Biuletyn Fotograficzny - marzec 2005

Przeglądamy marcowy numer "Biuletynu fotograficznego". Znajdziemy w nim m.in. drugą część rozmowy z dziewczynami z Zorka Project, zdjęcia Katarzyny Fortuny i relację Izabeli Filipiak z ciekawej wystawy fotografii japońskiej.
Przeglądamy marcowy numer "Biuletynu fotograficznego". Znajdziemy w nim m.in. drugą część rozmowy z dziewczynami z Zorka Project, zdjęcia Katarzyny Fortuny i relację Izabeli Filipiak z ciekawej wystawy fotografii japońskiej.

Okładka marcowego numeru "Biuletynu Fotograficznego"


W tym miesiącu oddajemy głos redakcji "Biuletynu Fotograficznego" - poniżej wstępniak do marcowego numeru. Zamieszczamy również pełny spis treści ostatniego wydania.

Wygląda na to, że rok 2005 będzie w Polsce rokiem festiwali fotograficznych. Marzec wielbiciele fotografii spędzą w Warszawie (program na str. 6-7) i w Łodzi, gdzie w ramach Targów FilmVideoFoto zaprezentuje swoją małą, acz interesującą ofertę Photo Fair Gallery (str. 8-9), oraz w Rybniku na imprezach drugiej już edycji festiwalu (str. 40). Potem nastąpi krótki wypoczynek wielkanocny, potrzebny na skonsumowanie... wrażeń, by w pełni sił wkroczyć w kwietniową Krakowską Dekadę Fotografii (zwiastun na str. 21). Po Krakowie mały oddech i znowu do Łodzi, gdzie 11 maja ruszy kolejny Międzynarodowy Festiwal Fotografii - zapowiemy go w następnym numerze "BF". Czerwiec (od 10.) spędzimy w Bielsku-Białej na zapowiadającym się arcyciekawie FotoArtFestivalu, skąd już zapewne rozjedziemy się na wymarzone i oczekiwane urlopy - po to, by jesienią znowu w pełni sił stanąć do festiwalowego maratonu. Albowiem fachowcy od marketingu uznali, że najlepszy czas na festiwale to okres pomiędzy 15 października a pierwszym tygodniem grudnia: a więc organizatorzy tych imprez na całym świecie w ten przedział czasowy próbują wcisnąć coraz więcej atrakcji. Oczywiście widzowie doznają coraz większego zawrotu głowy i pocieszają się tylko myślą o karnawale. Ale wróćmy do wiosny, która lada moment do nas zapuka i wtedy zapewne chętnie udamy się w plener z aparatem - a wtedy skorzystamy z organizowanych formalnie plenerów (Broniszów na str. 40) albo po prostu samotnie wyruszymy na wędrówkę. Może po Bieszczadach (patrz str. 29)? A kto nie dysponuje jeszcze takim sprzętem, o jakim marzy, może wziąć udział w konkursach (regulaminy str. 44-45), wygrać w nich wspaniałe nagrody i tak zaopatrzony w odpowiedni aparat udać się na fotograficzne łowy.

Kolejny numer Biuletynu Fotograficznego - 4 kwietnia 2005


Spis treści marzec 2005
2-4. Aktualności
5. Konkurs BF "Moje pierwsze...": Babcia Malwina Kaszubska
6. Warszawski Festiwal Fot. Art.
7. Jeden obraz mówi więcej, niż tysiąc słów
10-11.Czarne oczy Izabela Filipiak
12-14. Auto-język Marka Gardulskiego Maja Herzog-Majewska
15. Fotografia tatrzańska do 1918 roku
16-17. Fotogramy Tadeusza Wańskiego w Gdańsku (na podst. materiałów Jarosława
Kozłowskiego
18-19. Tajemnicze fotografie: Pociąg Małgorzata Kanikuła MHF
20. Muzealne spotkania z fotografią. Wystawa w Muzeum Historii Fotografii w Krakowie
20. Krakowska Dekada Fotografii
23-25. Zorka Projekt cz.2 Marta Eloy Cichocka
26-27. Photo::drone Anna Nacher, Marek Styczyński
28. Piotr Rosiński Fotografie + Książki
29-30. Cerkwie na górskich półkach stały...
30-31. Podkarpackie Konfrontacje Fotograficzne. Adam Kus
32-33. Fortuna x 3 w Gdańsku. Na podst. materiałów Stefana Figlarowicza opracowała Marta Eloy Cichocka
34. Reportaż Paweł Janczaruk
35. Szczecin-Paryż-Warszawa. Krystyna Łyczywek. Tomasz Czech
36-37. O fotografii otworkowej - teksty ze starego pudełka po butach Wiktor T. Nowotka
38. BTF reaktywacja
39. Nasi absolwenci: Krzysztof Szkolnicki
40. II Rybnicki Festiwal Fotografii + XIX Ogólnopolskie Warsztaty Fot. - Broniszów
41-44. Wspólna strona wystaw
44-45. Konkursy

Cena "Biuletynu Fotograficznego": 5 zł.
Komentarze
Polecane artykuły
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!