Frank Boots w STREFA Juice&Art Gallery

0

Autor: Tomasz Gutkowski

19 Listopad 2003
Artykuł na: 6-9 minut
Stowarzyszenie "Dom Fotografii" oraz galeria STREFA zapraszają na wystawę fotografii znakomitego holenderskiego artysty Franka Bootsa. Jego prace znajdują się w wielu galeriach i kolekcjach prywatnych na całym świecie. W STREFA Juice & Art Galerry zobaczymy wybrane fotografie z ostatnich kilkudziesięciu lat pracy.

Stowarzyszenie "Dom Fotografii" oraz galeria STREFA zapraszają na wystawę fotografii znakomitego holenderskiego artysty Franka Bootsa. Jego prace znajdują się w wielu galeriach i kolekcjach prywatnych na całym świecie. W STREFA Juice & Art Galerry zobaczymy wybrane fotografie z ostatnich kilkudziesięciu lat pracy.

"Dom Fotografii" rozpoczął swoją nieocenioną działalność od prezentacji działań własnych członków (wystawa zbiorowa, Konrad Grajner). Potem przyszła kolej na mentorów i mistrzów (wystawy Izabeli Jaroszewskiej, Tomka Sikory i Grega Ostrowskiego). Natomiast zbliżająca się ekspozycja rozpoczyna współpracę Stowarzyszenia z uznanymi fotografikami spoza Polski. W piątek, 21 listopada o godzinie 19., w warszawskiej galerii STREFA przy ul. Moliera 8 odbędzie się wernisaż przekrojowej wystawy Franka Bootsa.

Wiemy, że organizatorzy wystawy czynili od dawna starania by holenderski twórca przyjechał do Polski. O jego popularności w naszym kraju może świadczyć fakt, że niektóre z prezentowanych prac były z powodzenie licytowane podczas profesjonalnych aukcji fotografii domów PolswissArt i Rempex. Ponadto jednym z miejsc, w którym można zobaczyć przepiękne akty i portrety Bootsa jest Komercyjna Galeria Fotografii w Krakowie. W STREFA do 11 grudnia będziemy mogli obejrzeć znacznie większą kolekcję czarno-białych zdjęć. Wysmakowane podejście do tematu i niezwykła staranność od strony technicznej czynią z tej prezentacji lekturę obowiązkową.

Poniżej prezentujemy informacje o Autorze przygotowaną przez Stowarzyszenie "Dom Fotografii"

O Autorze:

W dniach od 21 listopada do 11 grudnia Stowarzyszenie Dom Fotografii oraz Galeria Strefa będzie miało zaszczyt i przyjemność zaprezentować cykl aktów i portretów holenderskiego fotografa - Franka Bootsa, który zdobył światową renomę w dziedzinie fotografii artystycznej. Frank Boots jest członkiem wielu międzynarodowych stowarzyszeń twórczych, a przede wszystkim - prezesem Holenderskiego Związku Fotografików Amatorów. Jego prace były eksponowane w wielu galeriach, znajdują się w kolekcjach prywatnych i zbiorach muzealnych.

Wystawa będzie przeglądem twórczości Franka Bootsa z ostatnich kilkudziesięciu lat pracy. W swoich fotografiach, wykonywanych zarówno w plenerze jak i studio, twórca prezentuje głównie piękno form kobiecego ciała. Na szczególną uwagę zasługuje techniczna strona i oprawa zdjęć, przez lata doświadczeń doprowadzona do perfekcji. Każda fotografia - starannie wykopiowana, oprawiona i opisana - jest rękodziełem, które zdobyło uznanie wielu kolekcjonerów.

fot, Frank Boots

Autor o sobie:

"Według mnie, esencją fotografii portretowej jest spotkanie: w chwili wykonywania zdjęcia spotykają się fotograf i model, w trakcie oglądania zdjęcia, jest to spotkanie obrazu i oglądającego. Każda taka konfrontacja jest ważna, każda ma swoją wartość i znaczenie.
Fotografuję jedynie ludzi, głównie kobiety, gdyż w pracy z nimi osiągam najlepsze efekty. Przed każdą sesją poświęcam określony czas na przygotowania - nie fotografuję nieoczekiwanie, spontanicznie. Szczególną uwagę zwracam na studium formy - akt. Zwykle koncentruję się na liniach, formie i strukturze ludzkiego ciała. Staram się je ukazać w kontraście do innych form i struktur. Po sesji zdjęciowej dużo pracuję nad jakością odbitek, korzystając głównie z klasycznych technik. Dają mi one najwięcej swobody i możliwości wyrazu."

Dom Fotografii po raz pierwszy, ale nie ostatni, będzie gościł u siebie fotografię zagraniczną. W przyszłym roku zaprezentuje, między innymi, zdjęcia utalentowanej twórczyni z Islandii.

Frank Boots - "Fotografie"

Strefa Juice&Art. Gallery,

Warszawa ul. Moliera 8,

21.11 - 11.12.2003

Zobacz stronę autorską Franka Bootsa.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Polki nagrodzone w konkursie Female in Focus 2020!
Polki nagrodzone w konkursie Female in Focus 2020!
Kasia Trojak i Natalia Poniatowska znalazły się w gronie finalistek konkursu organizowanego przez prestiżowy magazyn British Journal of Photography. Jego celem jest promocja kobiet pracujących w...
44
0
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski wystartowało z serią plenerowych wystaw, które pozwolą nam spojrzeć na rzeczywistość ostatnich kilku miesięcy okiem...
23
2
Najlepsze zdjęcia  konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Najlepsze zdjęcia konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Organizowany przez platformę Photocrowd i fundację charytatywną Buglife konkurs, daje nam wgląd w świat, którego na co dzień nie zauważamy. I przypomina, że wymaga on również ochrony.
18
0