Tamron zapowiada nowy, tajemniczy zoom do Sony E

0

Autor: Maciej Luśtyk

29 Maj 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Do popularnej linii przystępnych cenowo obiektywów Tamrona z mocowaniem Sony E już niebawem dołączy nowy model. Co otrzymamy tym razem?

Wraz z rozwojem szkieł do bezlusterkowego systemu Sony E, Tamron wydaje się przezywać drugą młodość. Nie dość, że obiektywy bardzo dobrze wypadają pod względem optyki, oferują oryginalne ogniskowe to jeszcze są bardzo przystępnie wycenione. Producent nie zamierza jednak zwalniać tempa.

Po trzech ciepło przyjętych i dobrze ocenianych zoomach (17-28 mm f/2.8, 28-75 mm f/2.8 i 70-180 mm f/2.8), przychodzi kolej na następny. W sieci właśnie pojawił się filmik zapowiadający nowe szkło. Czego oczekiwać? Zobaczcie sami.

Czyżby nadchodził model 24-120 mm lub 24-105 mm? Mamy nadzieję!

Póki co trudno jednoznacznie określić z czym będziemy mieli do czynienia, ale sylwetka obiektywu wydaje się wskazywać na zoom średniego zasięgu. Biorąc pod uwagę, że Tamron ma już w ofercie całą „świętą trójcę” ze światłem f/2.8, możemy przypuszczać, że w tym wypadku będzie to uniwersalny model pokroju 24-120 mm f/4, lub 24-105 mm f/4. Znając Tamrona można oczekiwać bardziej egzotycznego zakresu ogniskowych, niemniej jednak tego typu szkło miało by dużo sensu.

Po pierwsze wielu fotografom byłoby w stanie kompletnie zastąpić szkieł, a po drugie  w ofercie systemu E jedyne tego typu szkło to kosztowny natywny zoom Sony, a po trzecie tego typu modele są bardzo popularne wśród filmujących, którym dają dużą swobodę twórczą i dla których maksymalna jasność obiektywu nie jest sprawą pierwszorzędną.

Premiera już niebawem

Czy mamy rację? O tym przekonamy się już niebawem. Zwykle od tego typu zapowiedzi do premiery nie mija więcej niż tydzień lub dwa. Trzymamy kciuki i czekamy z niecierpliwością.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem tamronmag.jp.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Canon RF 100-500 f/4.5-7.1L IS USM - uniwersalny teleobiektyw do fotografii sportu i przyrody
Canon RF 100-500 f/4.5-7.1L IS USM - uniwersalny teleobiektyw do fotografii sportu i przyrody
Najnowszy tele-zoom z rodziny RF pretenduje do miana najbardziej wszechstronnego współczesnego obiektywu tego typu, który spodobać ma się tak zaawansowanym hobbystom...
10
0
Canon RF 85 mm f/2 Macro IS STM - przystępna portretówka, która posłuży także za obiektyw makro
Canon RF 85 mm f/2 Macro IS STM - przystępna portretówka, która posłuży także za obiektyw makro
Najnowszy obiektyw portretowy to kolejna bardziej przyjazna dla portfela pozycja w systemie RF. Choć jest drożna od budżetowych modeli 85 mm f/1.8 konkurencji oferuje...
8
3
Canon RF 600 mm f/11 IS STM i RF 800 mm f/11 IS STM - supertele dla hobbystów
Canon RF 600 mm f/11 IS STM i RF 800 mm f/11 IS STM - supertele dla hobbystów
Kto powiedział, że obiektywy o porażających ogniskowych musza kosztować po kilkadziesiąt tysięcy złotych? Nowe modele 600 mm f/11 i 800 mm f/11, choć mogą wydawać się...
18
4
Powiązane artykuły