Pierwsza edycja Białystok Interphoto już we wrześniu

Białystok Interphoto to interdyscyplinarny festiwal, którego pierwsza edycja odbędzie się w dniach 2-29 września 2013. Główna część festiwalu to prezentacja twórczości fotografów z Polski i z zagranicy, podejmujących ważne tematy społeczne i tożsamościowe. Festiwal to także warsztaty, przeglądy portfolio, konkursy szkolne, gry miejskie, panele, dyskusje, spotkania autorskie, działania łączące fotografię z innymi dziedzinami sztuki oraz skierowane do lokalnej społeczności.


Tematem przewodnim pierwszej edycji Białystok Interphoto jest szeroko rozumiane Pogranicze. Pogranicze to zarówno położenie geograficzne województwa a tym samym i miasta. Pogranicze to sposób myślenia, życia i doświadczania rzeczywistości. Pogranicze to pogranicze sztuk. Pogranicze to tematy przekraczające/ łamiące wszelkie granice.

Ambicją organizatorów jest stworzenie festiwalu, który będzie wyznaczał nowe szlaki, wskazywał trendy i odkrywał nieznane dotąd lądy.

Podczas Białystok Interphoto zostaną zaprezentowani fotografowie z Polski, Czech, Litwy i Białorusi, Niemiec m.in. Gintaras Cesonis, Natalia LL, Tomasz Michałowski, Grzegorz Przyborek, Andrzej Różycki, Igor Savchenko, Marian Schmidt, Sputnik Photos, Marek Szyryk, Stanisław J. Woś, a także studenci Łódzkiej Filmówki oraz Instytutu Twórczego Fotografii w Opawie.

Białystok Interphoto to także liczne warsztaty jak: fotografii analogowej, fotoedycji, fotografii poklatkowej, street art'owe czy kuratorskie. Nabór na warsztaty rozpocznie się we wrześniu. Festiwal to również spotkania z artystami, przegląd portfolio, pokazy filmów, działania na osiedlach, wystawy w centrum miasta, a na zakończenie piknik fotograficzny!

Białystok Interphoto organizowany jest przez Forum Fotografii i Multimediów oraz Stowarzyszenie na Rzecz Kultury i Dialogu 9/12.

Więcej szczegółów na:
www.interphoto.pl
www.facebook.com/bialystokinterphoto
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!