Festiwal Fotografii w Rybniku

0
Marta Sinior
21 Marzec 2006
Artykuł na: 6-9 minut
Rybnicki Festiwal Fotografii to - poza kilkunastoma godzinami prezentacji - ponad trzydzieści różnorodnych wystaw, spotkania oraz "Galeria Otwarta". Uroczyste otwarcie festiwalu nastąpi w najbliższy piątek, 24 marca 2006 roku.


Sięgniemy do fotografii klasycznej, reprezentowanej przez krajobrazy Pawła Pierścińskiego oraz twórczości Zoffi Rydet, o której opowie nam Maria Śliwa, absolwentka łódzkiej Szkoły Filmowej a także czeskiego Instytutu Twórczej Fotografii przy Uniwersytecie Śląskim, z którego przyjedzie do nas także Vojtech Bartech wraz z kilkorgiem studentów i wystawą. W nurcie klasycznym utrzymane będą także portrety Sylwii Dwornickiej, której fotografie bywają nieco niepokojące, artystka potrafi poprzez nie zaintrygować widza. W ofercie programowej nie zabraknie aktu, który to był w sztuce obecny "od zawsze". Wśród propozycji z tego gatunku znajdą się wystawy "Macierzyństwo" Andrzeja Jastrzębia oraz z definicji nieskończony cykl "Infini" Marcina Jankowskiego, o którego fotografiach mówi się, iż postaci na nich przedstawione przypominają antyczne greckie posągi.

Nie zabraknie dokumentu - z tego gatunku proponujemy między innymi "Karmańskie" Arkadiusza Goli i "Okruchy dnia" Mariusza Foreckiego. Do tego jeszcze surrealizmu w cyklu "Pod powiekami" Marcina Giby i fotografii otworkowej Ryszarda Karczmarskiego. Poza wystawami i prezentacjami objętymi programem, będzie miała miejsce galeria otwarta, w której nieraz można zobaczyć bardzo oryginalne fotografie.
- tekst Marcin Jankowski


Otwarcie III Rybnickiego Festiwalu Fotografii nastąpi 24 marca 2006 roku o godzinie 17. 30 w Klubie Energetyka (ul. Podmiejska, w pobliżu Elektrowni Rybnik). Na wieczór zaplanowano również projekcję dokumentu filmowego z poprzedniej edycji Festiwalu autorstwa Niny i Marcina Giba.


Szczegółowy program III Rybnickiego Festiwalu Fotografii znajdziesz na stronie Fotopolis.plZobacz wszystkie zdjęcia (16)
Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Alexandr Glyadyelov - fotograf trudnych spraw…
Alexandr Glyadyelov - fotograf trudnych spraw…
Już w najbliższy poniedziałek (22 lipca) w Starej Galerii ZPAF wernisaż projektu „LOS” Alexandra Glyadyelova, cenionego reportażysty i dokumentalisty. „ U autora tej...
0
0
Jeszcze tylko dziś aparat Fujifilm X-T30 kupisz 1200 zł taniej
Jeszcze tylko dziś aparat Fujifilm X-T30 kupisz 1200 zł taniej
Zastanawiasz się nad kupnem X-T30? Nie ma na co czekać. Dziś dobiega końca wyjątkowa promocja Fujifilm, dzięki której aparat możesz kupić z rabatem wynoszącym aż 1200...
0
0
Białoruska fotografia wernakularna w FAF
Białoruska fotografia wernakularna w FAF
Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza na gościnną wystawę “Wieczór panieński” kolektywu VEHA, badającą tradycje i pamięć zbiorową białoruskiego...
0
0