Frank Boots w STREFA Juice&Art Gallery

Stowarzyszenie "Dom Fotografii" oraz galeria STREFA zapraszają na wystawę fotografii znakomitego holenderskiego artysty Franka Bootsa. Jego prace znajdują się w wielu galeriach i kolekcjach prywatnych na całym świecie. W STREFA Juice & Art Galerry zobaczymy wybrane fotografie z ostatnich kilkudziesięciu lat pracy.
Stowarzyszenie "Dom Fotografii" oraz galeria STREFA zapraszają na wystawę fotografii znakomitego holenderskiego artysty Franka Bootsa. Jego prace znajdują się w wielu galeriach i kolekcjach prywatnych na całym świecie. W STREFA Juice & Art Galerry zobaczymy wybrane fotografie z ostatnich kilkudziesięciu lat pracy."Dom Fotografii" rozpoczął swoją nieocenioną działalność od prezentacji działań własnych członków (wystawa zbiorowa, Konrad Grajner). Potem przyszła kolej na mentorów i mistrzów (wystawy Izabeli Jaroszewskiej, Tomka Sikory i Grega Ostrowskiego). Natomiast zbliżająca się ekspozycja rozpoczyna współpracę Stowarzyszenia z uznanymi fotografikami spoza Polski. W piątek, 21 listopada o godzinie 19., w warszawskiej galerii STREFA przy ul. Moliera 8 odbędzie się wernisaż przekrojowej wystawy Franka Bootsa.

Wiemy, że organizatorzy wystawy czynili od dawna starania by holenderski twórca przyjechał do Polski. O jego popularności w naszym kraju może świadczyć fakt, że niektóre z prezentowanych prac były z powodzenie licytowane podczas profesjonalnych aukcji fotografii domów PolswissArt i Rempex. Ponadto jednym z miejsc, w którym można zobaczyć przepiękne akty i portrety Bootsa jest Komercyjna Galeria Fotografii w Krakowie. W STREFA do 11 grudnia będziemy mogli obejrzeć znacznie większą kolekcję czarno-białych zdjęć. Wysmakowane podejście do tematu i niezwykła staranność od strony technicznej czynią z tej prezentacji lekturę obowiązkową.


Poniżej prezentujemy informacje o Autorze przygotowaną przez Stowarzyszenie "Dom Fotografii"

O Autorze:
W dniach od 21 listopada do 11 grudnia Stowarzyszenie Dom Fotografii oraz Galeria Strefa będzie miało zaszczyt i przyjemność zaprezentować cykl aktów i portretów holenderskiego fotografa - Franka Bootsa, który zdobył światową renomę w dziedzinie fotografii artystycznej. Frank Boots jest członkiem wielu międzynarodowych stowarzyszeń twórczych, a przede wszystkim - prezesem Holenderskiego Związku Fotografików Amatorów. Jego prace były eksponowane w wielu galeriach, znajdują się w kolekcjach prywatnych i zbiorach muzealnych.
Wystawa będzie przeglądem twórczości Franka Bootsa z ostatnich kilkudziesięciu lat pracy. W swoich fotografiach, wykonywanych zarówno w plenerze jak i studio, twórca prezentuje głównie piękno form kobiecego ciała. Na szczególną uwagę zasługuje techniczna strona i oprawa zdjęć, przez lata doświadczeń doprowadzona do perfekcji. Każda fotografia - starannie wykopiowana, oprawiona i opisana - jest rękodziełem, które zdobyło uznanie wielu kolekcjonerów.

fot, Frank Boots


Autor o sobie:
"Według mnie, esencją fotografii portretowej jest spotkanie: w chwili wykonywania zdjęcia spotykają się fotograf i model, w trakcie oglądania zdjęcia, jest to spotkanie obrazu i oglądającego. Każda taka konfrontacja jest ważna, każda ma swoją wartość i znaczenie.
Fotografuję jedynie ludzi, głównie kobiety, gdyż w pracy z nimi osiągam najlepsze efekty. Przed każdą sesją poświęcam określony czas na przygotowania - nie fotografuję nieoczekiwanie, spontanicznie. Szczególną uwagę zwracam na studium formy - akt. Zwykle koncentruję się na liniach, formie i strukturze ludzkiego ciała. Staram się je ukazać w kontraście do innych form i struktur. Po sesji zdjęciowej dużo pracuję nad jakością odbitek, korzystając głównie z klasycznych technik. Dają mi one najwięcej swobody i możliwości wyrazu."Dom Fotografii po raz pierwszy, ale nie ostatni, będzie gościł u siebie fotografię zagraniczną. W przyszłym roku zaprezentuje, między innymi, zdjęcia utalentowanej twórczyni z Islandii.


Frank Boots - "Fotografie"
Strefa Juice&Art. Gallery,
Warszawa ul. Moliera 8,
21.11 - 11.12.2003


Zobacz stronę autorską Franka Bootsa.

Komentarze
Polecane artykuły
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!