Piccure+, czyli korekta wad optyki bez profili

Piccure+, czyli korekta wad optyki bez profili
Piccure+ to program służący do korekty wad optycznych obiektywów. Aplikacja wyróżnia się tym, że nie potrzebuje jakichkolwiek profili, a całą "wiedzę" o wadach czerpie bezpośrednio ze zdjęć. Dzięki temu nie ma ograniczonej liczby par korpus-obiektyw, które można korygować.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)
Standardowa korekta wad optycznych obiektywów w Photoshopie czy wyspecjalizowanym DxO Optics Pro odbywa się dzięki profilom. Zachowanie obiektywów lub par korpus-obiektyw jest dokładnie mierzone, a rozkład i skala aberracji, dystorsji i innych niedoskonałości trafia do bazy danych i stanowi wzorzec do korekty zdjęć zrobionych za pomocą innych egzemplarzy. Pomysł na program Piccure+ jest zupełnie inny. Aplikacja nie korzysta z profili, a informacje na temat wad optyki czerpie wprost z korygowango zdjęcia. Producent zapewnia, że nie chodzi o proste wyostrzenie obrazu, a użytkownik może się cieszyć z poprawy jakości obrazu nawet w przypadku skanów analogowych odbitek.

Piccure+ jest dostępny jako samodzielna aplikacja, a także wtyczka do programów Adobe Photoshop, Lightroom i Photoshop Elements. Użytkownik może przez 14 dni korzystać z darmowej wersji trial. Później cena wynosi 109 euro.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4