniętej automatyzacji nadal część procesów dokonywanych jest ręką człowieka - czytamy w WIRED.

Więcej zdjęć z fabryki Ferrari znajdziecie na stronie: wired.com
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8