"Inwestorzy społeczni" Marty Pruskiej w Warszawie

Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych zaprasza na wystawę Marty Pruskiej. "Inwestorzy społeczni" to 11 historii ludzi, którzy zdecydowali się pomóc sobie i innym bez wsparcia urzędników, funduszy europejskich, sponsorów i dotacji. To, co robią nazywane jest ekonomią społeczną. Wernisaż już dziś 12 października w Skwerze. Wystawę będzie można oglądać do 12 listopada na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.
fot. Marta Pruska

Ekonomia społeczna rozwija się na naszych oczach. Polacy coraz częściej wykorzystują narzędzia ekonomiczne dla osiągnięcia celów społecznych. Powstaje wiele przedsięwzięć, podejmowanych jest wiele działań wspierających osoby na różne sposoby wykluczone z rynku pracy. Za tymi inicjatywami zawsze stoją żywi ludzie. Mają twarze, imiona, historie.

Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych zaprasza na wystawę fotografii Marty Pruskiej poświęconą niezwykłym osobom i ich pomysłom. Jej bohaterowie to inwestorzy społeczni, którzy postanowili rozpocząć prowadzenie działalności ekonomicznej, aby w ten sposób pomagać innym. Zainwestowali w siebie oraz ludzi, którzy potrzebowali ich pomocy osiągając zyski zarówno społeczne, jak i ekonomiczne.

Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych wybrała kilkanaście osób z projektu "Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej", których sylwetki prezentuje na wystawie. Podjęliśmy ryzyko opisania zjawiska w trakcie narodzin. Nie znamy efektów tych działań. Istotne jest dla nas uchwycenie zaangażowania i odwagi, ale też i wahań osób, które spotkaliśmy w czasie trwania projektu. Siłą tego zbioru jest pokazanie różnorodności ekonomii społecznej. To, że w jej ramach mieszczą się duże organizacje z doświadczeniem i młode, dopiero rozwijające się, a ludzie angażujący się w te przedsięwzięcia zajmują się skrajnie różnymi zagadnieniami - piszą organizatorzy.
fot. Marta Pruska

Czy ekonomia społeczna to dobry sposób na rozwiązanie problemu bezrobocia? Czy takie miejsca mają szansę zaistnieć na rynku i być konkurencyjne mimo, że pracują tam często osoby niepełnosprawne fizycznie i psychicznie, więźniowie i inne grupy defaworyzowane? - te pytania stawiają organizatorzy wystawy.

Uzupełnieniem wystawy fotograficznej jest katalog, do którego teksty napisało 11 dziennikarzy.

Wystawa jest realizowana przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych w ramach projektu Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej: www.owes.fise.org.pl.

Wernisaż odbędzie się we wtorek, 12 października w filii Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny - Skwer przy Krakowskim Przedmieściu 60A w Warszawie.


Marta PruskaInwestorzy społeczni
Wernisaż: 12.10.2010, godz. 18:00
Termin: 13.10-12.11.2010

Krakowskie Przedmieście pomiędzy kościołem św. Anny a Biblioteką Rolniczą
Warszawa
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0