"Oliwskie ekspedientki i ekspedienci" w galerii "Warzywniak"

"Oliwskie ekspedientki i ekspedienci" to pierwsza wystawa w nowo otwartej gdańskiej galerii "Warzywniak". Trójka fotografów - Anna Maria Biniecka, Adam Dereszkiewicz i Tomasz Gos - sportretowała pracowników oliwskich sklepów i punktów usługowych. Wernisaż jutro, 8 lipca o godzinie 19:00.
"Oliwskie ekspedientki i ekspedienci" to pierwsza wystawa w gdańskiej galerii "Warzywniak". Trójka fotografów - Anna Maria Biniecka, Adam Dereszkiewicz oraz pomysłodawca wystawy, Tomasz Gos - sportretowała pracowników oliwskich sklepów i punktów usługowych. Wystawa, poza samą galerią, będzie prezentowana w wielu innych miejscach - sklepach, restauracjach i różnych punktach usługowych wzdłuż ul. Opata Jacka Rybińskiego i ul. Stary Rynek Oliwski.

Praca nad "Oliwskimi ekspedientkami i ekspedientami" okazała się trudniejsza, niż się spodziewałem. Po pierwsze dlatego, że sklep osiedlowy jest na ogół miejscem ruchliwym i małym. Nie ma miejsca ani czasu na przemyślenie i wykonanie zdjęcia. Dlatego przychodziłem z aparatem do konkretnego sklepu mając już przynajmniej wstępnie skrystalizowany pomysł na zdjęcie. Starałem się fotografować w sytuacji, gdy nie było dużego ruchu. Z mojego punktu widzenia im mniejszy był ruch, tym większa była szansa na pozytywną współpracę z ekspedientką lub ekspedientem. Starałem się unikać zdjęć reporterskich z tak zwanego z zaskoczenia. Na moich zdjęciach fotografowane osoby wyraźnie pozują, co z jednej strony jest trochę nienaturalne, ale z drugiej - mam nadzieję - wprowadza ciekawy klimat. - mówi Tomasz Gos.


Kilka słów o nowej galerii: Galeria sztuki "Warzywniak" została powołana do życia przez Fundację "Wspólnota Gdańska". Prymarną racją jej istnienia jest realizacja hasła "Sztuka chce do ludzi". W tym przypadku, przede wszystkim, do mieszkańców Oliwy. Zamierzamy zapraszać Oliwiaków do możliwie szerokiej współpracy, inicjowania wydarzeń kulturalnych i artystycznych realizowanych w przestrzeni galeryjnej, na chodniku przed galerią oraz we wszystkich innych miejscach i placówkach, które zechcą współtworzyć z nami oliwską przestrzeń kulturalną. Mamy zdecydowaną wolę współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi, instytucjami kultury oraz ze świeżo powołaną Radą Dzielnicy już działającymi w Oliwie. Być może naiwnie wierzymy, ze taka współpraca jest możliwa."Oliwskie ekspedientki i ekspedienci" Anna Maria Biniecka, Adam Dereszkiewicz, Tomasz Gos
Wernisaż: 08.07 2011, godz. 19:00
Termin: 09-20.07.2011, w godz. 10:00 - 19:00

"Warzywniak", ul. Opata Jacka Rybińskiego 25
Gdańsk - Oliwa
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13