Tamron 18-400 mm f/3.5-6.3 Di II VC HLD to prawdziwy rekordzista wśród zoomów

Tamron 18-400 mm f/3.5-6.3 Di II VC HLD to prawdziwy rekordzista wśród zoomów

Tamron nie zwalnia tempa. Firma zaprezentowała kolejny bardzo uniwersalny obiektyw zmiennoogniskowy, który może stać się obiektem westchnień niejednego fotografa z żyłką podróżnika. Wszystko za sprawą imponującego zakresu ogniskowych, który przeliczeniu na pełną klatkę w wynosi aż 29-640 mm.

Tamron 18-400 mm f/3.5-6.3 Di II VC HLD to najnowsze dziecko w rodzinie wszechstronnych zoomów zaprojektowanych z myślą o aparatach z matrycą APS-C. Zapewnia imponujący ekwiwalent ogniskowych 29-640 mm (dla pełnej klatki) oraz zmienne światło f/3.5-f/6.3.

- Jest to pierwszy na świecie ultra zoom do lustrzanek APS-C z takim zakresem ogniskowych - podkreśla producent. - Od 1992 roku kiedy swoją premierę miał AF 28-200 mm f/3.8-5.6 Aspherical (Model 71D), Tamron zdominował kategorię obiektywów zmiennoogniskowych all-in-one i nadal pozostaje liderem w tej dziedzinie. Najnowszy model to efekt wiedzy i doświadczeń inżynierów marki Tamron oferujący w kompaktowej obudowie rekordowy zoom 22,2x. Fotografowie mogą teraz przy pomocy jednego obiektywu wykonywać komfortowo ujęcia szerokokątne, porterowe, sportowe, podróżnicze - dodaje.

Konstrukcja jest odporna na wilgoć i kurz, dzięki czemu ma zapewniać bezproblemowe fotografowanie w trudnych warunkach atmosferycznych. We wnętrzu znajdziemy zaawansowany układ optyczny składający się z 16 soczewek rozmieszczonych w 11 grupach (kąty widzenia dla APS-C - 75°33’ - 4° (dla APS-C). W celu wygenerowania jak najlepszego obrazu zastosowano elementy asferyczne oraz o niskiej dyspersji. Natomiast za stabilizowanie obrazu -co jest niezbędne przy długich ogniskowych - odpowiada znany i sprawdzony mechanizm stabilizacji VC. Ma skutecznie eliminować drgania aparatu (efektywność około 2,5 EV) w trudnych warunkach oświetleniowych. Z kolei o plastyczne rozmycia - zwłaszcza na najdłuższej ogniskowej 400 mm - ma zadbać 7-listkowa przysłona, która nawet przy światłosile f/6.3 powinna odseparować fotografowany obiekt od rozmytego tła.

Nowy Tamron korzysta także z usprawnionego autofokusa. Zastosowany w nim zaawansowany silnik HLD (High/Low torque modulated Drive). Jest to nowa konstrukcja, w której położono nacisk na płynne przejścia z niskich na wysokie prędkości zapewniając przy tym ciche, szybkie i dokładne ogniskowanie. Minimalna odległość ostrzenia wynosi 45 cm. Poza tym obiektyw jest kompatybilny z urządzeniem Tap-in Console umożliwiającym łatwą aktualizację oprogramowania obiektywu, a także precyzyjną kalibrację systemów AF i VC.

Tubus designem nawiązuje do najnowszych serii Tamron SP i G2. Poza tym obiektyw - jak na tak imponujący zakres ogniskowych - jest wyjątkowo kompaktowy. Mierzy 123,9 mm i waży 710 g. Tamron 18-400mm f/3.5-6.3 Di II VC HLD będzie dostępny z mocowaniem Canon i Nikon. W sprzedaży powinien pojawić się pod koniec lipca w cenie około 650 dolarów. W zestawie handlowym otrzymamy tulipanową osłonę przeciwsłoneczną oraz dekielek przedni i tylny. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.tamron.eu.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7