Diana Lelonek w Lookout Gallery

Warszawska Lookout Gallery ma przyjemność zaprosić na wernisaż pierwszej indywidualnej wystawy Diany Lelonek, które odbędzie się w czwartek, 22 maja o godz. 19:00.
Skomentuj Kopiuj link
Posłuchaj
00:00
Diana Lelonek, Untitled, z cyklu “Znacznie wcześniej”, 2014 Diana Lelonek, Untitled, z cyklu “Znacznie wcześniej”, 2014

“Znacznie wcześniej” jest wyrazem tęsknoty za naturą i tym, co łączyło z nią naszych przodków. Przyroda w pracach Diany Lelonek jest niezwykła: jednocześnie pociągająca i niepokojąca. Wywołuje szereg kontrastowych emocji: tęsknotę, fascynację i poczucie zagrożenia.

W poszukiwaniu źródeł tych odczuć artystka cofa się w czasie do momentu, kiedy naturę i człowieka łączyła jeszcze pierwotna więź. Żeby ją odtworzyć próbuje na nowo zrównać człowieka z innymi gatunkami. Przedstawia ludzi jako podglądane przez ukrytą kamerę stado, na wzór zwierząt z filmów przyrodniczych. Pozbawia ich wizerunki tożsamości, odbierając im twarze, które przykrywa mchem i ziemią. Stara się, żeby w jej obiektywie ludzie stali się znów tylko zunifikowanymi, pozbawionymi indywidualności elementami przyrody. Dalsze prace ujawniają jednak, że proces ewolucji i cywilizacji człowieka jest nieodwracalny - podglądane przez artystkę stadko nagich mężczyzn spłoszone biegnie zakładać kąpielówki.

“Znacznie wcześniej” Diany Lelonek koncentruje się na pustym miejscu - wyrwie pozostałej po przerwanej przez ludzi więzi z naturą.

Diana Lelonek (ur. 1988) Studentka ostatniego roku fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Artystka wizualna, fotografka. Medium fotograficzne traktuje jako punkt wyjścia i pole eksperymentu, łącząc je z innymi mediami. Tworzy kolaże, instalacje i video-instalacje. Wraz z Markiem Kucharskim laureatka tegorocznej edycji sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Diana Lelonek Znacznie wcześniej

Wernisaż: 22 maja 2014 godz. 19.00
Termin: 23 maja - 28 czerwca 2014

Lookout Gallery
ul. Puławska 41/2
Warszawa

Komentarze
logo logo
Magazyny
Zamów