7. Biennale Fotografii w Poznaniu

Zapraszamy na 7. Biennale Fotografii, które w tym roku odbędzie się w dniach 23 września - 30 października 2011 w Poznaniu. Hasłem przewodnim kolejnej edycji są "Marginesy?". Stanowi ono punkt wyjścia do dyskusji na temat tego, czym są wspołcześnie marginesy życia społecznego i artystycznego.
Wystawa "Marginalia", fot. Anna Sielska "Łotwa"

Kolejna edycja Biennale Fotografii jest przygotowywana przez Galerię Miejską Arsenał z Poznania. W tym roku hasło przewodnie to "Marginesy?". Chcemy w ten sposób zachęcić uczestników i odbiorców do dyskusji na temat tego, co współcześnie stanowi centrum, a co jest jedynie (albo aż) marginesem życia społecznego i artystycznego oraz co stanowi punkt zainteresowania dzisiejszej fotografii - tłumaczą organizatorzy.

Główny temat został podzielony na trzy obszary:
  • marginesy historii
  • marginesy sztuki
  • marginesy zmysłów
Na program główny złożą się zbiorowe wystawy: "Marginalność pejzażu", "Cień socrealizmu - fotografia poznańska w pierwszej połowie lat 50. XX wieku", "Marginalia" oraz "Niewidzialne Miasto". Zobaczymy na nich m.in. prace takich artystów jak: Andrzej Kramarz, Cecylia Malik, Rafał Milach, Basia Sokołowska, Bronisław Schlabs, Edward i Helena Hartwig, Anna Sielska, Wojciech Wilczyk i Andrzej Tobis.

Biennale towarzyszy także międzynarodowy konkurs "Photo Diploma Award", którego celem jest prezentowanie i promowanie najlepszych dyplomów licencjackich i magisterskich w dziedzinie fotografii. Uczestnicy mają szansę wzięcia udziału w międzynarodowej wystawie pokonkursowej, spotkania młodych fotografów z całego świata i zaprezentowania swojej indywidualnej wystawy w czasie 8. Biennale Fotografii w Poznaniu w 2013 roku.

Całość dopełnią wystawy wyłonione w konkursie kuratorskim oraz wystawy towarzyszące.

Szczegółowy program Biennale znajdziemy na stronie: www.biennalefotografii.pl.


7. Biennale Fotografii
Termin: 23.09-30.10.2011
Poznań

Wystawa "Marginalność pejzażu", fot. Basia Sokołowska "Tkanki"

Wystawa "Cień socralizmu", fot. Maksymilian Myszkowski "Lektorka"
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0