Festiwal Fotografii w Rybniku

Rybnicki Festiwal Fotografii to - poza kilkunastoma godzinami prezentacji - ponad trzydzieści różnorodnych wystaw, spotkania oraz "Galeria Otwarta". Uroczyste otwarcie festiwalu nastąpi w najbliższy piątek, 24 marca 2006 roku.


Sięgniemy do fotografii klasycznej, reprezentowanej przez krajobrazy Pawła Pierścińskiego oraz twórczości Zoffi Rydet, o której opowie nam Maria Śliwa, absolwentka łódzkiej Szkoły Filmowej a także czeskiego Instytutu Twórczej Fotografii przy Uniwersytecie Śląskim, z którego przyjedzie do nas także Vojtech Bartech wraz z kilkorgiem studentów i wystawą. W nurcie klasycznym utrzymane będą także portrety Sylwii Dwornickiej, której fotografie bywają nieco niepokojące, artystka potrafi poprzez nie zaintrygować widza. W ofercie programowej nie zabraknie aktu, który to był w sztuce obecny "od zawsze". Wśród propozycji z tego gatunku znajdą się wystawy "Macierzyństwo" Andrzeja Jastrzębia oraz z definicji nieskończony cykl "Infini" Marcina Jankowskiego, o którego fotografiach mówi się, iż postaci na nich przedstawione przypominają antyczne greckie posągi.

Nie zabraknie dokumentu - z tego gatunku proponujemy między innymi "Karmańskie" Arkadiusza Goli i "Okruchy dnia" Mariusza Foreckiego. Do tego jeszcze surrealizmu w cyklu "Pod powiekami" Marcina Giby i fotografii otworkowej Ryszarda Karczmarskiego. Poza wystawami i prezentacjami objętymi programem, będzie miała miejsce galeria otwarta, w której nieraz można zobaczyć bardzo oryginalne fotografie.
- tekst Marcin Jankowski


Otwarcie III Rybnickiego Festiwalu Fotografii nastąpi 24 marca 2006 roku o godzinie 17. 30 w Klubie Energetyka (ul. Podmiejska, w pobliżu Elektrowni Rybnik). Na wieczór zaplanowano również projekcję dokumentu filmowego z poprzedniej edycji Festiwalu autorstwa Niny i Marcina Giba.


Szczegółowy program III Rybnickiego Festiwalu Fotografii znajdziesz na stronie Fotopolis.plZobacz wszystkie zdjęcia (16)
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0