Raj dla fotografa. Pomoce fotograficzne na każdą okazję zupełnie za darmo

0
Promocja
9 Listopad 2018
Artykuł na: 6-9 minut

Obróbka spędza Wam sen z powiek? A może chcielibyście lepiej zgłębić temat fotografii portretowej lub nocnej? To i wiele więcej znajdziecie w darmowych zasobach PhotoWhoa.

Artykuł powstał na zlecenia firmy PhotoWhoa

Stawianie pierwszych kroków na rynku fotografii nigdy nie jest łatwe. Z jednej strony czujemy presję, by zachować świeże spojrzenie, z drugiej musimy często wykonywać nawet kilkaset zdjęć dziennie. Nie mówiąc już o czasie, jaki musimy później poświęcić na ich edycję. Do tego duże ryzyko i wszechobecna konkurencja. Aby przetrwać we współczesnym świecie, trzeba zadbać o to, żeby nasze zdjęcia i umiejętności obróbki wyróżniały się na tle innych.

W idealnym świecie, stworzenie uderzających zdjęć prawdopodobnie wymagałoby jedynie umiejętności. W końcu nad ich rozwojem pracuje każdy fotograf, prawda? Niestety to nie wszystko. Aby otrzymać pożądane rezultaty musimy poświęcić także dużo czasu i zaangażowania, a także zapewnić sobie odpowiednie pomoce, które nam to wszystko ułatwią. Pewnie wydaje ci się, że tego typu rozwiązania kosztują majątek, a i tak nie oferują dokładnie tego, co potrzebujesz. Na szczęście nie zawsze. PhotoWhoa ma dla Ciebie 10 świetnych darmowych pomocy na każdą okazję.

Jaki aparat powinieneś kupić?

Aparaty kosztują majątek i głupio byłoby te pieniądze wydać na urządzenie, z którego nie będziemy korzystać, lub takie, które zawiedzie nas swoimi możliwościami. Jeśli chciałbyś rzetelnie przejrzeć ofertę aparatów na rynku i dowiedzieć się, który odpowie twoim potrzebom, to z pewnością poradnik dla ciebie. Oprócz tego uzyskasz odpowiedź na takie pytania, jak:

  • Jakie są zalety i wady aparatów bezlusterkowych?
  • Czy warto inwestować w lustrzankę?
  • Czy smartfon może w pełni zastąpić kieszonkowy kompakt?

Darmowe efekty Galaxy Fire

Paczka Galaxy Fire to jedno najbardziej poręcznych rozwiązań na rynku. To 10 świetnych efektów, które sprawią, że twoje zdjęcia zapadną w pamięć. Oprócz tego, znacznie skracają czas potrzebny na edycję zdjęć. Efekty współpracują z każdym programem obsługującym warstwy.

Darmowe presety HDR do Lightrooma

W obróbce zdjęć trudno byłoby się obejść bez Lightrooma. Dedykowane presety znacznie ułatwiają uzyskanie pożądanych efektów. Jeśli nie masz czasu na obróbkę, koniecznie sprawdź presety HDR do Lightrooma. Wraz z nimi otrzymasz efekty pozwalające nadać zdjęciom klimat vintage, wykonać ciekawą konwersję do monochromu i zamienić każde zdjęcie w zimowy krajobraz.

Darmowe świąteczne foto-kartki

15 darmowych kartek świątecznych z możliwością edycji znacznie ułatwi twoją pracę. Są łatwe w personalizacji, dzięki czemu możesz mieć pewność, że twoje zdjęcia będą prezentowały się na nich atrakcyjnie.

Darmowe akcje Vintage do Photoshopa

To darmowe narzędzie tchnie w twoje zdjęcia ducha dawnych lat. Akcje nie tylko mogą stać się częścią profesjonalnego workflow, ale także znacznie przyspieszyć cały proces obróbki.

