ZAPOWIEDŹ: Yves Saint Laurent: The Scandal Collection

ZAPOWIEDŹ: Yves Saint Laurent: The Scandal Collection

Wraz z początkiem marca doczekamy się premiery albumu dającego nam niecodzienną możliwość lepszego przyjrzenia się kolekcji Yves Saint Laurent, która zszokowała świat mody swoim skandalicznym wydźwiękiem.

Nowa publikacja Abrams Books przybliży nam wiosenno-letnią kolekcję Yves Saint Laurent z 1971 roku inspirowaną czasami wojny. Krótkie sukienki, buty na platformach i przesadne makijaże wywołały oburzenie wśród publiczności pokazu, a także pośród krytyków i prasy.

Yves Saint Laurent: The Scandal Collection przedstawi swoim czytelnikom nie tylko starannie wyselekcjonowane fotografie projektów, ale również archiwalne zdjęcia z pokazów, inspiracje będące pobudką do powstania kolekcji, szkice oraz próbki materiałów. W książce znajdzie się też kilka wywiadów i esejów. Dzięki tej publikacji będziemy mogli przenieść się do 27 stycznia 1971 roku, czyli do dnia premiery jednej z najbardziej szokujących kolekcji w dziejach mody.

Wstępne zamówienia na album można składać za pośrednictwem strony www.bookoff.pl, kontaktując się mailowo z obsługą księgarni. Więcej informacji o tym albumie znajdziecie na stronie wydawnictwa Abrams Books.

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pasjonatka mody i kultury szeroko pojętej. Na zdjęcia patrzy głównie przez pryzmat odczuwanych emocji i własnej estetyki. W wolnej chwili najchętniej przebywa w stadninie koni lub we własnym domu z książką w dłoni.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0