Festiwal Fotografii w Rybniku

Rybnicki Festiwal Fotografii to - poza kilkunastoma godzinami prezentacji - ponad trzydzieści różnorodnych wystaw, spotkania oraz "Galeria Otwarta". Uroczyste otwarcie festiwalu nastąpi w najbliższy piątek, 24 marca 2006 roku.


Sięgniemy do fotografii klasycznej, reprezentowanej przez krajobrazy Pawła Pierścińskiego oraz twórczości Zoffi Rydet, o której opowie nam Maria Śliwa, absolwentka łódzkiej Szkoły Filmowej a także czeskiego Instytutu Twórczej Fotografii przy Uniwersytecie Śląskim, z którego przyjedzie do nas także Vojtech Bartech wraz z kilkorgiem studentów i wystawą. W nurcie klasycznym utrzymane będą także portrety Sylwii Dwornickiej, której fotografie bywają nieco niepokojące, artystka potrafi poprzez nie zaintrygować widza. W ofercie programowej nie zabraknie aktu, który to był w sztuce obecny "od zawsze". Wśród propozycji z tego gatunku znajdą się wystawy "Macierzyństwo" Andrzeja Jastrzębia oraz z definicji nieskończony cykl "Infini" Marcina Jankowskiego, o którego fotografiach mówi się, iż postaci na nich przedstawione przypominają antyczne greckie posągi.

Nie zabraknie dokumentu - z tego gatunku proponujemy między innymi "Karmańskie" Arkadiusza Goli i "Okruchy dnia" Mariusza Foreckiego. Do tego jeszcze surrealizmu w cyklu "Pod powiekami" Marcina Giby i fotografii otworkowej Ryszarda Karczmarskiego. Poza wystawami i prezentacjami objętymi programem, będzie miała miejsce galeria otwarta, w której nieraz można zobaczyć bardzo oryginalne fotografie.
- tekst Marcin Jankowski


Otwarcie III Rybnickiego Festiwalu Fotografii nastąpi 24 marca 2006 roku o godzinie 17. 30 w Klubie Energetyka (ul. Podmiejska, w pobliżu Elektrowni Rybnik). Na wieczór zaplanowano również projekcję dokumentu filmowego z poprzedniej edycji Festiwalu autorstwa Niny i Marcina Giba.


Szczegółowy program III Rybnickiego Festiwalu Fotografii znajdziesz na stronie Fotopolis.plZobacz wszystkie zdjęcia (16)
Komentarze
Polecane artykuły
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
Nikon Z6 - test aparatu
18 Gru 2018
Sprawdziliśmy czy Nikon Z6 jest w stanie dorównać świetnemu bezlusterkowcowi Sony A7 III.
2
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!