Piccure+, czyli korekta wad optyki bez profili

Piccure+, czyli korekta wad optyki bez profili
Piccure+ to program służący do korekty wad optycznych obiektywów. Aplikacja wyróżnia się tym, że nie potrzebuje jakichkolwiek profili, a całą "wiedzę" o wadach czerpie bezpośrednio ze zdjęć. Dzięki temu nie ma ograniczonej liczby par korpus-obiektyw, które można korygować.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)
Standardowa korekta wad optycznych obiektywów w Photoshopie czy wyspecjalizowanym DxO Optics Pro odbywa się dzięki profilom. Zachowanie obiektywów lub par korpus-obiektyw jest dokładnie mierzone, a rozkład i skala aberracji, dystorsji i innych niedoskonałości trafia do bazy danych i stanowi wzorzec do korekty zdjęć zrobionych za pomocą innych egzemplarzy. Pomysł na program Piccure+ jest zupełnie inny. Aplikacja nie korzysta z profili, a informacje na temat wad optyki czerpie wprost z korygowango zdjęcia. Producent zapewnia, że nie chodzi o proste wyostrzenie obrazu, a użytkownik może się cieszyć z poprawy jakości obrazu nawet w przypadku skanów analogowych odbitek.

Piccure+ jest dostępny jako samodzielna aplikacja, a także wtyczka do programów Adobe Photoshop, Lightroom i Photoshop Elements. Użytkownik może przez 14 dni korzystać z darmowej wersji trial. Później cena wynosi 109 euro.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13