Obiektywy Irix wreszcie na mocowaniu Sony E. Pierwszymi modelami będą 15 mm i 150 mm Macro

Autor: Redakcja Fotopolis

9 Czerwiec 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Irix wchodzi w system Sony E. Producent poinformował, że do sprzedaży trafią dwa nowe obiektywy z bagnetem do bezlusterkowców - 15 mm f/2.4 oraz 150 mm f/2.8 Macro.

Irix kazał nam długo czekać na bezlusterkowe mocowania swoich obiektywów. Jego cała seria, łącznie z najnowszym modelem 21 mm f/1.4 zaprezentowanym w marcu, była dostępna do tej pory jedynie z bagnetami do lustrzanek Canon, Nikon i Pentax. W końcu to się zmieni.

Producent właśnie poinformował, że wprowadza do sprzedaży dwa nowe obiektywy z mocowaniem Sony E - 15 mm f/2.4 oraz 150 mm f/2.8 Macro. To zapewne początek nowej serii do bezlusterkowców.

Obiektywy Irix Sony E powstały na bazie wersji do lustrzanek

Nowe stałki to przeprojektowane wersje modeli do lustrzanek. Optycznie nic się nie zmieniło, ale mają jeszcze bardziej udoskonalony design, z nowo dodanym pierścieniem przysłony i nową obudową obiektywu.

Obiektywy nadal charakteryzują się solidną konstrukcją (wersja wykończenia Dragonfly). Korpus wykonano ze stopu aluminiowo magnezowego połączonego z wysokiej jakości kompozytem. Zapewnia to trwałość i odporność na warunki atmosferyczne przy stosunkowo niskiej wadze. Są też odporne na kurz i wilgoć, co oznacza możliwość bezpiecznego używania sprzętu nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

Oba obiektywy są wyposażone w przełącznik „Click / Declick” – funkcja dostępna teraz w obiektywach fotograficznych Irix dla systemu Sony. Pozwala ona na wybór pomiędzy stopniową a płynną zmianą pozycji pierścienia przysłony.

Ile kosztują obiektywy Irix z mocowaniem Sony?

Nowe obiektywy Irix z mocowaniem Sony można już zamawiać w przedsprzedaży na stronie producenta. Przewidywany termin wysyłki to druga połowa czerwca. Ceny detaliczne wynoszą odpowiednio 2545 zł za obiektyw Irix 15 mm f/2.4 i 2645 zł za obiektyw Irix 150 mm f/2.8 Macro 1:1.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Nikon Nikkor Z 135 mm f/1.8 S Plena - wzorowa ostrość, perfekcyjne bokeh
Nikon Nikkor Z 135 mm f/1.8 S Plena - wzorowa ostrość, perfekcyjne bokeh
Nikon podnosi poprzeczkę w temacie obiektywów portretowych. Najnowszy model 135 mm f/1.8, ochrzczony mianem „Plena” oferować ma imponującą jakość optyczną i być nowym obiektem...
16
TTartisan 500 mm f/6.3 - długi teleobiektyw do bezlusterkowców, za 1500 zł
TTartisan 500 mm f/6.3 - długi teleobiektyw do bezlusterkowców, za 1500 zł
Chiński producent optyki zaprezentował niecodzienną premier. TTartisan 500 mm f/6.3 to pierwszy współczesny długi teleobiektyw z Kraju Środka - prawdopodobnie nie porazi nas jakością,...
7
Nikon Plena - nadchodzi nowy tajemniczy obiektyw systemu Z
Nikon Plena - nadchodzi nowy tajemniczy obiektyw systemu Z
Nikon zapowiada premierę nowego tajemniczego obiektywu (lub całej serii) o nazwie „Plena”. Czy będzie to kolejna wysokiej kasy portretówka pokroju modelu Noct?
13
Powiązane artykuły