Prace Eli Żubrowskiej w Galerii ZPAF w Krakowie

Autor: Marcin Grabowiecki

20 Sierpień 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
W piątek, 22 sierpnia o godz. 20:00 w ZPAF Gallery w Krakowie swoje prace, będące zderzeniem świata imaginacji z rzeczywistością, pokaże mieszkająca w Krakowie oraz w Paryżu Ela Żubrowska.
Zobacz wszystkie zdjęcia (9)

L’Astragal (fr) - w architekturze to element zdobiący kolumny, oddzielający poszczególne części konstrukcji. 

Projekt “L’astragale” to zderzenie świata imaginacji z dzieciństwa z rzeczywistością. Małe dziewczynki karmione są tysiącami pięknych różowych opowieści o bajkowych księciach, wróżkach, ideałach barbie. Rzeczywistość jest zupełnie inna, nie koniecznie i nie zawsze negatywna, ale zupełnie odbiegająca od bajkowego świata, do którego czasem mamy ochotę powrócić. Świat wyimaginowany jest już jednak naznaczony i nadszarpnięty rzeczywistością, ulega destrukcji. "L’Astragale" to zapis percepcji sfery snów i rzeczywistości życia kobiety. 

“L’astragale” jest powierzchownie słodki, ale jego główną tematyką jest destrukcja tej słodkości. Balansuje na granicy kiczu, ale przepełniony jest lękiem przed rzeczywistością. 

Pokazuje zniszczenie iluzji. Paradoksalnie ładne obrazki mają za zadanie ilustrację rozpadu, upadku.

Ela Żubrowska. Od początku swojej działalności zajmuje się głównie tematyką kobiecości oraz sferami imaginacji. Często miesza abstrakcję z surowymi i zimnym realizmem. Studentka Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie. Mieszka i pracuje w Krakowie oraz w Paryżu. 

Ela ŻubrowskaL'Astragale

Wernisaż: 22 sierpnia, godz. 20:00
Termin: 23-31 sierpnia 2014

ZPAF Gallery
ul. św Tomasza 24
Kraków

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Pamięć „W” kadrze - ruszyła 6. edycja konkursu Fotograficznego Muzeum Powstania Warszawskiego.
Pamięć „W” kadrze - ruszyła 6. edycja konkursu Fotograficznego Muzeum Powstania Warszawskiego.
Ruszyła tegoroczna odsłona konkursu fotograficznego upamiętniającego Powstanie Warszawskie. Do wygrania 10 000 zł i vouchery do sklepów fotograficznych.
0
Lato z Phoenix - zapisz się na analogowy fotospacer
Lato z Phoenix - zapisz się na analogowy fotospacer
„Lato z Phoenix” to cykl fotospacerów pod znakiem fotografii analogowej, które odbędą się w 7 miastach Polski. Warsztaty, na których będzie można wypróbować najnowszy film Harman Phoenix 200...
0
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
MPW zaprasza na spotkanie warsztatowe z utytułowanym fotoreporterem Mariuszem Foreckim, na którym opowie jak robić niebanalne zdjęcia i opowiadać historie w formie fotoreportaży....
5