ZAPOWIEDŹ: Yves Saint Laurent: The Scandal Collection

ZAPOWIEDŹ: Yves Saint Laurent: The Scandal Collection

Wraz z początkiem marca doczekamy się premiery albumu dającego nam niecodzienną możliwość lepszego przyjrzenia się kolekcji Yves Saint Laurent, która zszokowała świat mody swoim skandalicznym wydźwiękiem.

Nowa publikacja Abrams Books przybliży nam wiosenno-letnią kolekcję Yves Saint Laurent z 1971 roku inspirowaną czasami wojny. Krótkie sukienki, buty na platformach i przesadne makijaże wywołały oburzenie wśród publiczności pokazu, a także pośród krytyków i prasy.

Yves Saint Laurent: The Scandal Collection przedstawi swoim czytelnikom nie tylko starannie wyselekcjonowane fotografie projektów, ale również archiwalne zdjęcia z pokazów, inspiracje będące pobudką do powstania kolekcji, szkice oraz próbki materiałów. W książce znajdzie się też kilka wywiadów i esejów. Dzięki tej publikacji będziemy mogli przenieść się do 27 stycznia 1971 roku, czyli do dnia premiery jednej z najbardziej szokujących kolekcji w dziejach mody.

Wstępne zamówienia na album można składać za pośrednictwem strony www.bookoff.pl, kontaktując się mailowo z obsługą księgarni. Więcej informacji o tym albumie znajdziecie na stronie wydawnictwa Abrams Books.

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pasjonatka mody i kultury szeroko pojętej. Na zdjęcia patrzy głównie przez pryzmat odczuwanych emocji i własnej estetyki. W wolnej chwili najchętniej przebywa w stadninie koni lub we własnym domu z książką w dłoni.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1