Biuletyn fotograficzny - grudzień 2005

Dostępne jest już grudniowe wydanie "Biuletynu fotograficznego". Znajdziemy w nim m.in. relacje z Paris Photo Salon 2005 i Bratysławskiego Miesiąca Fotografii, rozmowę z Pawłem Żakiem oraz trzecią część artykułu Tomka Czecha o reportażu.
Stało się! Zapowiadany już od jakiegoś czasu nowy layout "Biuletynu fotograficznego" w końcu się zmaterializował. Redakcja miesięcznika podkreśla, że z niecierpliwością czeka na odzew czytelników. Nam chyba bardziej podobało się stare logo, ale ocenę nowego kształtu wnętrza "Biuletynu" zostawimy już miłośnikom magazynu.

Okładka grudniowego "Biuletynu fotograficznego"

Tradycyjnie już ostatnio oddajemy głos redakcji, która najlepiej wie, czym się pochwalić, i co polecić swoim czytelnikom.

Od redakcji
W grudniu 2001 roku roznosiliśmy po Krakowie ośmiostronicową broszurkę formatu A5 zatytułowaną "Warsztaty Fotograficzne - biuletyn informacyjny". Była rozdawana bezpłatnie w fotolaboratoriach i pubach organizujących wystawy fotograficzne. Po pół roku miała 16 stron i trzeba już było za nią zapłacić aż... 1,5 złotego.

Potem zwiększaliśmy stopniowo objętość pisma, a numer styczniowy - pierwszy w 2003 roku - został wydany już w większym, do dziś zachowanym formacie B5.

W połowie 2003 roku krakowski miesięcznik zmienił nazwę na "Biuletyn Fotograficzny" i poprzez sieć Empików trafił do Czytelników w całej Polsce.

Tak więc grudzień jest dla nas miesiącem specjalnie szczególnym. I dlatego właśnie w grudniu...

Długo zapowiadany i oczekiwany layout "Biuletynu Fotograficznego" stał się ciałem: nowa, ale zachowująca rozpoznawalny charakter winieta, nowy układ materiału wewnątrz... Nie chodziło nam o powierzchowny lifting, ale o bardziej nowoczesną formułę pisma. Ciekawi jesteśmy opinii Czytelników - prosimy o maile z uwagami.

W grudniowym BF szczególnej uwadze polecamy:
- jeszcze ciepłą relację z Paris Photo oraz - dla kontrastu z perfekcyjnie zorganizowanym salonem fotograficznym - opowieść o Bratysławskim Miesiącu Fotografii.
- tradycyjnie zapraszamy na wystawy: od Rzymu poprzez Kraków i Warszawę aż do Gdańska oraz wszędzie tam, gdzie dotarli nasi korespondenci. To dzięki dostarczanym przez nich informacjom o wydarzeniach fotograficznych dysponujemy tak obszernym przewodnikiem po galeriach w Polsce. Dziękujemy w imieniu własnym i Czytelników.


Cena miesięcznika "Biuletyn fotograficzny": 6,5 zł
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0