"Inwestorzy społeczni" Marty Pruskiej w Warszawie

Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych zaprasza na wystawę Marty Pruskiej. "Inwestorzy społeczni" to 11 historii ludzi, którzy zdecydowali się pomóc sobie i innym bez wsparcia urzędników, funduszy europejskich, sponsorów i dotacji. To, co robią nazywane jest ekonomią społeczną. Wernisaż już dziś 12 października w Skwerze. Wystawę będzie można oglądać do 12 listopada na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.
fot. Marta Pruska

Ekonomia społeczna rozwija się na naszych oczach. Polacy coraz częściej wykorzystują narzędzia ekonomiczne dla osiągnięcia celów społecznych. Powstaje wiele przedsięwzięć, podejmowanych jest wiele działań wspierających osoby na różne sposoby wykluczone z rynku pracy. Za tymi inicjatywami zawsze stoją żywi ludzie. Mają twarze, imiona, historie.

Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych zaprasza na wystawę fotografii Marty Pruskiej poświęconą niezwykłym osobom i ich pomysłom. Jej bohaterowie to inwestorzy społeczni, którzy postanowili rozpocząć prowadzenie działalności ekonomicznej, aby w ten sposób pomagać innym. Zainwestowali w siebie oraz ludzi, którzy potrzebowali ich pomocy osiągając zyski zarówno społeczne, jak i ekonomiczne.

Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych wybrała kilkanaście osób z projektu "Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej", których sylwetki prezentuje na wystawie. Podjęliśmy ryzyko opisania zjawiska w trakcie narodzin. Nie znamy efektów tych działań. Istotne jest dla nas uchwycenie zaangażowania i odwagi, ale też i wahań osób, które spotkaliśmy w czasie trwania projektu. Siłą tego zbioru jest pokazanie różnorodności ekonomii społecznej. To, że w jej ramach mieszczą się duże organizacje z doświadczeniem i młode, dopiero rozwijające się, a ludzie angażujący się w te przedsięwzięcia zajmują się skrajnie różnymi zagadnieniami - piszą organizatorzy.
fot. Marta Pruska

Czy ekonomia społeczna to dobry sposób na rozwiązanie problemu bezrobocia? Czy takie miejsca mają szansę zaistnieć na rynku i być konkurencyjne mimo, że pracują tam często osoby niepełnosprawne fizycznie i psychicznie, więźniowie i inne grupy defaworyzowane? - te pytania stawiają organizatorzy wystawy.

Uzupełnieniem wystawy fotograficznej jest katalog, do którego teksty napisało 11 dziennikarzy.

Wystawa jest realizowana przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych w ramach projektu Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej: www.owes.fise.org.pl.

Wernisaż odbędzie się we wtorek, 12 października w filii Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny - Skwer przy Krakowskim Przedmieściu 60A w Warszawie.


Marta PruskaInwestorzy społeczni
Wernisaż: 12.10.2010, godz. 18:00
Termin: 13.10-12.11.2010

Krakowskie Przedmieście pomiędzy kościołem św. Anny a Biblioteką Rolniczą
Warszawa
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1