MS Optics Apoqualia-G 28 mm f/2 - ultrakompaktowy, ręcznie wykonany szeroki kąt

Autor: Maciej Luśtyk

10 Październik 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Szkła MS Optics (wcześniej MS Optical) to dzieła japońskiego konstruktora Sadayasu Miyzakiego. Po sukcesach wersji o ogniskowych 21 i 50 mm, światło dzienne ujrzał nowy jasny obiektyw 28 mm f/2 z bagnetem M.

O firmie MS Optics usłyszeliśmy kilka lat temu przy okazji obiektywu Sonnetar 50 mm f/1.1 MC, który choć drogi spotkał się z dużym odzewem. Firma to zresztą duże słowo jak na to, co robi producent. Wszystkie szkła są zaprojektowane, produkowane i ręcznie montowane przez japońskiego konstruktora Sadayasu Miyazakiego.

Właśnie spod jego rąk wyszła nowa kontrukcja - MS Optics Apoqualia-G 28 mm f/2, czyli superkompaktowy, manualny szeroki kąt z mocowaniem Leica M. Na jego układ optyczny składa się 6 soczewek w 4 grupach, tworzących układ apochromatyczny, który doskonale radzić ma sobie z aberracjami i oferować wysokiej jakości obraz na całej powierzchni kadru, choć jak zaznacza sam konstruktor przy maksymalnie otwartej przysłonie na brzegach zauważymy rozmycie i spadek kontrastu. Najlepiej obiektyw sprawować ma się na przysłonie f/8.

Szkłem ostrzyć będziemy mogli odległości 0,9 m od fotografowanego (0,6 m w przypadku aparatów bezlusterkowych) i zamocujemy na niego filtr o średnicy 28 mm. To wszystko przy wymiarach 50 x 9,8 mm i wadze 70 g.

Za oryginalną konstrukcję musimy jednak słono zapłacić - 100 tys jenów, czyli około 3680 zł. W zestawie ze szkłem otrzymamy jednak specyfikację obiektywu odręcznie napisaną przez samego konstruktora. Poza tym jest to pozycja kolekcjonerska. Dostępność obiektywu jest mocno ograniczona, chętnym więc radzimy się spieszyć. Szkło możecie zamówić w przedsprzedaży za pośrednictwem serwisu JapanCameraHunter.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem japancamerahunter.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Canon RF 75-300 mm f/4-5.6 - nowy zoom na początek przygody z fotografią sportu i przyrody
Canon RF 75-300 mm f/4-5.6 - nowy zoom na początek przygody z fotografią sportu i przyrody
Popularny lustrzankowy zoom dla amatorów fotografii wchodzi na rynek w wersji do bezlusterkowców. Nowy Canon RF 75-300 mm f/4-5.6 ma oferować duży zasięg i małą wagę, choć jest większy i cięższy...
2
Tamron szykuje obiektyw 18-300 mm do systemów Canon RF i Nikon Z
Tamron szykuje obiektyw 18-300 mm do systemów Canon RF i Nikon Z
Tamron poinformował, że pracuje nad wprowadzeniem na rynek obiektywu 18-300 mm F3.5-6.3 Di III-A VC VXD w wersjach z mocowaniami Canon RF i Nikon Z. To świetna wiadomość dla amatorów,...
1
Sony FE 50-150 mm f/2 GM - unikalny zoom do fotografii portretowej (ale poradzi sobie nawet ze sportem)
Sony FE 50-150 mm f/2 GM - unikalny zoom do fotografii portretowej (ale poradzi sobie nawet ze...
Sony prezentuje pierwszy na świecie zoom 50-150 mm ze stałym światłem f/2. Szkło odznaczać ma się ponadprzeciętną optyką i jak na swoje możliwości zachowuje także przystępne wymiary....
18
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)