"Inwestorzy społeczni" Marty Pruskiej w Warszawie

Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych zaprasza na wystawę Marty Pruskiej. "Inwestorzy społeczni" to 11 historii ludzi, którzy zdecydowali się pomóc sobie i innym bez wsparcia urzędników, funduszy europejskich, sponsorów i dotacji. To, co robią nazywane jest ekonomią społeczną. Wernisaż już dziś 12 października w Skwerze. Wystawę będzie można oglądać do 12 listopada na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.
fot. Marta Pruska

Ekonomia społeczna rozwija się na naszych oczach. Polacy coraz częściej wykorzystują narzędzia ekonomiczne dla osiągnięcia celów społecznych. Powstaje wiele przedsięwzięć, podejmowanych jest wiele działań wspierających osoby na różne sposoby wykluczone z rynku pracy. Za tymi inicjatywami zawsze stoją żywi ludzie. Mają twarze, imiona, historie.

Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych zaprasza na wystawę fotografii Marty Pruskiej poświęconą niezwykłym osobom i ich pomysłom. Jej bohaterowie to inwestorzy społeczni, którzy postanowili rozpocząć prowadzenie działalności ekonomicznej, aby w ten sposób pomagać innym. Zainwestowali w siebie oraz ludzi, którzy potrzebowali ich pomocy osiągając zyski zarówno społeczne, jak i ekonomiczne.

Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych wybrała kilkanaście osób z projektu "Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej", których sylwetki prezentuje na wystawie. Podjęliśmy ryzyko opisania zjawiska w trakcie narodzin. Nie znamy efektów tych działań. Istotne jest dla nas uchwycenie zaangażowania i odwagi, ale też i wahań osób, które spotkaliśmy w czasie trwania projektu. Siłą tego zbioru jest pokazanie różnorodności ekonomii społecznej. To, że w jej ramach mieszczą się duże organizacje z doświadczeniem i młode, dopiero rozwijające się, a ludzie angażujący się w te przedsięwzięcia zajmują się skrajnie różnymi zagadnieniami - piszą organizatorzy.
fot. Marta Pruska

Czy ekonomia społeczna to dobry sposób na rozwiązanie problemu bezrobocia? Czy takie miejsca mają szansę zaistnieć na rynku i być konkurencyjne mimo, że pracują tam często osoby niepełnosprawne fizycznie i psychicznie, więźniowie i inne grupy defaworyzowane? - te pytania stawiają organizatorzy wystawy.

Uzupełnieniem wystawy fotograficznej jest katalog, do którego teksty napisało 11 dziennikarzy.

Wystawa jest realizowana przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych w ramach projektu Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej: www.owes.fise.org.pl.

Wernisaż odbędzie się we wtorek, 12 października w filii Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny - Skwer przy Krakowskim Przedmieściu 60A w Warszawie.


Marta PruskaInwestorzy społeczni
Wernisaż: 12.10.2010, godz. 18:00
Termin: 13.10-12.11.2010

Krakowskie Przedmieście pomiędzy kościołem św. Anny a Biblioteką Rolniczą
Warszawa
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1