7. Biennale Fotografii w Poznaniu

Zapraszamy na 7. Biennale Fotografii, które w tym roku odbędzie się w dniach 23 września - 30 października 2011 w Poznaniu. Hasłem przewodnim kolejnej edycji są "Marginesy?". Stanowi ono punkt wyjścia do dyskusji na temat tego, czym są wspołcześnie marginesy życia społecznego i artystycznego.
Wystawa "Marginalia", fot. Anna Sielska "Łotwa"

Kolejna edycja Biennale Fotografii jest przygotowywana przez Galerię Miejską Arsenał z Poznania. W tym roku hasło przewodnie to "Marginesy?". Chcemy w ten sposób zachęcić uczestników i odbiorców do dyskusji na temat tego, co współcześnie stanowi centrum, a co jest jedynie (albo aż) marginesem życia społecznego i artystycznego oraz co stanowi punkt zainteresowania dzisiejszej fotografii - tłumaczą organizatorzy.

Główny temat został podzielony na trzy obszary:
  • marginesy historii
  • marginesy sztuki
  • marginesy zmysłów
Na program główny złożą się zbiorowe wystawy: "Marginalność pejzażu", "Cień socrealizmu - fotografia poznańska w pierwszej połowie lat 50. XX wieku", "Marginalia" oraz "Niewidzialne Miasto". Zobaczymy na nich m.in. prace takich artystów jak: Andrzej Kramarz, Cecylia Malik, Rafał Milach, Basia Sokołowska, Bronisław Schlabs, Edward i Helena Hartwig, Anna Sielska, Wojciech Wilczyk i Andrzej Tobis.

Biennale towarzyszy także międzynarodowy konkurs "Photo Diploma Award", którego celem jest prezentowanie i promowanie najlepszych dyplomów licencjackich i magisterskich w dziedzinie fotografii. Uczestnicy mają szansę wzięcia udziału w międzynarodowej wystawie pokonkursowej, spotkania młodych fotografów z całego świata i zaprezentowania swojej indywidualnej wystawy w czasie 8. Biennale Fotografii w Poznaniu w 2013 roku.

Całość dopełnią wystawy wyłonione w konkursie kuratorskim oraz wystawy towarzyszące.

Szczegółowy program Biennale znajdziemy na stronie: www.biennalefotografii.pl.


7. Biennale Fotografii
Termin: 23.09-30.10.2011
Poznań

Wystawa "Marginalność pejzażu", fot. Basia Sokołowska "Tkanki"

Wystawa "Cień socralizmu", fot. Maksymilian Myszkowski "Lektorka"
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0