Festiwal Fotografii w Rybniku

Rybnicki Festiwal Fotografii to - poza kilkunastoma godzinami prezentacji - ponad trzydzieści różnorodnych wystaw, spotkania oraz "Galeria Otwarta". Uroczyste otwarcie festiwalu nastąpi w najbliższy piątek, 24 marca 2006 roku.


Sięgniemy do fotografii klasycznej, reprezentowanej przez krajobrazy Pawła Pierścińskiego oraz twórczości Zoffi Rydet, o której opowie nam Maria Śliwa, absolwentka łódzkiej Szkoły Filmowej a także czeskiego Instytutu Twórczej Fotografii przy Uniwersytecie Śląskim, z którego przyjedzie do nas także Vojtech Bartech wraz z kilkorgiem studentów i wystawą. W nurcie klasycznym utrzymane będą także portrety Sylwii Dwornickiej, której fotografie bywają nieco niepokojące, artystka potrafi poprzez nie zaintrygować widza. W ofercie programowej nie zabraknie aktu, który to był w sztuce obecny "od zawsze". Wśród propozycji z tego gatunku znajdą się wystawy "Macierzyństwo" Andrzeja Jastrzębia oraz z definicji nieskończony cykl "Infini" Marcina Jankowskiego, o którego fotografiach mówi się, iż postaci na nich przedstawione przypominają antyczne greckie posągi.

Nie zabraknie dokumentu - z tego gatunku proponujemy między innymi "Karmańskie" Arkadiusza Goli i "Okruchy dnia" Mariusza Foreckiego. Do tego jeszcze surrealizmu w cyklu "Pod powiekami" Marcina Giby i fotografii otworkowej Ryszarda Karczmarskiego. Poza wystawami i prezentacjami objętymi programem, będzie miała miejsce galeria otwarta, w której nieraz można zobaczyć bardzo oryginalne fotografie.
- tekst Marcin Jankowski


Otwarcie III Rybnickiego Festiwalu Fotografii nastąpi 24 marca 2006 roku o godzinie 17. 30 w Klubie Energetyka (ul. Podmiejska, w pobliżu Elektrowni Rybnik). Na wieczór zaplanowano również projekcję dokumentu filmowego z poprzedniej edycji Festiwalu autorstwa Niny i Marcina Giba.


Szczegółowy program III Rybnickiego Festiwalu Fotografii znajdziesz na stronie Fotopolis.plZobacz wszystkie zdjęcia (16)
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8