7. Biennale Fotografii w Poznaniu

Zapraszamy na 7. Biennale Fotografii, które w tym roku odbędzie się w dniach 23 września - 30 października 2011 w Poznaniu. Hasłem przewodnim kolejnej edycji są "Marginesy?". Stanowi ono punkt wyjścia do dyskusji na temat tego, czym są wspołcześnie marginesy życia społecznego i artystycznego.
Wystawa "Marginalia", fot. Anna Sielska "Łotwa"

Kolejna edycja Biennale Fotografii jest przygotowywana przez Galerię Miejską Arsenał z Poznania. W tym roku hasło przewodnie to "Marginesy?". Chcemy w ten sposób zachęcić uczestników i odbiorców do dyskusji na temat tego, co współcześnie stanowi centrum, a co jest jedynie (albo aż) marginesem życia społecznego i artystycznego oraz co stanowi punkt zainteresowania dzisiejszej fotografii - tłumaczą organizatorzy.

Główny temat został podzielony na trzy obszary:
  • marginesy historii
  • marginesy sztuki
  • marginesy zmysłów
Na program główny złożą się zbiorowe wystawy: "Marginalność pejzażu", "Cień socrealizmu - fotografia poznańska w pierwszej połowie lat 50. XX wieku", "Marginalia" oraz "Niewidzialne Miasto". Zobaczymy na nich m.in. prace takich artystów jak: Andrzej Kramarz, Cecylia Malik, Rafał Milach, Basia Sokołowska, Bronisław Schlabs, Edward i Helena Hartwig, Anna Sielska, Wojciech Wilczyk i Andrzej Tobis.

Biennale towarzyszy także międzynarodowy konkurs "Photo Diploma Award", którego celem jest prezentowanie i promowanie najlepszych dyplomów licencjackich i magisterskich w dziedzinie fotografii. Uczestnicy mają szansę wzięcia udziału w międzynarodowej wystawie pokonkursowej, spotkania młodych fotografów z całego świata i zaprezentowania swojej indywidualnej wystawy w czasie 8. Biennale Fotografii w Poznaniu w 2013 roku.

Całość dopełnią wystawy wyłonione w konkursie kuratorskim oraz wystawy towarzyszące.

Szczegółowy program Biennale znajdziemy na stronie: www.biennalefotografii.pl.


7. Biennale Fotografii
Termin: 23.09-30.10.2011
Poznań

Wystawa "Marginalność pejzażu", fot. Basia Sokołowska "Tkanki"

Wystawa "Cień socralizmu", fot. Maksymilian Myszkowski "Lektorka"
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1