Pierwsza edycja Białystok Interphoto już we wrześniu

Białystok Interphoto to interdyscyplinarny festiwal, którego pierwsza edycja odbędzie się w dniach 2-29 września 2013. Główna część festiwalu to prezentacja twórczości fotografów z Polski i z zagranicy, podejmujących ważne tematy społeczne i tożsamościowe. Festiwal to także warsztaty, przeglądy portfolio, konkursy szkolne, gry miejskie, panele, dyskusje, spotkania autorskie, działania łączące fotografię z innymi dziedzinami sztuki oraz skierowane do lokalnej społeczności.


Tematem przewodnim pierwszej edycji Białystok Interphoto jest szeroko rozumiane Pogranicze. Pogranicze to zarówno położenie geograficzne województwa a tym samym i miasta. Pogranicze to sposób myślenia, życia i doświadczania rzeczywistości. Pogranicze to pogranicze sztuk. Pogranicze to tematy przekraczające/ łamiące wszelkie granice.

Ambicją organizatorów jest stworzenie festiwalu, który będzie wyznaczał nowe szlaki, wskazywał trendy i odkrywał nieznane dotąd lądy.

Podczas Białystok Interphoto zostaną zaprezentowani fotografowie z Polski, Czech, Litwy i Białorusi, Niemiec m.in. Gintaras Cesonis, Natalia LL, Tomasz Michałowski, Grzegorz Przyborek, Andrzej Różycki, Igor Savchenko, Marian Schmidt, Sputnik Photos, Marek Szyryk, Stanisław J. Woś, a także studenci Łódzkiej Filmówki oraz Instytutu Twórczego Fotografii w Opawie.

Białystok Interphoto to także liczne warsztaty jak: fotografii analogowej, fotoedycji, fotografii poklatkowej, street art'owe czy kuratorskie. Nabór na warsztaty rozpocznie się we wrześniu. Festiwal to również spotkania z artystami, przegląd portfolio, pokazy filmów, działania na osiedlach, wystawy w centrum miasta, a na zakończenie piknik fotograficzny!

Białystok Interphoto organizowany jest przez Forum Fotografii i Multimediów oraz Stowarzyszenie na Rzecz Kultury i Dialogu 9/12.

Więcej szczegółów na:
www.interphoto.pl
www.facebook.com/bialystokinterphoto
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
2
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0