"Chopin. Opowiadania" Tomasza Kwiatkowskiego w Kordegardzie

0
Marcin Grabowiecki
20 Sierpień 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Od 25 sierpnia do 12 września 2010 roku w Kordegardzie Chopin 2010 prezentowany będzie multimedialny projekt "Chopin. Opowiadania", którego autorem jest Tomasz Kwiatkowski. Wystawa składa się z portretów fotograficznych znanych osób oraz ich wypowiedzi na temat Fryderyka Chopina. Wernisaż we wtorek, 24 sierpnia o godz. 18:00.
Jakub Słomkowski, fot. Tomasz Kwiatkowski
Tomasz Kwiatkowski, autor projektu "Chopin. Opowiadania", sfotografował osoby ze świata kultury i nauki oraz poprosił je o wypowiedzi na temat Fryderyka Chopina. Te opowieści zostały nagrane i wraz z towarzyszącymi im portretami prezentowane są na wystawie. W projekcie udział wzięli: Grażyna Barszczewska, Andrzej Jacek Blikle, Maciej Buszewicz, Krzysztof Maria Byrski, Jarosław Chołodecki, Edyta Duda-Olechowska, Dariusz Dziekanowski, Wojciech Fibak, Julia Hartwig, Justyna Kabała, Eugeniusz Kabatc, Paweł Kowalski, Mateusz Kwiatkowski, Przemysław Lechowski, Joanna Maklakiewicz, Daniel del Rosal Garcia, Tomek Sikora, Jakub Słomkowski, Joanna Stańko, Wiesław Uchański i Zdzisław Wardejn.

Postać Fryderyka Chopina jest na stałe wpisana w tradycję kultury polskiej. Każdy z nas ma o nim coś do powiedzenia - nawet to, że "nie słucham Chopina". Jego muzyka, podobnie jak spotkanie z drugim człowiekiem, opiera się na emocjach. W moim projekcie spotkanie: portret - odbiorca, łączy się z możliwością poznania opinii osoby portretowanej na temat znanego polskiego kompozytora. "Chopin. Opowiadania" to moja próba pełniejszego przekazania emocji towarzyszących spotkaniom z ludźmi i z muzyką - komentuje Tomasz Kwiatkowski.
Edyta Duda-Olechowska, fot. Tomasz Kwiatkowski
Wystawę "Chopin. Opowiadania" można będzie oglądać w Kordegardzie Chopin 2010 od 24 sierpnia do 12 września 2010. Wszystkie wypowiedzi dostępne są zarówno w polskiej, jak i angielskiej wersji językowej. Tłumaczeniem i redakcją wypowiedzi zajęła się Matylda Kwiatkowska.

Na wernisażu, który odbędzie się 24 sierpnia o godz. 18:00 swoją muzykę zagra wiolonczelista - Mateusz Kwiatkowski.

Tomasz Kwiatkowski - fotograf, działacz społeczny - prezes Stowarzyszenia Mieszkańców Ulicy Smolnej, właściciel agencji reklamowej "Kwiatkowscy". Jako prezes Stowarzyszenia współrealizuje corocznie wiele projektów społecznych w tym m.in. Święto Ulicy Smolnej, Festiwal Synteza Sztuk, a w tym roku największe przedsięwzięcie Roku Chopinowskiego - Najdłuższe urodziny - koncert pianistyczny trwający 171 godzin bez przerwy.

Tomasz KwiatkowskiChopin. Opowiadania
Wernisaż: 24.08.2010, godz. 18:00
Termin: 25.08-12.09.2010

Kordegarda Chopin
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
Warszawa
Justyna Kabala, fot. Tomasz Kwiatkowski

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Piękna, brutalna, wzruszająca i wstrząsająca. Europa Środkowa w książkach fotograficznych
Piękna, brutalna, wzruszająca i wstrząsająca. Europa Środkowa w książkach fotograficznych
Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie zaprasza na wyjątkową wystawę „Fotoblok", która pozwoli spojrzeć na bliski nam kawałek świata przez pryzmat photobooków...
5
0
Ruszył cashback Panasonic Lumix - aparaty i obiektywy do 1000 zł taniej
Ruszył cashback Panasonic Lumix - aparaty i obiektywy do 1000 zł taniej
W ramach najnowszej promocji, kupując poszczególne modele aparatów i obiektywów możemy uzyskać zwrot części wydanych na nie pieniędzy. W ofercie m.in. flagowce GH5 i...
3
0
Kobiety, numerologia i ukryte symbole. Wystawa Borysa Makarego w Walencji
Kobiety, numerologia i ukryte symbole. Wystawa Borysa Makarego w Walencji
Borys Makary otwiera indywidualną wystawę w galerii NUE w Walencji. Projekt „They were” to man-rayowskie spojrzenie na postać kobiety. Wernisaż już 8...
31
4
Powiązane artykuły