Biuletyn fotograficzny - grudzień 2005

Dostępne jest już grudniowe wydanie "Biuletynu fotograficznego". Znajdziemy w nim m.in. relacje z Paris Photo Salon 2005 i Bratysławskiego Miesiąca Fotografii, rozmowę z Pawłem Żakiem oraz trzecią część artykułu Tomka Czecha o reportażu.
Stało się! Zapowiadany już od jakiegoś czasu nowy layout "Biuletynu fotograficznego" w końcu się zmaterializował. Redakcja miesięcznika podkreśla, że z niecierpliwością czeka na odzew czytelników. Nam chyba bardziej podobało się stare logo, ale ocenę nowego kształtu wnętrza "Biuletynu" zostawimy już miłośnikom magazynu.

Okładka grudniowego "Biuletynu fotograficznego"

Tradycyjnie już ostatnio oddajemy głos redakcji, która najlepiej wie, czym się pochwalić, i co polecić swoim czytelnikom.

Od redakcji
W grudniu 2001 roku roznosiliśmy po Krakowie ośmiostronicową broszurkę formatu A5 zatytułowaną "Warsztaty Fotograficzne - biuletyn informacyjny". Była rozdawana bezpłatnie w fotolaboratoriach i pubach organizujących wystawy fotograficzne. Po pół roku miała 16 stron i trzeba już było za nią zapłacić aż... 1,5 złotego.

Potem zwiększaliśmy stopniowo objętość pisma, a numer styczniowy - pierwszy w 2003 roku - został wydany już w większym, do dziś zachowanym formacie B5.

W połowie 2003 roku krakowski miesięcznik zmienił nazwę na "Biuletyn Fotograficzny" i poprzez sieć Empików trafił do Czytelników w całej Polsce.

Tak więc grudzień jest dla nas miesiącem specjalnie szczególnym. I dlatego właśnie w grudniu...

Długo zapowiadany i oczekiwany layout "Biuletynu Fotograficznego" stał się ciałem: nowa, ale zachowująca rozpoznawalny charakter winieta, nowy układ materiału wewnątrz... Nie chodziło nam o powierzchowny lifting, ale o bardziej nowoczesną formułę pisma. Ciekawi jesteśmy opinii Czytelników - prosimy o maile z uwagami.

W grudniowym BF szczególnej uwadze polecamy:
- jeszcze ciepłą relację z Paris Photo oraz - dla kontrastu z perfekcyjnie zorganizowanym salonem fotograficznym - opowieść o Bratysławskim Miesiącu Fotografii.
- tradycyjnie zapraszamy na wystawy: od Rzymu poprzez Kraków i Warszawę aż do Gdańska oraz wszędzie tam, gdzie dotarli nasi korespondenci. To dzięki dostarczanym przez nich informacjom o wydarzeniach fotograficznych dysponujemy tak obszernym przewodnikiem po galeriach w Polsce. Dziękujemy w imieniu własnym i Czytelników.


Cena miesięcznika "Biuletyn fotograficzny": 6,5 zł
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7