Pierwsza edycja Białystok Interphoto już we wrześniu

Białystok Interphoto to interdyscyplinarny festiwal, którego pierwsza edycja odbędzie się w dniach 2-29 września 2013. Główna część festiwalu to prezentacja twórczości fotografów z Polski i z zagranicy, podejmujących ważne tematy społeczne i tożsamościowe. Festiwal to także warsztaty, przeglądy portfolio, konkursy szkolne, gry miejskie, panele, dyskusje, spotkania autorskie, działania łączące fotografię z innymi dziedzinami sztuki oraz skierowane do lokalnej społeczności.


Tematem przewodnim pierwszej edycji Białystok Interphoto jest szeroko rozumiane Pogranicze. Pogranicze to zarówno położenie geograficzne województwa a tym samym i miasta. Pogranicze to sposób myślenia, życia i doświadczania rzeczywistości. Pogranicze to pogranicze sztuk. Pogranicze to tematy przekraczające/ łamiące wszelkie granice.

Ambicją organizatorów jest stworzenie festiwalu, który będzie wyznaczał nowe szlaki, wskazywał trendy i odkrywał nieznane dotąd lądy.

Podczas Białystok Interphoto zostaną zaprezentowani fotografowie z Polski, Czech, Litwy i Białorusi, Niemiec m.in. Gintaras Cesonis, Natalia LL, Tomasz Michałowski, Grzegorz Przyborek, Andrzej Różycki, Igor Savchenko, Marian Schmidt, Sputnik Photos, Marek Szyryk, Stanisław J. Woś, a także studenci Łódzkiej Filmówki oraz Instytutu Twórczego Fotografii w Opawie.

Białystok Interphoto to także liczne warsztaty jak: fotografii analogowej, fotoedycji, fotografii poklatkowej, street art'owe czy kuratorskie. Nabór na warsztaty rozpocznie się we wrześniu. Festiwal to również spotkania z artystami, przegląd portfolio, pokazy filmów, działania na osiedlach, wystawy w centrum miasta, a na zakończenie piknik fotograficzny!

Białystok Interphoto organizowany jest przez Forum Fotografii i Multimediów oraz Stowarzyszenie na Rzecz Kultury i Dialogu 9/12.

Więcej szczegółów na:
www.interphoto.pl
www.facebook.com/bialystokinterphoto
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18