Festiwal Fotografii w Rybniku

Rybnicki Festiwal Fotografii to - poza kilkunastoma godzinami prezentacji - ponad trzydzieści różnorodnych wystaw, spotkania oraz "Galeria Otwarta". Uroczyste otwarcie festiwalu nastąpi w najbliższy piątek, 24 marca 2006 roku.


Sięgniemy do fotografii klasycznej, reprezentowanej przez krajobrazy Pawła Pierścińskiego oraz twórczości Zoffi Rydet, o której opowie nam Maria Śliwa, absolwentka łódzkiej Szkoły Filmowej a także czeskiego Instytutu Twórczej Fotografii przy Uniwersytecie Śląskim, z którego przyjedzie do nas także Vojtech Bartech wraz z kilkorgiem studentów i wystawą. W nurcie klasycznym utrzymane będą także portrety Sylwii Dwornickiej, której fotografie bywają nieco niepokojące, artystka potrafi poprzez nie zaintrygować widza. W ofercie programowej nie zabraknie aktu, który to był w sztuce obecny "od zawsze". Wśród propozycji z tego gatunku znajdą się wystawy "Macierzyństwo" Andrzeja Jastrzębia oraz z definicji nieskończony cykl "Infini" Marcina Jankowskiego, o którego fotografiach mówi się, iż postaci na nich przedstawione przypominają antyczne greckie posągi.

Nie zabraknie dokumentu - z tego gatunku proponujemy między innymi "Karmańskie" Arkadiusza Goli i "Okruchy dnia" Mariusza Foreckiego. Do tego jeszcze surrealizmu w cyklu "Pod powiekami" Marcina Giby i fotografii otworkowej Ryszarda Karczmarskiego. Poza wystawami i prezentacjami objętymi programem, będzie miała miejsce galeria otwarta, w której nieraz można zobaczyć bardzo oryginalne fotografie.
- tekst Marcin Jankowski


Otwarcie III Rybnickiego Festiwalu Fotografii nastąpi 24 marca 2006 roku o godzinie 17. 30 w Klubie Energetyka (ul. Podmiejska, w pobliżu Elektrowni Rybnik). Na wieczór zaplanowano również projekcję dokumentu filmowego z poprzedniej edycji Festiwalu autorstwa Niny i Marcina Giba.


Szczegółowy program III Rybnickiego Festiwalu Fotografii znajdziesz na stronie Fotopolis.plZobacz wszystkie zdjęcia (16)
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18