ZAPOWIEDŹ: George Rodger: Nuba & Latuka, The Colour Photographs

ZAPOWIEDŹ: George Rodger: Nuba & Latuka, The Colour Photographs

Na początku kwietnia na rynku wydawniczym pojawi się publikacja z fotografiami George’a Rodgera, która przeniesie nas do świata Nubijczyków zamieszkujących Sudan.

George Rodger zafascynował się niezwykłym plemieniem Nuba, podróżując po regionie Kordofanu w Sudanie po zakończeniu II wojny światowej i podjęciu decyzji, że nie chce pracować już w charakterze korespondenta wojennego. W tym czasie uzyskał pozwolenie rządu Sudanu na fotografowanie życia społeczności Nubijczyków, co pozwoliło mu na uchwycenie niezwykłego życia plemienia, który od wielu wieków opiera się na tradycjach swoich przodków.

Zdjęcia zawarte w albumie George Rodger: Nuba & Latuka, The Colour Photographs podkreślają stonowane kolory sudańskiego krajobrazu, ukazując jednocześnie zamiłowanie ludu Nuba do ozdabiania i malowania ciał, noszenia ubrań i biżuterii w jaskrawych kolorach. Oprócz fantastycznych prac, w książce znajdziemy również esej autorstwa fotografa Chrisa Steele’a-Perkinsa. Album to ukłon w stronę wczesnej fotografii kolorowej i uczczenie mało znanego plemienia, które od lat żyje w jednym z najsurowszych środowisk na całym świecie.

Wstępne zamówienia na album można składać za pośrednictwem strony www.bookoff.pl, kontaktując się mailowo z obsługą księgarni. Więcej informacji o książce znajdziecie na stronie wydawnictwa Prestel.

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pasjonatka mody i kultury szeroko pojętej. Na zdjęcia patrzy głównie przez pryzmat odczuwanych emocji i własnej estetyki. W wolnej chwili najchętniej przebywa w stadninie koni lub we własnym domu z książką w dłoni.

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 100 - zdjęcia przykładowe
26 Cze 2019
W nasze ręce trafił król średnioformatowego systemu Fujifilm. Zobaczcie, jak wyglądają 102-megapikselowe zdjęcia z GFX 100!
2
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4