Biuletyn fotograficzny - grudzień 2005

0
Łukasz Kacperczyk
17 Grudzień 2005
Artykuł na: 2-3 minuty
Dostępne jest już grudniowe wydanie "Biuletynu fotograficznego". Znajdziemy w nim m.in. relacje z Paris Photo Salon 2005 i Bratysławskiego Miesiąca Fotografii, rozmowę z Pawłem Żakiem oraz trzecią część artykułu Tomka Czecha o reportażu.
Stało się! Zapowiadany już od jakiegoś czasu nowy layout "Biuletynu fotograficznego" w końcu się zmaterializował. Redakcja miesięcznika podkreśla, że z niecierpliwością czeka na odzew czytelników. Nam chyba bardziej podobało się stare logo, ale ocenę nowego kształtu wnętrza "Biuletynu" zostawimy już miłośnikom magazynu.

Okładka grudniowego "Biuletynu fotograficznego"

Tradycyjnie już ostatnio oddajemy głos redakcji, która najlepiej wie, czym się pochwalić, i co polecić swoim czytelnikom.

Od redakcji
W grudniu 2001 roku roznosiliśmy po Krakowie ośmiostronicową broszurkę formatu A5 zatytułowaną "Warsztaty Fotograficzne - biuletyn informacyjny". Była rozdawana bezpłatnie w fotolaboratoriach i pubach organizujących wystawy fotograficzne. Po pół roku miała 16 stron i trzeba już było za nią zapłacić aż... 1,5 złotego.

Potem zwiększaliśmy stopniowo objętość pisma, a numer styczniowy - pierwszy w 2003 roku - został wydany już w większym, do dziś zachowanym formacie B5.

W połowie 2003 roku krakowski miesięcznik zmienił nazwę na "Biuletyn Fotograficzny" i poprzez sieć Empików trafił do Czytelników w całej Polsce.

Tak więc grudzień jest dla nas miesiącem specjalnie szczególnym. I dlatego właśnie w grudniu...

Długo zapowiadany i oczekiwany layout "Biuletynu Fotograficznego" stał się ciałem: nowa, ale zachowująca rozpoznawalny charakter winieta, nowy układ materiału wewnątrz... Nie chodziło nam o powierzchowny lifting, ale o bardziej nowoczesną formułę pisma. Ciekawi jesteśmy opinii Czytelników - prosimy o maile z uwagami.

W grudniowym BF szczególnej uwadze polecamy:
- jeszcze ciepłą relację z Paris Photo oraz - dla kontrastu z perfekcyjnie zorganizowanym salonem fotograficznym - opowieść o Bratysławskim Miesiącu Fotografii.
- tradycyjnie zapraszamy na wystawy: od Rzymu poprzez Kraków i Warszawę aż do Gdańska oraz wszędzie tam, gdzie dotarli nasi korespondenci. To dzięki dostarczanym przez nich informacjom o wydarzeniach fotograficznych dysponujemy tak obszernym przewodnikiem po galeriach w Polsce. Dziękujemy w imieniu własnym i Czytelników.


Cena miesięcznika "Biuletyn fotograficzny": 6,5 zł
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Co zrobić, by przywieźć niezapomniane zdjęcia z wakacji? Dowiedz się z najnowszym numerem Digital Camera Polska
Co zrobić, by przywieźć niezapomniane zdjęcia z wakacji? Dowiedz się z najnowszym numerem Digital...
Do kiosków trafiło właśnie najnowsze wydanie magazynu Digital Camera Polska, a w nim m.in.: pomysły na wakacyjne projekty, porównanie uniwersalnych superzoomów,...
16
0
Marek Piasecki „Anaklasis” - nowa książka fotograficzna Fundacji Archeologia Fotografii
Marek Piasecki „Anaklasis” - nowa książka fotograficzna Fundacji Archeologia Fotografii
„Anaklasis” Marka Piaseckiego to publikacja, w której autor eksperymentuje ze zbliżeniami, kadrowaniem i poszukuje faktur „zmieniających rytm wyznaczany przez światło”.
86
0
“Przedmiot rzeczywisty i jego obraz” Witolda Dederki znów w sprzedaży
“Przedmiot rzeczywisty i jego obraz” Witolda Dederki znów w sprzedaży
W marcu informowaliśmy was o zbiórce społecznościowej w celu dodruku kultowej już książki “Przedmiot rzeczywisty i jego obraz”, pierwszej części fotograficznej...
45
0