Biuletyn fotograficzny - grudzień 2005

Dostępne jest już grudniowe wydanie "Biuletynu fotograficznego". Znajdziemy w nim m.in. relacje z Paris Photo Salon 2005 i Bratysławskiego Miesiąca Fotografii, rozmowę z Pawłem Żakiem oraz trzecią część artykułu Tomka Czecha o reportażu.
Stało się! Zapowiadany już od jakiegoś czasu nowy layout "Biuletynu fotograficznego" w końcu się zmaterializował. Redakcja miesięcznika podkreśla, że z niecierpliwością czeka na odzew czytelników. Nam chyba bardziej podobało się stare logo, ale ocenę nowego kształtu wnętrza "Biuletynu" zostawimy już miłośnikom magazynu.

Okładka grudniowego "Biuletynu fotograficznego"

Tradycyjnie już ostatnio oddajemy głos redakcji, która najlepiej wie, czym się pochwalić, i co polecić swoim czytelnikom.

Od redakcji
W grudniu 2001 roku roznosiliśmy po Krakowie ośmiostronicową broszurkę formatu A5 zatytułowaną "Warsztaty Fotograficzne - biuletyn informacyjny". Była rozdawana bezpłatnie w fotolaboratoriach i pubach organizujących wystawy fotograficzne. Po pół roku miała 16 stron i trzeba już było za nią zapłacić aż... 1,5 złotego.

Potem zwiększaliśmy stopniowo objętość pisma, a numer styczniowy - pierwszy w 2003 roku - został wydany już w większym, do dziś zachowanym formacie B5.

W połowie 2003 roku krakowski miesięcznik zmienił nazwę na "Biuletyn Fotograficzny" i poprzez sieć Empików trafił do Czytelników w całej Polsce.

Tak więc grudzień jest dla nas miesiącem specjalnie szczególnym. I dlatego właśnie w grudniu...

Długo zapowiadany i oczekiwany layout "Biuletynu Fotograficznego" stał się ciałem: nowa, ale zachowująca rozpoznawalny charakter winieta, nowy układ materiału wewnątrz... Nie chodziło nam o powierzchowny lifting, ale o bardziej nowoczesną formułę pisma. Ciekawi jesteśmy opinii Czytelników - prosimy o maile z uwagami.

W grudniowym BF szczególnej uwadze polecamy:
- jeszcze ciepłą relację z Paris Photo oraz - dla kontrastu z perfekcyjnie zorganizowanym salonem fotograficznym - opowieść o Bratysławskim Miesiącu Fotografii.
- tradycyjnie zapraszamy na wystawy: od Rzymu poprzez Kraków i Warszawę aż do Gdańska oraz wszędzie tam, gdzie dotarli nasi korespondenci. To dzięki dostarczanym przez nich informacjom o wydarzeniach fotograficznych dysponujemy tak obszernym przewodnikiem po galeriach w Polsce. Dziękujemy w imieniu własnym i Czytelników.


Cena miesięcznika "Biuletyn fotograficzny": 6,5 zł
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8