Biuletyn fotograficzny - grudzień 2005

Dostępne jest już grudniowe wydanie "Biuletynu fotograficznego". Znajdziemy w nim m.in. relacje z Paris Photo Salon 2005 i Bratysławskiego Miesiąca Fotografii, rozmowę z Pawłem Żakiem oraz trzecią część artykułu Tomka Czecha o reportażu.
Stało się! Zapowiadany już od jakiegoś czasu nowy layout "Biuletynu fotograficznego" w końcu się zmaterializował. Redakcja miesięcznika podkreśla, że z niecierpliwością czeka na odzew czytelników. Nam chyba bardziej podobało się stare logo, ale ocenę nowego kształtu wnętrza "Biuletynu" zostawimy już miłośnikom magazynu.

Okładka grudniowego "Biuletynu fotograficznego"

Tradycyjnie już ostatnio oddajemy głos redakcji, która najlepiej wie, czym się pochwalić, i co polecić swoim czytelnikom.

Od redakcji
W grudniu 2001 roku roznosiliśmy po Krakowie ośmiostronicową broszurkę formatu A5 zatytułowaną "Warsztaty Fotograficzne - biuletyn informacyjny". Była rozdawana bezpłatnie w fotolaboratoriach i pubach organizujących wystawy fotograficzne. Po pół roku miała 16 stron i trzeba już było za nią zapłacić aż... 1,5 złotego.

Potem zwiększaliśmy stopniowo objętość pisma, a numer styczniowy - pierwszy w 2003 roku - został wydany już w większym, do dziś zachowanym formacie B5.

W połowie 2003 roku krakowski miesięcznik zmienił nazwę na "Biuletyn Fotograficzny" i poprzez sieć Empików trafił do Czytelników w całej Polsce.

Tak więc grudzień jest dla nas miesiącem specjalnie szczególnym. I dlatego właśnie w grudniu...

Długo zapowiadany i oczekiwany layout "Biuletynu Fotograficznego" stał się ciałem: nowa, ale zachowująca rozpoznawalny charakter winieta, nowy układ materiału wewnątrz... Nie chodziło nam o powierzchowny lifting, ale o bardziej nowoczesną formułę pisma. Ciekawi jesteśmy opinii Czytelników - prosimy o maile z uwagami.

W grudniowym BF szczególnej uwadze polecamy:
- jeszcze ciepłą relację z Paris Photo oraz - dla kontrastu z perfekcyjnie zorganizowanym salonem fotograficznym - opowieść o Bratysławskim Miesiącu Fotografii.
- tradycyjnie zapraszamy na wystawy: od Rzymu poprzez Kraków i Warszawę aż do Gdańska oraz wszędzie tam, gdzie dotarli nasi korespondenci. To dzięki dostarczanym przez nich informacjom o wydarzeniach fotograficznych dysponujemy tak obszernym przewodnikiem po galeriach w Polsce. Dziękujemy w imieniu własnym i Czytelników.


Cena miesięcznika "Biuletyn fotograficzny": 6,5 zł
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0
Panasonic Lumix LX100 II - zdjęcia przykładowe
10 Wrz 2018
Podczas dzisiejszej wizyty w siedzibie firmy, mieliśmy okazję bliżej zaznajomić się w drugą generacją uniwersalnego kompaktu opartego o matrycę 4/3. Zobaczcie, jak Panasonic Lumix LX100 II radzi sobie w praktyce.
0