Wyjątkowa okazja - obiektyw Irix 11 mm f/4 Blackstone teraz w cenie wersji Firefly

2

Autor: Krzysztof Mularczyk

15 Lipiec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Przygotuj się na przygodę! Pod tym hasłem firma Next77, będąca oficjalnym dystrybutorem produktów marki Irix, uruchamia wyjątkową promocję na obiektyw Irix 11 mm f/4 Blackstone

Irix 11 mm f/4 to ekstremalnie szerokokątne szkło, stworzone specjalnie dla fotografów krajobrazu i architektury. Nie zniekształca tak perspektywy, jak obiektyw typu rybie oko. Jest to rektalinearna stałka, a więc rzutuje na pełnoklatkową matrycę obraz pozbawiony dystorsji. Innymi słowy stara się, by linie proste były proste.

Irix 11 mm f/4 Blackstone - obiektyw dla fotografa krajobrazu

Irix 11 mm f/4 nie ma autofokusa, ale współpracuje z elektroniką potwierdzającą ostrość, pozwalającą regulować z poziomu aparatu przysłonę i przenoszącą informacje do EXIF-a. Z głową zaprojektowano funkcjonalność pierścieni ostrości - można je zablokować w dowolnej pozycji, zsynchronizowano je ze skalą odległości hiperfokalnej, a słyszalne "klik" informuje o ustawieniu na nieskończoność - to naprawdę przydatne funkcje dla fotografów krajobrazowych.

Obiektyw Irix 11 mm f/4 występuje w dwóch wersjach - Blackstone oraz Firefly. Oferują tę samą konstrukcję optyczną, która gwarantuje uzyskanie wysokiej jakości obrazu, oba są też uszczelnione, ale Firefly jest lżejszy i wykonany z wytrzymałego tworzywa. Blackstone natomiast to bezkompromisowy korpus zbudowany na bazie stopu aluminium i magnezu, odporny na kurz oraz zachlapania. Wykończony został powłoką zapobiegającą rysom, a oznaczenia zostały wygrawerowane na obiektywie i pokryte fluorescencyjną farbą.

Teraz Blackstone dużo taniej...

Z racji wytrzymałej konstrukcji Blackstone jest generalnie droższy od modelu Firely, ale dzięki aktualnej promocji można kupić go w cenie lżejszej wersji - aż 580 zł taniej!

Ta promocja trwa jednak tylko do 31 lipca.

Irix 11mm f/4 Blackstone można kupić w sklepie Irix Store lub u jednego z oficjalnych dealerów Irix.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Meike 85 mm f/1.8 AF - tania portretówka teraz także z mocowaniem Nikon F
Meike 85 mm f/1.8 AF - tania portretówka teraz także z mocowaniem Nikon F
Pokazany przed dwoma laty budżetowy obiektyw portretowy doczekał się wreszcie wersji pod lustrzankowy system Nikona. Kosztuje mniej niż 1000 zł.
10
0
Zenit Selena 58 mm f/1.9 - kolejny obiektyw na horyzoncie
Zenit Selena 58 mm f/1.9 - kolejny obiektyw na horyzoncie
Wygląda na to, że Zenit przygotowuje się na jesienną ofensywę. Do obiektywów, które oficjalnie pokazane mają zostać jesienią dołącza nowy, ciekawy model - 58 mm...
0
0
Szkło Viltrox 85 mm f/1.8 zamienisz w obiektyw f/1.6 aktualizując firmware
Szkło Viltrox 85 mm f/1.8 zamienisz w obiektyw f/1.6 aktualizując firmware
To z pewnością jedna z najciekawszych informacji na temat aktualizacji oprogramowania obiektywów, o jakiej pisaliśmy. Okazuje się, że z pomocą nowego firmware’u możemy...
27
1