Piccure+, czyli korekta wad optyki bez profili

Piccure+, czyli korekta wad optyki bez profili
Piccure+ to program służący do korekty wad optycznych obiektywów. Aplikacja wyróżnia się tym, że nie potrzebuje jakichkolwiek profili, a całą "wiedzę" o wadach czerpie bezpośrednio ze zdjęć. Dzięki temu nie ma ograniczonej liczby par korpus-obiektyw, które można korygować.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)
Standardowa korekta wad optycznych obiektywów w Photoshopie czy wyspecjalizowanym DxO Optics Pro odbywa się dzięki profilom. Zachowanie obiektywów lub par korpus-obiektyw jest dokładnie mierzone, a rozkład i skala aberracji, dystorsji i innych niedoskonałości trafia do bazy danych i stanowi wzorzec do korekty zdjęć zrobionych za pomocą innych egzemplarzy. Pomysł na program Piccure+ jest zupełnie inny. Aplikacja nie korzysta z profili, a informacje na temat wad optyki czerpie wprost z korygowango zdjęcia. Producent zapewnia, że nie chodzi o proste wyostrzenie obrazu, a użytkownik może się cieszyć z poprawy jakości obrazu nawet w przypadku skanów analogowych odbitek.

Piccure+ jest dostępny jako samodzielna aplikacja, a także wtyczka do programów Adobe Photoshop, Lightroom i Photoshop Elements. Użytkownik może przez 14 dni korzystać z darmowej wersji trial. Później cena wynosi 109 euro.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0