Tamron 18-400 mm f/3.5-6.3 Di II VC HLD to prawdziwy rekordzista wśród zoomów

Tamron 18-400 mm f/3.5-6.3 Di II VC HLD to prawdziwy rekordzista wśród zoomów

Tamron nie zwalnia tempa. Firma zaprezentowała kolejny bardzo uniwersalny obiektyw zmiennoogniskowy, który może stać się obiektem westchnień niejednego fotografa z żyłką podróżnika. Wszystko za sprawą imponującego zakresu ogniskowych, który przeliczeniu na pełną klatkę w wynosi aż 29-640 mm.

Tamron 18-400 mm f/3.5-6.3 Di II VC HLD to najnowsze dziecko w rodzinie wszechstronnych zoomów zaprojektowanych z myślą o aparatach z matrycą APS-C. Zapewnia imponujący ekwiwalent ogniskowych 29-640 mm (dla pełnej klatki) oraz zmienne światło f/3.5-f/6.3.

- Jest to pierwszy na świecie ultra zoom do lustrzanek APS-C z takim zakresem ogniskowych - podkreśla producent. - Od 1992 roku kiedy swoją premierę miał AF 28-200 mm f/3.8-5.6 Aspherical (Model 71D), Tamron zdominował kategorię obiektywów zmiennoogniskowych all-in-one i nadal pozostaje liderem w tej dziedzinie. Najnowszy model to efekt wiedzy i doświadczeń inżynierów marki Tamron oferujący w kompaktowej obudowie rekordowy zoom 22,2x. Fotografowie mogą teraz przy pomocy jednego obiektywu wykonywać komfortowo ujęcia szerokokątne, porterowe, sportowe, podróżnicze - dodaje.

Konstrukcja jest odporna na wilgoć i kurz, dzięki czemu ma zapewniać bezproblemowe fotografowanie w trudnych warunkach atmosferycznych. We wnętrzu znajdziemy zaawansowany układ optyczny składający się z 16 soczewek rozmieszczonych w 11 grupach (kąty widzenia dla APS-C - 75°33’ - 4° (dla APS-C). W celu wygenerowania jak najlepszego obrazu zastosowano elementy asferyczne oraz o niskiej dyspersji. Natomiast za stabilizowanie obrazu -co jest niezbędne przy długich ogniskowych - odpowiada znany i sprawdzony mechanizm stabilizacji VC. Ma skutecznie eliminować drgania aparatu (efektywność około 2,5 EV) w trudnych warunkach oświetleniowych. Z kolei o plastyczne rozmycia - zwłaszcza na najdłuższej ogniskowej 400 mm - ma zadbać 7-listkowa przysłona, która nawet przy światłosile f/6.3 powinna odseparować fotografowany obiekt od rozmytego tła.

Nowy Tamron korzysta także z usprawnionego autofokusa. Zastosowany w nim zaawansowany silnik HLD (High/Low torque modulated Drive). Jest to nowa konstrukcja, w której położono nacisk na płynne przejścia z niskich na wysokie prędkości zapewniając przy tym ciche, szybkie i dokładne ogniskowanie. Minimalna odległość ostrzenia wynosi 45 cm. Poza tym obiektyw jest kompatybilny z urządzeniem Tap-in Console umożliwiającym łatwą aktualizację oprogramowania obiektywu, a także precyzyjną kalibrację systemów AF i VC.

Tubus designem nawiązuje do najnowszych serii Tamron SP i G2. Poza tym obiektyw - jak na tak imponujący zakres ogniskowych - jest wyjątkowo kompaktowy. Mierzy 123,9 mm i waży 710 g. Tamron 18-400mm f/3.5-6.3 Di II VC HLD będzie dostępny z mocowaniem Canon i Nikon. W sprzedaży powinien pojawić się pod koniec lipca w cenie około 650 dolarów. W zestawie handlowym otrzymamy tulipanową osłonę przeciwsłoneczną oraz dekielek przedni i tylny. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.tamron.eu.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8