Piccure+, czyli korekta wad optyki bez profili

Piccure+, czyli korekta wad optyki bez profili
Piccure+ to program służący do korekty wad optycznych obiektywów. Aplikacja wyróżnia się tym, że nie potrzebuje jakichkolwiek profili, a całą "wiedzę" o wadach czerpie bezpośrednio ze zdjęć. Dzięki temu nie ma ograniczonej liczby par korpus-obiektyw, które można korygować.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)
Standardowa korekta wad optycznych obiektywów w Photoshopie czy wyspecjalizowanym DxO Optics Pro odbywa się dzięki profilom. Zachowanie obiektywów lub par korpus-obiektyw jest dokładnie mierzone, a rozkład i skala aberracji, dystorsji i innych niedoskonałości trafia do bazy danych i stanowi wzorzec do korekty zdjęć zrobionych za pomocą innych egzemplarzy. Pomysł na program Piccure+ jest zupełnie inny. Aplikacja nie korzysta z profili, a informacje na temat wad optyki czerpie wprost z korygowango zdjęcia. Producent zapewnia, że nie chodzi o proste wyostrzenie obrazu, a użytkownik może się cieszyć z poprawy jakości obrazu nawet w przypadku skanów analogowych odbitek.

Piccure+ jest dostępny jako samodzielna aplikacja, a także wtyczka do programów Adobe Photoshop, Lightroom i Photoshop Elements. Użytkownik może przez 14 dni korzystać z darmowej wersji trial. Później cena wynosi 109 euro.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18