Fabryka Ferrari w WIRED - sterylna i pełna kolorów

0
Marcin Grabowiecki
5 Listopad 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Magazyn WIRED pokazał zdjęcia z fabryki Ferrari. W tym wręcz sterylnym i pełnym kolorów środowisku powstają supersamochody. Autorem zdjęć jest Luca Locatelli, który pokazał "zakład produkcyjny" jak scenografię filmu SF.
Internetowe wydanie magazynu WIRED opublikowało zdjęcia fotografa Luci Locatelliego, który sfotografował fabrykę firmy Ferrari położoną w miejscowości Maranello we Włoszech. Magazyn dał nam tym samym rzadką okazję podejrzenia sposobu, w jaki produkowane są jedne z najsłynniejszych samochodów na świecie. Autor zdjęć ukazał miejsce, gdzie powstają supersamochody jak scenografię do filmu SF. Fabryka jest pełna kolorów i prawie sterylna - wszystko jest czyste, błyszczące i uporządkowane. Zazwyczaj inaczej wyobrażamy sobie hale produkcyjne.
Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

WIRED pisze, że chociaż Ferrari wyprodukowało w zeszłym roku zaledwie 7 000 samochodów, nie oznacza to, że firma pogrążyła się w kryzysie. Ferrari nigdy nie będzie takim potentatem jak Toyota czy General Motors. Po prostu na stworzenie jednego ekskluzywnego auta potrzeba dużo czas.

Zdjęcia Locatelliego pokazują w jaki sposób te kultowe maszyny są produkowane. Mimo daleko posuniętej automatyzacji nadal część procesów dokonywanych jest ręką człowieka - czytamy w WIRED.

Więcej zdjęć z fabryki Ferrari znajdziecie na stronie: wired.com
Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Darmowe warsztaty reportażu ślubnego z Marcinem Krukiem
Darmowe warsztaty reportażu ślubnego z Marcinem Krukiem
Reportaż to coraz bardziej popularny trend w fotografii ślubnej. Jeżeli chcielibyście rozwijać się w tym kierunku, zarezerwujcie w swoim kalendarzu datę 20...
0
0
430 zł rabatu przy zakupie aparatów Fujifilm X-T3 i X-T30 wraz z obiektywem
430 zł rabatu przy zakupie aparatów Fujifilm X-T3 i X-T30 wraz z obiektywem
Fujifilm rusza z wakacyjną promocją na modele X-T3 i X-T30. Do 22 września, kupując aparat w zestawie z wybranymi szkłami możemy otrzymać 430 zł rabatu.
0
0
Odkryj wewnętrzny świat fotografii na wystawie „Obrazy metafor II”
Odkryj wewnętrzny świat fotografii na wystawie „Obrazy metafor II”
Już dziś (22 lipca) w Galeria Katowice wernisaż drugiej odsłony cyklu „Obrazy metafor“, którego autorami są Kamil Myszkowski i Krzysztof Szlapa. Projekt przedstawia...
0
0