Tamron zapowiada nowy, tajemniczy zoom do Sony E

Autor: Maciej Luśtyk

29 Maj 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Do popularnej linii przystępnych cenowo obiektywów Tamrona z mocowaniem Sony E już niebawem dołączy nowy model. Co otrzymamy tym razem?

Wraz z rozwojem szkieł do bezlusterkowego systemu Sony E, Tamron wydaje się przezywać drugą młodość. Nie dość, że obiektywy bardzo dobrze wypadają pod względem optyki, oferują oryginalne ogniskowe to jeszcze są bardzo przystępnie wycenione. Producent nie zamierza jednak zwalniać tempa.

Po trzech ciepło przyjętych i dobrze ocenianych zoomach (17-28 mm f/2.8, 28-75 mm f/2.8 i 70-180 mm f/2.8), przychodzi kolej na następny. W sieci właśnie pojawił się filmik zapowiadający nowe szkło. Czego oczekiwać? Zobaczcie sami.

Czyżby nadchodził model 24-120 mm lub 24-105 mm? Mamy nadzieję!

Póki co trudno jednoznacznie określić z czym będziemy mieli do czynienia, ale sylwetka obiektywu wydaje się wskazywać na zoom średniego zasięgu. Biorąc pod uwagę, że Tamron ma już w ofercie całą „świętą trójcę” ze światłem f/2.8, możemy przypuszczać, że w tym wypadku będzie to uniwersalny model pokroju 24-120 mm f/4, lub 24-105 mm f/4. Znając Tamrona można oczekiwać bardziej egzotycznego zakresu ogniskowych, niemniej jednak tego typu szkło miało by dużo sensu.

Po pierwsze wielu fotografom byłoby w stanie kompletnie zastąpić szkieł, a po drugie  w ofercie systemu E jedyne tego typu szkło to kosztowny natywny zoom Sony, a po trzecie tego typu modele są bardzo popularne wśród filmujących, którym dają dużą swobodę twórczą i dla których maksymalna jasność obiektywu nie jest sprawą pierwszorzędną.

Premiera już niebawem

Czy mamy rację? O tym przekonamy się już niebawem. Zwykle od tego typu zapowiedzi do premiery nie mija więcej niż tydzień lub dwa. Trzymamy kciuki i czekamy z niecierpliwością.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem tamronmag.jp.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Foto-Technika, dystrybutor marki Viltrox, ogłasza rozpoczęcie przedsprzedaży swojego najnowszego obiektywu Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro z mocowaniem Sony E oraz Nikon Z.
2
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Jest mały i lekki, ale oferuje duży zoom i pozwala fotografować z bliska. Nowy obiektyw Panasonika na pewno spodoba się wszystkim, którzy niechętnie zmieniają w podróży obiektywy.
13
Sony FE 24–50 mm f/2.8 G – jasny, mały i o połowę tańszy od G Mastera
Sony FE 24–50 mm f/2.8 G – jasny, mały i o połowę tańszy od G Mastera
Sony uzupełnia środkową półkę swojej szklarni o krótki, ale szybki i kompaktowy standardowy zoom f/2,8. To ciekawa propozycja nie tylko dla fotografów ale również filmowców.
10
Powiązane artykuły