Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Wyjątkowa okazja - obiektyw Irix 11 mm f/4 Blackstone teraz w cenie wersji Firefly

2

Autor: Krzysztof Mularczyk

15 Lipiec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Przygotuj się na przygodę! Pod tym hasłem firma Next77, będąca oficjalnym dystrybutorem produktów marki Irix, uruchamia wyjątkową promocję na obiektyw Irix 11 mm f/4 Blackstone

Irix 11 mm f/4 to ekstremalnie szerokokątne szkło, stworzone specjalnie dla fotografów krajobrazu i architektury. Nie zniekształca tak perspektywy, jak obiektyw typu rybie oko. Jest to rektalinearna stałka, a więc rzutuje na pełnoklatkową matrycę obraz pozbawiony dystorsji. Innymi słowy stara się, by linie proste były proste.

Irix 11 mm f/4 Blackstone - obiektyw dla fotografa krajobrazu

Irix 11 mm f/4 nie ma autofokusa, ale współpracuje z elektroniką potwierdzającą ostrość, pozwalającą regulować z poziomu aparatu przysłonę i przenoszącą informacje do EXIF-a. Z głową zaprojektowano funkcjonalność pierścieni ostrości - można je zablokować w dowolnej pozycji, zsynchronizowano je ze skalą odległości hiperfokalnej, a słyszalne "klik" informuje o ustawieniu na nieskończoność - to naprawdę przydatne funkcje dla fotografów krajobrazowych.

Obiektyw Irix 11 mm f/4 występuje w dwóch wersjach - Blackstone oraz Firefly. Oferują tę samą konstrukcję optyczną, która gwarantuje uzyskanie wysokiej jakości obrazu, oba są też uszczelnione, ale Firefly jest lżejszy i wykonany z wytrzymałego tworzywa. Blackstone natomiast to bezkompromisowy korpus zbudowany na bazie stopu aluminium i magnezu, odporny na kurz oraz zachlapania. Wykończony został powłoką zapobiegającą rysom, a oznaczenia zostały wygrawerowane na obiektywie i pokryte fluorescencyjną farbą.

Teraz Blackstone dużo taniej...

Z racji wytrzymałej konstrukcji Blackstone jest generalnie droższy od modelu Firely, ale dzięki aktualnej promocji można kupić go w cenie lżejszej wersji - aż 580 zł taniej!

Ta promocja trwa jednak tylko do 31 lipca.

Irix 11mm f/4 Blackstone można kupić w sklepie Irix Store lub u jednego z oficjalnych dealerów Irix.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa, ale solidna stałka do szerszych portretów
Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa, ale solidna stałka do szerszych portretów
Jest dopracowany pod względem wykonania i optyki. Przeznaczony do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony, nowy obiektyw Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary ma gwarantować udane ujęcia portretowe na...
0
0
Sigma 35 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa stałka klasy premium do bezlusterkowców
Sigma 35 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa stałka klasy premium do bezlusterkowców
Jest niewielki, ale solidny. Sigma 35 mm f/2 DG DN Contemporary to kolejny obiektyw z nowej serii Sigma I, przeznaczony do pełnoklatkowych aparatów bez lustra.
0
0
Sigma 24 mm f/3.5 DG DN Contemporary - szerokokątny standard do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Sigma 24 mm f/3.5 DG DN Contemporary - szerokokątny standard do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Sigma prezentuje pełnoklatkowe obiektywy do bezlusterkowców z nowej serii Sigma I. Mają być to kompaktowe stałki klasy premium. Pierwszym jest szerokokątny model Sigma 24 mm f/3.5 DG DN z linii...
3
0