Pierwsza edycja Białystok Interphoto już we wrześniu

0
Marcin Grabowiecki
31 Lipiec 2013
Artykuł na: 2-3 minuty
Białystok Interphoto to interdyscyplinarny festiwal, którego pierwsza edycja odbędzie się w dniach 2-29 września 2013. Główna część festiwalu to prezentacja twórczości fotografów z Polski i z zagranicy, podejmujących ważne tematy społeczne i tożsamościowe. Festiwal to także warsztaty, przeglądy portfolio, konkursy szkolne, gry miejskie, panele, dyskusje, spotkania autorskie, działania łączące fotografię z innymi dziedzinami sztuki oraz skierowane do lokalnej społeczności.


Tematem przewodnim pierwszej edycji Białystok Interphoto jest szeroko rozumiane Pogranicze. Pogranicze to zarówno położenie geograficzne województwa a tym samym i miasta. Pogranicze to sposób myślenia, życia i doświadczania rzeczywistości. Pogranicze to pogranicze sztuk. Pogranicze to tematy przekraczające/ łamiące wszelkie granice.

Ambicją organizatorów jest stworzenie festiwalu, który będzie wyznaczał nowe szlaki, wskazywał trendy i odkrywał nieznane dotąd lądy.

Podczas Białystok Interphoto zostaną zaprezentowani fotografowie z Polski, Czech, Litwy i Białorusi, Niemiec m.in. Gintaras Cesonis, Natalia LL, Tomasz Michałowski, Grzegorz Przyborek, Andrzej Różycki, Igor Savchenko, Marian Schmidt, Sputnik Photos, Marek Szyryk, Stanisław J. Woś, a także studenci Łódzkiej Filmówki oraz Instytutu Twórczego Fotografii w Opawie.

Białystok Interphoto to także liczne warsztaty jak: fotografii analogowej, fotoedycji, fotografii poklatkowej, street art'owe czy kuratorskie. Nabór na warsztaty rozpocznie się we wrześniu. Festiwal to również spotkania z artystami, przegląd portfolio, pokazy filmów, działania na osiedlach, wystawy w centrum miasta, a na zakończenie piknik fotograficzny!

Białystok Interphoto organizowany jest przez Forum Fotografii i Multimediów oraz Stowarzyszenie na Rzecz Kultury i Dialogu 9/12.

Więcej szczegółów na:
www.interphoto.pl
www.facebook.com/bialystokinterphoto

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Nadchodzi festiwal “W ramach Sopotu”. Przygotujcie się na fotografię w najlepszym wydaniu
Nadchodzi festiwal “W ramach Sopotu”. Przygotujcie się na fotografię w najlepszym wydaniu
Już po raz piąty początek września upłynie pod znakiem festiwalu “W ramach Sopotu”. Zobaczymy najnowsze projekty czołowych polskich fotografów, a także wystawy tegorocznych rezydentów...
7
0
Blok wschodni lat 70. i 80. w obiektywie jednego z najbardziej cenionych czeskich fotografów - Vladimír Birgus w Pix.House
Blok wschodni lat 70. i 80. w obiektywie jednego z najbardziej cenionych czeskich fotografów -...
Przedstawianie człowieka w smutnej rzeczywistości bloku wschodniego stało się dla niego niemalże obsesją. To opowieść o esencji istnienia, która nie ma ani początku,...
247
0
Ostatnie dni promocji na aparaty i obiektywy Sony. Upusty do 25% na wybrane modele
Ostatnie dni promocji na aparaty i obiektywy Sony. Upusty do 25% na wybrane modele
Z okazji Światowego Dnia Fotografii popularne modele Sony A7R Mark II, A6500, kompakty z serii RX100 oraz ciekawe jasne stałki możecie kupić z rabatem sięgającym 25%...
26
0