"Oliwskie ekspedientki i ekspedienci" w galerii "Warzywniak"

"Oliwskie ekspedientki i ekspedienci" to pierwsza wystawa w nowo otwartej gdańskiej galerii "Warzywniak". Trójka fotografów - Anna Maria Biniecka, Adam Dereszkiewicz i Tomasz Gos - sportretowała pracowników oliwskich sklepów i punktów usługowych. Wernisaż jutro, 8 lipca o godzinie 19:00.
"Oliwskie ekspedientki i ekspedienci" to pierwsza wystawa w gdańskiej galerii "Warzywniak". Trójka fotografów - Anna Maria Biniecka, Adam Dereszkiewicz oraz pomysłodawca wystawy, Tomasz Gos - sportretowała pracowników oliwskich sklepów i punktów usługowych. Wystawa, poza samą galerią, będzie prezentowana w wielu innych miejscach - sklepach, restauracjach i różnych punktach usługowych wzdłuż ul. Opata Jacka Rybińskiego i ul. Stary Rynek Oliwski.

Praca nad "Oliwskimi ekspedientkami i ekspedientami" okazała się trudniejsza, niż się spodziewałem. Po pierwsze dlatego, że sklep osiedlowy jest na ogół miejscem ruchliwym i małym. Nie ma miejsca ani czasu na przemyślenie i wykonanie zdjęcia. Dlatego przychodziłem z aparatem do konkretnego sklepu mając już przynajmniej wstępnie skrystalizowany pomysł na zdjęcie. Starałem się fotografować w sytuacji, gdy nie było dużego ruchu. Z mojego punktu widzenia im mniejszy był ruch, tym większa była szansa na pozytywną współpracę z ekspedientką lub ekspedientem. Starałem się unikać zdjęć reporterskich z tak zwanego z zaskoczenia. Na moich zdjęciach fotografowane osoby wyraźnie pozują, co z jednej strony jest trochę nienaturalne, ale z drugiej - mam nadzieję - wprowadza ciekawy klimat. - mówi Tomasz Gos.


Kilka słów o nowej galerii: Galeria sztuki "Warzywniak" została powołana do życia przez Fundację "Wspólnota Gdańska". Prymarną racją jej istnienia jest realizacja hasła "Sztuka chce do ludzi". W tym przypadku, przede wszystkim, do mieszkańców Oliwy. Zamierzamy zapraszać Oliwiaków do możliwie szerokiej współpracy, inicjowania wydarzeń kulturalnych i artystycznych realizowanych w przestrzeni galeryjnej, na chodniku przed galerią oraz we wszystkich innych miejscach i placówkach, które zechcą współtworzyć z nami oliwską przestrzeń kulturalną. Mamy zdecydowaną wolę współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi, instytucjami kultury oraz ze świeżo powołaną Radą Dzielnicy już działającymi w Oliwie. Być może naiwnie wierzymy, ze taka współpraca jest możliwa."Oliwskie ekspedientki i ekspedienci" Anna Maria Biniecka, Adam Dereszkiewicz, Tomasz Gos
Wernisaż: 08.07 2011, godz. 19:00
Termin: 09-20.07.2011, w godz. 10:00 - 19:00

"Warzywniak", ul. Opata Jacka Rybińskiego 25
Gdańsk - Oliwa
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18