Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

"Akademia Widzenia" nr 1

0

Autor: Marcin Grabowiecki

18 Marzec 2013
Artykuł na: 4-5 minut
Ukazał się nowy kwartalnik fotograficzny - "Akademia Widzenia". Znajdziemy w nim mi.in.: opowieści laureata World Press Photo - Stanisława Jakubowskiego, felieton Marcina Burasa, spostrzeżenia Mariusza Foreckiego oraz zdjęcia Filipa Springera i Zbigniewa Wielgosza. Pierwszy numer jest już dostępny w sieci.

Pomysł na magazyn Akademia Widzenia zrodził się podczas wydawania Magazynu Fotografii Dokumentalnej "5klatek.pl". Dopiero po siedmiu latach, kończąc wydawanie magazynu "5klatek.pl", którego pomysłodawcą był Mariusz Forecki, powstała redakcja magazynu Akademia Widzenia, której redaktorem naczelnym został Andrzej Marczuk.

W czasopiśmie ważnym elementem, poza prezentacją fotografii, będą rozmowy z twórcami. Jego twórcy pragną promować ciekawe wydawnictwa albumowe i książkowe oraz prezentować podsumowania spotkań i warsztatów organizowanych w ramach projektu Akademia Widzenia.

W pierwszym numerze Akademii Widzenia znajdziemy opowieści laureata World Press Photo - Stanisława Jakubowskiego, który otrzymał nagrodę za reportaż "Wyrwani śmierci" w 1970 roku, uzupełniony komentarzem Bogdana Kułakowskiego, również laureata nagrody WPP. Beata Zawrzel odsłania twarze krakowskich artystów ulicy.

Pojawi się także felieton Marcina Burasa, którego teksty można było czytać na łamach magazynu "5klatek.pl" oraz tekst Jacka Jaśko o "Władzy obrazów". Kuratorka wystawy Filipa Springera "Źle urodzone" - Monika Piotrowska z fundacji proFotografia zaprasza na wystawę do Poznania. Mariusz Forecki dzieli się spostrzeżeniami o "Wolności fotografa".

Redakcja publikuje zdjęcia uczestników warsztatu fotografii repotrażowej i dokumentalnej "Na granicy", który miał miejsce w Bad Muskau. Adam Łakomy pokazuje zdjęcia sportów ekstremalnych, a o tym jakie fotografie powstaną przy użyciu puszki dowiemy się z artykułu Sebastiana Michałuszka.

Na koniec Zbigniew Wielgosz prezentuje cykl zdjęć wykonanych w technice tzw. "gumy wiedeńskiej" i zaprasza na mistrzowskie warsztaty fotograficznych technik szlachetnych i fotografii krajobrazu, tym razem uczestnicy spotkania i praktycznego warsztatu, w malowniczej scenerii Parku Mużakowskiego, zapoznają się między innymi z techniką cyjanotypii.

W numerze nie zabrakło miejsca dla cyklicznego konkursu z nagrodami dla czytelników. Tematem na tryptyk fotograficzny jest "Ctrl+Alt+Del".

Magazyn Akademia Widzenia dostępny jest bezpłatnie na stronie: www.akademiawidzenia.pl

Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Najnowszy Digital Camera Polska - dwie okładki i inspirujący Temat Miesiąca
Najnowszy Digital Camera Polska - dwie okładki i inspirujący Temat Miesiąca
Najnowszy numer Digital Camera Polska ma wyjątkowo dwie okładki. Jedna zapowiada wywiad z Wojtkiem Wieteską, druga obszerny zbiór najlepszych zdjęć konkursu ILPOTY.
0
0
Powstał drugi numer Gazety Strajkowej
Powstał drugi numer Gazety Strajkowej
Ciąg dalszy zdjęć czołowych polskich dokumentalistów z protestów Strajku Kobiet znajdziemy w drugim numerze Gazety Strajkowej
29
2
Nowy numer magazynu Digital Camera Polska wszedł do sprzedaży
Nowy numer magazynu Digital Camera Polska wszedł do sprzedaży
Obszerny poradnik fotografa przyrody, inspirujący wywiad z Jędrzejem Nowickim, a także propozycje świątecznych prezentów i kreatywne fotoprojekty. Wszystko to, i wiele więcej, znajdziecie w...
0
0