Nikon Z DX 18-140 mm f/3.5-6.3 VR – kompaktowy zoom na każdą okazję [zapowiedź]

Autor: Maciej Zieliński

29 Czerwiec 2021
Artykuł na: minutę

Nikon zapowiada poszerzenie, skromnej wciąż oferty optyki do bezlusterkowców z matrycą APS-C, o nowy zoom o bardzo uniwersalnym zakresie ogniskowych.

W przesłanej informacji producent nie zdradza jeszcze żadnych szczegółów, ale będzie to zapewne konstrukcja zbliżona do lustrzankowego modelu Nikkor 18-140 mm f/3.5-5.6 G AF-S DX ED VR.

Zakres 18-140 mm to ekwiwalent 27-210 mm dla pełnej klatki, a to oznacza szeroki i użyteczny zakres, który pozwoli na swobodne fotografowanie różnych tematów - od krajobrazu po zdjęcia dzikiej przyrody. W komunikacie czytamy również o możliwości fotografowania z małej odległości, co może wskazywać na krótką minimalną odległość ogniskowania.

Obiektyw będzie wyposażony w system optycznej stabilizacji VR, co ma rekompensować brak stabilizacji sensora w modelach z matrycą APS-C (DX). Zapewne będzie to też konstrukcja bardzo kompaktowa i lekka (wykonana z tworzyw sztucznych z bagnetem włącznie) i cenowo przystępna.

Swoją premierę Nikon Nikkor Z DX 18-140 mm f/3.5-6.3 VR ma mieć jeszcze w tym roku.

 

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Zieliński

Redaktor naczelny serwisu fotopolis.pl i miesięcznika Digital Camera Polska – wielki fan fotografii natychmiastowej, dokumentalnej i podróżniczego street-photo. Lubi małe dyskretne aparaty, kolekcjonuje albumy i książki fotograficzne.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Samyang Lens Station gratis przy zakupie obiektywów do Sony E
Samyang Lens Station gratis przy zakupie obiektywów do Sony E
Samyang rusza z nową promocją, w ramach której do każdego obiektywu Samyang AF z mocowaniem Sony E otrzymamy gratis stacje do kalibracji i aktualizacji firmware’u...
25
Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro - dwukrotne powiększenie dla bezlusterkowców APS-C
Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro - dwukrotne powiększenie dla bezlusterkowców APS-C
Niedrogi obiektyw makro wprowadziła do sprzedaży firma Pergear. Charakteryzuje się aż 2-krotnym odwzorowaniem obrazu i przeznaczony jest do aparatów z matrycami APS-C i Micro 4/3.
7
Tamron 18-300 mm f/3.5-6.3 Di III-A2 VC VXD - nadchodzi najbardziej uniwersalny zoom do bezlusterkowców APS-C. Po raz pierwszy też do Fujifilm X
Tamron 18-300 mm f/3.5-6.3 Di III-A2 VC VXD - nadchodzi najbardziej uniwersalny zoom do...
Wreszcie się doczekaliśmy. Tamron zapowiada nowy obiektyw APS-C z popularnej serii bezlusterkowych zoomów, który oprócz wariantu do aparatów Sony E, po raz pierwszy...
8