"Oliwskie ekspedientki i ekspedienci" w galerii "Warzywniak"

"Oliwskie ekspedientki i ekspedienci" to pierwsza wystawa w nowo otwartej gdańskiej galerii "Warzywniak". Trójka fotografów - Anna Maria Biniecka, Adam Dereszkiewicz i Tomasz Gos - sportretowała pracowników oliwskich sklepów i punktów usługowych. Wernisaż jutro, 8 lipca o godzinie 19:00.
"Oliwskie ekspedientki i ekspedienci" to pierwsza wystawa w gdańskiej galerii "Warzywniak". Trójka fotografów - Anna Maria Biniecka, Adam Dereszkiewicz oraz pomysłodawca wystawy, Tomasz Gos - sportretowała pracowników oliwskich sklepów i punktów usługowych. Wystawa, poza samą galerią, będzie prezentowana w wielu innych miejscach - sklepach, restauracjach i różnych punktach usługowych wzdłuż ul. Opata Jacka Rybińskiego i ul. Stary Rynek Oliwski.

Praca nad "Oliwskimi ekspedientkami i ekspedientami" okazała się trudniejsza, niż się spodziewałem. Po pierwsze dlatego, że sklep osiedlowy jest na ogół miejscem ruchliwym i małym. Nie ma miejsca ani czasu na przemyślenie i wykonanie zdjęcia. Dlatego przychodziłem z aparatem do konkretnego sklepu mając już przynajmniej wstępnie skrystalizowany pomysł na zdjęcie. Starałem się fotografować w sytuacji, gdy nie było dużego ruchu. Z mojego punktu widzenia im mniejszy był ruch, tym większa była szansa na pozytywną współpracę z ekspedientką lub ekspedientem. Starałem się unikać zdjęć reporterskich z tak zwanego z zaskoczenia. Na moich zdjęciach fotografowane osoby wyraźnie pozują, co z jednej strony jest trochę nienaturalne, ale z drugiej - mam nadzieję - wprowadza ciekawy klimat. - mówi Tomasz Gos.


Kilka słów o nowej galerii: Galeria sztuki "Warzywniak" została powołana do życia przez Fundację "Wspólnota Gdańska". Prymarną racją jej istnienia jest realizacja hasła "Sztuka chce do ludzi". W tym przypadku, przede wszystkim, do mieszkańców Oliwy. Zamierzamy zapraszać Oliwiaków do możliwie szerokiej współpracy, inicjowania wydarzeń kulturalnych i artystycznych realizowanych w przestrzeni galeryjnej, na chodniku przed galerią oraz we wszystkich innych miejscach i placówkach, które zechcą współtworzyć z nami oliwską przestrzeń kulturalną. Mamy zdecydowaną wolę współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi, instytucjami kultury oraz ze świeżo powołaną Radą Dzielnicy już działającymi w Oliwie. Być może naiwnie wierzymy, ze taka współpraca jest możliwa."Oliwskie ekspedientki i ekspedienci" Anna Maria Biniecka, Adam Dereszkiewicz, Tomasz Gos
Wernisaż: 08.07 2011, godz. 19:00
Termin: 09-20.07.2011, w godz. 10:00 - 19:00

"Warzywniak", ul. Opata Jacka Rybińskiego 25
Gdańsk - Oliwa
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7