Pierwsza edycja Białystok Interphoto już we wrześniu

Białystok Interphoto to interdyscyplinarny festiwal, którego pierwsza edycja odbędzie się w dniach 2-29 września 2013. Główna część festiwalu to prezentacja twórczości fotografów z Polski i z zagranicy, podejmujących ważne tematy społeczne i tożsamościowe. Festiwal to także warsztaty, przeglądy portfolio, konkursy szkolne, gry miejskie, panele, dyskusje, spotkania autorskie, działania łączące fotografię z innymi dziedzinami sztuki oraz skierowane do lokalnej społeczności.


Tematem przewodnim pierwszej edycji Białystok Interphoto jest szeroko rozumiane Pogranicze. Pogranicze to zarówno położenie geograficzne województwa a tym samym i miasta. Pogranicze to sposób myślenia, życia i doświadczania rzeczywistości. Pogranicze to pogranicze sztuk. Pogranicze to tematy przekraczające/ łamiące wszelkie granice.

Ambicją organizatorów jest stworzenie festiwalu, który będzie wyznaczał nowe szlaki, wskazywał trendy i odkrywał nieznane dotąd lądy.

Podczas Białystok Interphoto zostaną zaprezentowani fotografowie z Polski, Czech, Litwy i Białorusi, Niemiec m.in. Gintaras Cesonis, Natalia LL, Tomasz Michałowski, Grzegorz Przyborek, Andrzej Różycki, Igor Savchenko, Marian Schmidt, Sputnik Photos, Marek Szyryk, Stanisław J. Woś, a także studenci Łódzkiej Filmówki oraz Instytutu Twórczego Fotografii w Opawie.

Białystok Interphoto to także liczne warsztaty jak: fotografii analogowej, fotoedycji, fotografii poklatkowej, street art'owe czy kuratorskie. Nabór na warsztaty rozpocznie się we wrześniu. Festiwal to również spotkania z artystami, przegląd portfolio, pokazy filmów, działania na osiedlach, wystawy w centrum miasta, a na zakończenie piknik fotograficzny!

Białystok Interphoto organizowany jest przez Forum Fotografii i Multimediów oraz Stowarzyszenie na Rzecz Kultury i Dialogu 9/12.

Więcej szczegółów na:
www.interphoto.pl
www.facebook.com/bialystokinterphoto
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0