"Oliwskie ekspedientki i ekspedienci" w galerii "Warzywniak"

"Oliwskie ekspedientki i ekspedienci" to pierwsza wystawa w nowo otwartej gdańskiej galerii "Warzywniak". Trójka fotografów - Anna Maria Biniecka, Adam Dereszkiewicz i Tomasz Gos - sportretowała pracowników oliwskich sklepów i punktów usługowych. Wernisaż jutro, 8 lipca o godzinie 19:00.
"Oliwskie ekspedientki i ekspedienci" to pierwsza wystawa w gdańskiej galerii "Warzywniak". Trójka fotografów - Anna Maria Biniecka, Adam Dereszkiewicz oraz pomysłodawca wystawy, Tomasz Gos - sportretowała pracowników oliwskich sklepów i punktów usługowych. Wystawa, poza samą galerią, będzie prezentowana w wielu innych miejscach - sklepach, restauracjach i różnych punktach usługowych wzdłuż ul. Opata Jacka Rybińskiego i ul. Stary Rynek Oliwski.

Praca nad "Oliwskimi ekspedientkami i ekspedientami" okazała się trudniejsza, niż się spodziewałem. Po pierwsze dlatego, że sklep osiedlowy jest na ogół miejscem ruchliwym i małym. Nie ma miejsca ani czasu na przemyślenie i wykonanie zdjęcia. Dlatego przychodziłem z aparatem do konkretnego sklepu mając już przynajmniej wstępnie skrystalizowany pomysł na zdjęcie. Starałem się fotografować w sytuacji, gdy nie było dużego ruchu. Z mojego punktu widzenia im mniejszy był ruch, tym większa była szansa na pozytywną współpracę z ekspedientką lub ekspedientem. Starałem się unikać zdjęć reporterskich z tak zwanego z zaskoczenia. Na moich zdjęciach fotografowane osoby wyraźnie pozują, co z jednej strony jest trochę nienaturalne, ale z drugiej - mam nadzieję - wprowadza ciekawy klimat. - mówi Tomasz Gos.


Kilka słów o nowej galerii: Galeria sztuki "Warzywniak" została powołana do życia przez Fundację "Wspólnota Gdańska". Prymarną racją jej istnienia jest realizacja hasła "Sztuka chce do ludzi". W tym przypadku, przede wszystkim, do mieszkańców Oliwy. Zamierzamy zapraszać Oliwiaków do możliwie szerokiej współpracy, inicjowania wydarzeń kulturalnych i artystycznych realizowanych w przestrzeni galeryjnej, na chodniku przed galerią oraz we wszystkich innych miejscach i placówkach, które zechcą współtworzyć z nami oliwską przestrzeń kulturalną. Mamy zdecydowaną wolę współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi, instytucjami kultury oraz ze świeżo powołaną Radą Dzielnicy już działającymi w Oliwie. Być może naiwnie wierzymy, ze taka współpraca jest możliwa."Oliwskie ekspedientki i ekspedienci" Anna Maria Biniecka, Adam Dereszkiewicz, Tomasz Gos
Wernisaż: 08.07 2011, godz. 19:00
Termin: 09-20.07.2011, w godz. 10:00 - 19:00

"Warzywniak", ul. Opata Jacka Rybińskiego 25
Gdańsk - Oliwa
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0