Nowy telekonwerter Fujifilm TC WR Fujinon XF2X dwukrotnie zwiększy zasięg obiektywu

Autor: Maciej Luśtyk

19 Maj 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Do rodziny Fujifilm X dołącza konwerter, który dwukrotnie zwiększy zasięg niektórych obiektywów, a przy tym, dzięki doskonałej konstrukcji optycznej utrzymywać ma jakość dostarczanego przez nie obrazu.

Na układ optyczny telekonwertera TC WR Fujinon XF2X skład się 9 soczewek, ułożonych w 5 grupach. Po zamocowaniu do niektórych teleobiektywów zwiększy ich zasięg aż dwukrotnie, dla przykładu obiektyw o zakresie ogniskowych 100-400 mm zamieniając w ekwiwalent 200-800 mm, co przy wzięciu pod uwagę współczynnika crop aparatów Fujifilm X, da nam wyjściowy zakres aż 305-1219 mm. Niestety nie odbędzie się to bez straty na jasności. Ta zmniejszy się o dwie działki przysłony.

Na szczęście konwerter oferuje pełne wsparcie dla systemu detekcji fazy autofokusa aparatów Fujifilm i przenosi dane EXIF. Dodatkowo konstrukcja została uszczelniona przed kurzem, zachlapaniami i pozwoli na pracę w temperaturach do - 10° C, choć ta ostatnia informacja nie robi zbytniego wrażenia.

\

Na dzień dzisiejszy adapter kompatybilny jest tylko z dwoma szkłami: XF 50-140 mm F2.8 R LM OIS WR oraz wspomnianym już XF 100-400 mm F4.5-5.6 R LM OIS WR. Producent przypomina, by przed skorzystaniem z konwertera zaktualizować oprogramowanie obiektywów.

TC WR Fujinon XF2X o wadze około 170 g i rozmiarach 58 x 30,2 mm trafić ma do sprzedaży już w czerwcu w cenie  £349. Polskiej ceny na razie nie znamy.

Więcej informacji o produkcie znajdziecie pod adresem fujifilm.eu.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Jest mały i lekki, ale oferuje duży zoom i pozwala fotografować z bliska. Nowy obiektyw Panasonika na pewno spodoba się wszystkim, którzy niechętnie zmieniają w podróży obiektywy.
11
Sony FE 24–50 mm f/2.8 G – jasny, mały i o połowę tańszy od G Mastera
Sony FE 24–50 mm f/2.8 G – jasny, mały i o połowę tańszy od G Mastera
Sony uzupełnia środkową półkę swojej szklarni o krótki, ale szybki i kompaktowy standardowy zoom f/2,8. To ciekawa propozycja nie tylko dla fotografów ale również filmowców.
10
Laowa 10 mm f/2.8 Zero-D FF - Venus Optics prezentuje swój pierwszy obiektyw z autofokusem
Laowa 10 mm f/2.8 Zero-D FF - Venus Optics prezentuje swój pierwszy obiektyw z autofokusem
Mały, lekki, ultraszeroki i bez dystorsji - teraz także z autofokusem. Nowy obiektyw Laowa 10 mm f/2.8 Zero-D FF to przełomowa konstrukcja dla Venus Optics, ale AF nie będzie dostępny dla każdego...
8