7. Biennale Fotografii w Poznaniu

Zapraszamy na 7. Biennale Fotografii, które w tym roku odbędzie się w dniach 23 września - 30 października 2011 w Poznaniu. Hasłem przewodnim kolejnej edycji są "Marginesy?". Stanowi ono punkt wyjścia do dyskusji na temat tego, czym są wspołcześnie marginesy życia społecznego i artystycznego.
Wystawa "Marginalia", fot. Anna Sielska "Łotwa"

Kolejna edycja Biennale Fotografii jest przygotowywana przez Galerię Miejską Arsenał z Poznania. W tym roku hasło przewodnie to "Marginesy?". Chcemy w ten sposób zachęcić uczestników i odbiorców do dyskusji na temat tego, co współcześnie stanowi centrum, a co jest jedynie (albo aż) marginesem życia społecznego i artystycznego oraz co stanowi punkt zainteresowania dzisiejszej fotografii - tłumaczą organizatorzy.

Główny temat został podzielony na trzy obszary:
  • marginesy historii
  • marginesy sztuki
  • marginesy zmysłów
Na program główny złożą się zbiorowe wystawy: "Marginalność pejzażu", "Cień socrealizmu - fotografia poznańska w pierwszej połowie lat 50. XX wieku", "Marginalia" oraz "Niewidzialne Miasto". Zobaczymy na nich m.in. prace takich artystów jak: Andrzej Kramarz, Cecylia Malik, Rafał Milach, Basia Sokołowska, Bronisław Schlabs, Edward i Helena Hartwig, Anna Sielska, Wojciech Wilczyk i Andrzej Tobis.

Biennale towarzyszy także międzynarodowy konkurs "Photo Diploma Award", którego celem jest prezentowanie i promowanie najlepszych dyplomów licencjackich i magisterskich w dziedzinie fotografii. Uczestnicy mają szansę wzięcia udziału w międzynarodowej wystawie pokonkursowej, spotkania młodych fotografów z całego świata i zaprezentowania swojej indywidualnej wystawy w czasie 8. Biennale Fotografii w Poznaniu w 2013 roku.

Całość dopełnią wystawy wyłonione w konkursie kuratorskim oraz wystawy towarzyszące.

Szczegółowy program Biennale znajdziemy na stronie: www.biennalefotografii.pl.


7. Biennale Fotografii
Termin: 23.09-30.10.2011
Poznań

Wystawa "Marginalność pejzażu", fot. Basia Sokołowska "Tkanki"

Wystawa "Cień socralizmu", fot. Maksymilian Myszkowski "Lektorka"
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0