Ustawianie dłoni modela w portrecie

Wykonywanie zdjęć to jedno, umiejętność pracy z modelem to drugie. Gdy chce się uzyskać wyjątkowe zdjęcia, trzeba dbać o każdy najdrobniejszy detal. Brzydko ułożone ręce mogą zepsuć najlepsze zdjęcie portretowy. Ten poradnik zdradza 9 profesjonalnych póz i oferuje cenne informacje na temat pracy z modelem i kierowania nim podczas sesji.

Kompletny fotograficzny przewodnik po Nowym Jorku

Od najbardziej znanych lokacji, takich jak Times Square, Empire State Building czy Statua Wolności po ukryte skarby Nowego Jorku. Ten przewodnik podpowie Ci jak atrakcyjnie sfotografować każdy z nich, a przy oferuje masę ciekawostek na temat kultury , historii mi mieszkańców jednego z najbardziej znanych miast na świecie.

Wprowadzenie do fotografii nocnej z Alisterem Bennem

Wykonanie ciekawych zdjęć nocnych nie jest łatwe. Zwłaszcza, gdy nie mamy do tego odpowiednich narzędzi. Potrzebujesz nie tylko odpowiedniego oświetlenia, ale także umiejętności, które pozwolą Ci je wykorzystać. Poradnik Alistera Benna to popularna pomoc, która nauczy Cie jak bez trudu wykonywać oszałamiające zdjęcia nocą. Zdobędziesz praktyczną wiedzę, która odkryje przed tobą wszystkie tajemnice nocy.

Darmowy ebook o fotografowaniu kwiatów

Ten poradnik pokaże Ci jak fotografować dziko rosnące kwiaty na 13 różnych sposobów. Oprócz tego, oferuje użyteczne informacje na temat pracy w terenie i obróbki zdjęć.

Szablony okolicznościowe

Jest wiele edytowalnych szablonów, te jednak z pewnością wyróżniają się na tle innych, oferując nam 5 różnych sposobów na przygotowanie kartek okolicznościowych, zostawiając nam przy tym dużą swobodę edycji.

W przypadku fotografii, mamy zatrzęsienie różnego rodzaju pomocy fotograficznych. Jednak nie każda z nich oferuje funkcjonalność, jakiej oczekujesz. Zasoby PhotoWhoa to z pewnością jedne z najlepszych fotograficznych pomocy na rynku, które pozwolą przenieść twoją fotografię na wyższy poziom. Ta lista ułatwi ci wyselekcjonowanie najlepszych, które pomogą ci w rozwoju twojej sztuki.

 

 

 

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
To nie koniec niespodzianek Luminara. W najnowszej odsłonie zobaczymy także inteligentny system retuszu twarzy
To nie koniec niespodzianek Luminara. W najnowszej odsłonie zobaczymy także inteligentny system...
AI Skin Enhancer & Portrait Enhancer to dwie nowe funkcje oparte o układy AI, które wzbogacą imponująco zapowiadającą się 4. odsłonę aplikacji.
9
2
Nowa funkcja Auto Reframe w Adobe Premiere Pro pozwoli błyskawicznie dostosować format filmu do różnych platform i wyświetlaczy
Nowa funkcja Auto Reframe w Adobe Premiere Pro pozwoli błyskawicznie dostosować format filmu do...
Czy tego chcemy czy nie, media społecznościowe sprawiły, że pionowe wideo stało się faktem i klienci często wymagają przygotowania filmów także w takim wariancie. Na...
5
0
Photolemur 3 dostępny do pobrania za darmo. Automatycznie obrobi wasze zdjęcia
Photolemur 3 dostępny do pobrania za darmo. Automatycznie obrobi wasze zdjęcia
Photolemur to program, o którym zrobiło się głośno za sprawą tego, że dokonuje edycji zdjęć automatycznie, z minimalnym wkładem użytkownika. Teraz możecie go pobrać za...
67
10